By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Bobo tipy: Stephen King o politice i Ashton Kutcher

Až po vás zas někdo bude chtít deadline, řekněte, že čas není lineární!

Letní prázdniny sice nejsou primárně využívány k indoorovým intelektuálním aktivitám jako čtení či film, na druhou stranu letní kina se svými impozantními programy jsou v plném proudu a není nikdo, kdo by nepřibalil na chalupu či k moři nějakou tu knihu. Pokud rádi přemýšlíte, přinášíme vám dnes tituly, které mají jedno společné: prolínání časových rovin. Chytli jste se?

Kate Atkinson ve své knize popisuje, že už bylo objeveno, že čas není lineární, může tedy pravděpodobně proudit dopředu, dozadu, prolínat se nebo být paralelní. Není ale jediná, kdo s tímto tématem pracuje. Pokud jako my milujete Stephena Kinga, i on se tímto tématem zabývá ve svém 22-11-1963.

stažený soubor

Film: The Butterly Effect

I dotek motýlích křídel může mít fatální následky na druhé straně světa. Aneb změníme-li jednu, v tu chvíli třeba nepohodlnou maličkost v naší současnosti, může to v budoucnu natropit docela velké změny, nepříjemnosti, které nyní ani nelze domyslet. Nebude nám potom zbývat nic jiného, než se donekonečna vracet do minulosti a budoucnost se snažit vylepšit. Pokud jste neviděli starší film s Ashtonem Kutcherem, může se vám líbit.

overaly

220px-Life_After_Life_(novel)_cover_image

Kniha: Život za životem

Co kdybyste mohli žít život za životem, dokud by se vám nepovedlo prožít ho dokonale? Co když vám do tohoto úmyslu vždycky něco vleze? S tímto nápadem se zaobírá výjimečná spisovatelka Kate Atkinson, která navíc výborně zachycuje období druhé světové války, tak, jak ji prožívali spojenci a Němci. Doporučujeme.

 

overaly

stažený soubor (1)Film: Mr. Nobody

„Každá cesta je ta správná cesta.“ Pokud tedy čas skutečně lineární není, mohli bychom žít ve stejné chvíli mnoho životů, kdy každý je ten správný a každý přináší zcela jinou budoucnost a volby. Zpočátku trochu komplikovaný film nabízí výjimečně filozofický a poetický zážitek, s otázkami, které jsme si asi všichni někdy kladli. Vylepšené herci Jaredem Leto a Diane Kruger.overaly

112263__netherlands

Kniha: 22-11-1963

Každý může vnímat dějiny subjektivně. Mnoho Američanů si ale myslí, že atentát na Kennedyho změnil dějiny. A tak, jako si Evropa klade otázku, co by se například stalo, kdyby Hitler vyhrál válku, Američané se ptají, jak by se odvíjel osud Ameriky, kdyby tento prezident nezemřel. Na to se ptá i Stephen King ve své knize, která je stejně jako ostatní famózní a kvůli neustálým návratům do minulosti i velmi zneklidňující.overaly

Kniha: Bůh v troskách

A ještě jednou Kate Atkinson. Pokud vás tak jako nás zaujme první kniha, pravděpodobně sáhnete i po volném pokračování. Osud letců, československých, ale britských za druhé světové války je velkým tématem, které vás v tomto díle zaujme i v případě, že nejste zrovna historický odborník. Navíc zde sledujeme osudy britské rodiny, jejích židovských přátel, útok na Hamburk a další (stále aktuální) dějinné otázky. Ale i to mohlo být podle Atkinson vlastně jinak.

 

 

stažený soubor (2)

OLGA
JASANOVSKÁ

editorka
Zdroje:

Vydáno: 19.7.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist