By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

bobo recenze: Elektronický teploměr Metric 308 Smart

My maminky nejvíce oceníme usnadnění práce.

Nevím, jestli je to náhoda anebo síla myšlenky, ale stává se mi, že na něco myslím, tedy přemýšlím, že bych chtěla pořídit, vyzkoušet a firma mě potom osloví, že dá výrobek k recenzi. Jako tomu bylo u elektronického teploměru Metric 308 Smart. Měla jsem raději myslet na diamanty a kabelky, pravda:-), ale mě tohle vážně potěšilo! Uvažovala jsem o něm totiž již nějakou dobu.

Moje děti měření nesnáší. Už jsem málem objednávala, jenže v tom jsem slyšela něco negativního a řekla si, že to nejprve lépe prozkoumám a nebudu kupovat hned. Ale popravdě… já mám toho času tak málo, že nějaké hloubkové zkoumání recenzí, internetu a podobně u mě moc nikdy nedopadne.

IMG_7085

K vyzkoušení jsem dostala Cemio s bezkontaktním lékařským teploměrem Metric 308 Smart. Údaj o teplotě získáte až na vzdálenost 8 cm, a to do jedné sekundy. Díky jednoduchému ovládání, přehlednému LCD displeji a vysoké spolehlivosti je snadné změřit neklidné batole i za tmy. Stačí jen přiblížit k čelu a stisknout tlačítko. Jeho konstrukce zvládne změřit i teplotu tekutin a předmětů.

Teploměr jsem převzala asi týden před tím, než mi děti onemocněly. A že já měla vážně smůlu a kdo mě sleduje, ví… Anička vyzkoušela poprvé školku a odnesla z toho pusa, ruka, noha, následoval Adrošek s neštovicema, které samozřejmě po té chytla Anuše a pak z oslabení imunity ještě série viróz. Sakum prdum 2 měsíce doma. Kdo zná, ví, je to děs a matkám by se pak měla proplácet ozdravná sanatoria. A já byla strašně štastná, že teploměr mám! V tom období to byla jedna z mála věcí, které mi dělaly život snazší. Uplatnila jsem ho i v nemocnici, kde jme kvůli těžkému průběhu neštovic s Anuší skončily. Dítě tam měříte každé 3 hodiny a hlavně v noci je jiný teploměr totál nepohodlný, to vysvětlovat nemusím.

Já tedy do té doby používala metodu zadku a s dětmi se u toho doslova prala.

A co říci k negativnímu, co jsem slyšela: že je nespolehlivý a měří +- 2 stupně. Za dva měsíce denního měření měl takový výpadek, že by změřil něco mimo, jednou a za chvilku už měřil správně. V nemocnici jsem zkoušela i teploměr místní a výsledek byl pokaždé stejný. Změříte raději 3x, abyste se ujistili, že je měření správné a výsledek zprůměrujete. Stupně se vždy lišily o desetinu, dvě. Což je normální. A to celé vás stojí mnohem méně práce a času. Je to hotovo za pár sekund, jen zamířit čelo a držet spoušť.

Mám trochu obavu, že ti, co říkají, že neměří právně, možná využívají „mode“ na předmět a ne tělo, protože když to tak máte nastavené,měří to opravdu jinak.

Já po mé dvouměsíční psychicky náročné zkušenosti s sebou teploměr tahám pokaždé, když se mi něco nezdá a jsem za něj strašně ráda!

IMG_7124

A ještě tip, jak vlastně správně měřit teplotu?…..

Při měření teploty u miminek je možné využít několik možností – v ústech, oušku, na čele nebo v zadečku. Je potřeba vždy dbát veliké opatrnosti, aby se miminku neublížilo, obzvláště při měření v konečníku. Pokud využíváme tuto metodu, odečítá se u dětí starších 2 měsíců 0,5°C. V dnešní době všichni už využíváme digitální teploměry. Některé z nich ale je třeba nechat na místě až jednu minutu, a to se u zmítajícího se a plačícího dítěte může zdát jako celá věčnost.

Teplota není horečka

Každému člověku během dne jeho tělesná teplota kolísá. Během rána je nejnižší a později k večeru stoupá. U kojenců je za běžnou teplotu považováno až 38 °C naměřených v konečníku. Takže horká kůže na dotek nemusí ihned znamenat horečku. Často se děťátka dotýkáme těsně po probuzení, po intenzivním pláči či hře. Občas ji způsobí také nepřiměřená vrstva oblečení, díky které se přehřívá celé tělo. To jsou situace, kdy se kůže na chvíli ohřeje, ale po pár minutách se teplota sníží na běžnou. Není nutné tedy ihned běžet pro léky a dítěti domnělou teplotu snižovat. Tyto výkyvy jsou u nich zcela běžné a nijak jim neublíží.

IMG_7096

Pokud lehce zvýšená teplota neustupuje, dítě začíná být unavené, plačtivé, jeho tvářičky zrudnou a lesknou se jim oči, často sáhneme po lécích. Horečka však není jen příznakem nemoci, ale hlavně toho, že tělo, tedy především imunitní systém, začaly bojovat a dochází k urychlení obranného systému. Vysoká teplota totiž ovlivňuje vznik bílých krvinek a pokud ihned nasadíme léky, sebereme možnost dítěti účinně se infekci bránit. Prospěšnější je, když necháme dítě dostatečně odpočívat a hlídáme jeho pitný režim.

Pokud však teplota na teploměru překročí hodnotu 38 °C, je nutné začít jednat. Takováto horečka již organismus dítěte zatěžuje a je nutné začít s medikací na její snížení. Pro ty nejmenší je nejšetrnější podání léků ve formě čípků. Pro větší jsou vhodné sirupy nebo tablety. Spolu s léky je možné snižovat teplotu také pomocí zábalů či sprchováním vlažnou vodou. Při delším trvání nebo teplotě na 40 °C je nutné již vyhledat pomoc lékaře.

 

IMG_7049

 

Cemio METRIC 308 Smart bezkontaktní teploměr, 699 Kč.

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: eva

Vydáno: 4.2.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Nebudeme si nic nalhávat… dala bych jich dohromady třeba stovku, kdyby bylo potřeba 🙂 Ale nám všem, co žijeme v bytech s limitovaným prostorem pro boty, budou osmery muset stačit… Haha! Jaké jsou boty letošního léta a přicházejícího podzimu[číst více]
  • Ještě něco přes měsíc máte na to vydat se do Benátek! Je tam krásně a letošní Bienále stojí za to. Tohle je konec mého třídílného seriálu, a taky začátek něčeho nového… “All the World‘s Futures”, tedy Budoucnosti světa, je název[číst více]
  •   Vánoční kampaň je tu a máte se opravdu na co těšit! Tiffany & Co. přestavuje novou vánoční kapitolu ze své kampaně “Believe in Dreams”, která přenese diváky do zákulisí dílny, kde se dějí bláznivé věci v surrealistickém prostředí plném[číst více]

 Wishlist