By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

BoBo Travel Guide: Mallorca

Hledáte perfektní místo pro prodloužený víkend nebo evropskou dovolenou? Vyrazte na jaře na Mallorcu.

malorka martina

 

Pokud jste si mysleli, že Mallorca jsou jen resorty plné německých turistů, Martina Gvizdová vás vyvede z omylu. Je to především ostrov nádherných písčitých pláží, skalnatých zátok, přístavů, větrných mlýnů a historických vesniček. Pokud hledáte místo, kde byste už v předstihu ochutnali léto, vyrazte právě sem!

Martininy tipy:

 • Na letišti si půjčte auto. My jsme si zarezervovali auto předem přes internet a zbytečně jsme platili pojištění dvakrát: nejdříve online – přes bookera a potom ještě na místě přímo u firmy, která auto pronajímá. Proto moje rada zní: auto si rezervujte přímo u společnosti, která je pronajímá (v našem případě RecordGo, www.recordrentacar.com) a zbytek dořešíte přímo na místě.
 • Ubytování pohodlně vyřešíte přes Airbnb (www.airbnb.com). My jsme se rozhodli pro apartmán v historickém městečku Montuiri, které leží přesně ve středu ostrova a každý den jsme tak podnikali výlety na jinou stranu. Montuiri samotné je situované mezi vinicemi, starými větrnými mlýny a farmami a skládá se z pár uliček a malého náměstíčka, na kterém jsou každé pondělí farmářské trhy. Přes den tu nepotkáte živou duši, ale se západem slunce město ožívá.
 • Osobně doporučuji vyhnout se přeplněným turistickým plážím v Magaluf a S’Arenal. Na jihu ostrova najdete krásnou dlouhou pláž Es Trenc s úplně průzračnou vodou a nebesky bílým pískem v karibském stylu. Za návštěvu stojí i Cala Blava – maličká rodinná zátoka u města Maioris Decima. Na východě ostrova jsme objevili zátoku Cala Llombards, která je díky průzračné tyrkysové vodě a bujnému mořskému životu ideální na šnorchlování. O pár kilometrů dále najdete zátoku Cala Figuera s majákem a rybářským městečkem. Dejte si tam krátkou procházku a vychutnejte romantický západ slunce. Budete si připadat jako na konci světa!
 • Cap Formentor je nejsevernější cíp ostrova Mallorca, ze kterého za dobrého počasí uvidíte i ostrov Menorca. Jede se sem přes kaskádovité serpentíny a tunely vysekané do skal, ale i přesto, že je to cesta plná adrenalinu, finální výhled za to rozhodně stojí.
 • Deia je vesnička v horách, kde má vilku například Mick Jagger nebo Kate Moss a jakmile jsem vkročíte, pochopíte proč. Jen prosím trpělivost s parkováním! Nám trvalo skoro hodinu najít místo. Slavného usedlíka najdete i v městečku Valldemossa, kde kdysi bydlel hudební skladatel Chopin. Určitě se vám tam bude líbit. Město je plné keramických květináčů a tabulek s podobiznami svatých.
 • Pro mě bylo jedno z nejkrásnějších míst Soller – historické městečko, které prý často přepadali piráti. Dejte si tu oběd a skleničku a pozorujte život na malém náměstí. Potom stačí naskočit na malý historický vláček, který vás odveze až do Palma de Mallorca.
 • Jestli vám zbyde čas, určitě se zastavte i v hlavním městě Mallorcy. V Palma de Mallorca je nejlepší půjčit si kolo a projít si historické centrum s nádhernou katedrálou La Seu, palác Almudaina a výlet zakončit na pláži v Nassau Beach Clubu, kde dělají skvělé suši a koktejly. Pokud si potřebujete odpočinout od středomořské kuchyně, zastavte se na thajské jídlo ve Wok Shack – skvělé místo, báječné jídlo, dobré ceny.
 • Pokud stejně jako já milujete mořské plody, zastavte se v ospalém městečku Ses Salines a navštivte restauraci Casa Manolo. Bude vám tu chutnat!

Užijte si cestování, ať už pojedete kamkoliv!

 

malorka martina

malorka martina

malorka martina

malorka martina

malorka martina

malorka martina

malorka martina

malorka martina

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 30.4.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

 • street style berlin uvodni Lucie Janotová, zakladatelka BoBo Vibe   Tentokrát jsem za novými trendy nemusela cestovat zase tak daleko. A poprvé jsem jela na fashion week vlakem. Bylo to skvělé ve všech ohledech. Zvlášť, když cílová destinace byla Berlín. Moje oblíbené město se[číst více]
 •     LOEWE, WHITE MAGNOLIA Parfémová voda Pink Magnolia s 20 % éterických olejů s květinovými, dřevitými a ovocnými tóny. Středem kompozice je magnólie obklopená pižmem a santalovým dřevem. Červené ovoce přidává nádech exotiky a zlatá barva symbolizuje odvahu a vášeň[číst více]
 • parfemy zima uvodni CK2, Calvin Klein  Pokud bych si měla vybrat parfém jen kvůli obalu, pak bych zvolila tento. Tím však nechci říct, že vás vnitřek zklame. Naopak! Těšit se můžete na neobvyklou kombinaci mandarinky, wasabi a fialek. Nechybí santalové dřevo, kadidlo nebo růže.[číst více]

 Wishlist