By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Bobo objevuje: Mlíčko Lipánek – jediné mlíčko pro děti bez palmového tuku?!

Svým dětem dáváme to nejlepší, ale je tomu tak opravdu?

Pro naše děti chceme samozřejmě to nejlepší. Nakupujeme bio potraviny, vybíráme přírodní kosmetiku, kvalitní postýlku i oblečení, nehledě na cenu. Tedy myslíme si, že nakupujeme to nejlepší.

Marketing je silná zbraň, někdy si díky reklamě myslíme, že nakupujeme právě to nejlepší, ale ono tomu tak není. Sama jsem zkušený marketér a PR specialista, tedy vím, o čem mluvím. A aby nedošlo k mýlce. V reklamě jako takové se nelže, to je proti etickému kodexu, musí se říkat pravda. Ale jednoduše se vypichuje to nej a o nedostatcích se samozřejmě mlčí. Nesmí se ani srovnávat.

Ale proč to všechno říkám…

lipanek

Objevila jsem skvělé mlíčko pro děti, je na něm logo kapitána Lipánka. Všechny ho díky našim dětem (a vlastnímu dětství!) známe. Že nejsem ovlivněna reklamou, je jasné, protože Mlíčko Lipánek, pokud jsem si všimla, zatím žádnou nemá. Dozvěděla jsem se o něm od kamarádky Hanky.

Čím mě tak zaujalo, že jsem se rozhodla o tom podělit, je, že je to jediné mlíčko, které neobsahuje rostlinné tuky (palmový, kokosový, slunečnicový, řepkový a jiné). Prostě je to konečně mléko, které není tzv. umělé (rostlinný tuk je totiž náhražkou toho živočišného). Co na farmářských trzích nakupujete svým dětem – máslo nebo margarín? Myslím, že odpověď je jasná. Napadlo by vás, že v umělém mléce pro děti bude právě „margarín“?

Divila jsem se hodně. Pamatuji si ze školy, jak vzácné a potřebné jsou pro tělo a jeho vývoj mastné kyseliny a to zvlášť v prvních třech letech věku. Tuk je nedílnou součástí každé buňky a je nejcennějším zdrojem energie. V Čechách nyní řešíme kvalitu výrobků, která zdaleka neodpovídá standardům „Západu“, i proto se obracíme k tuzemským, u kterých známe původ. Rodinná firma Madeta, která mlíčko vyrábí, bere mléko jen od léty prověřených českých farmářů. Kontroly kvality má tři, měří přítomnost antibiotik i jiných chemikálií. Velmi přísná je jak vstupní kontrola, tak výstupní. Týden po výrobě se provedou finální testy a výrobek může k nám do lahvičky.

Když jsem si přivoněla, ochutnala, vrátila jsem se do dětství – k plastovému hrníčku se sátkem, kam nám maminka připravovala naše večerní „míí“. Byla to doba, kdy se ještě dělaly věci poctivě (a ano, vím, zním sentimentálně).

Klidné noci a dobré míí přeje Eva

DSC03165 DSC03189

DSC03249 DSC03278DSC03285

DSC03190 DSC03192 DSC03197

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: eva

Vydáno: 11.10.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Letní prázdniny sice nejsou primárně využívány k indoorovým intelektuálním aktivitám jako čtení či film, na druhou stranu letní kina se svými impozantními programy jsou v plném proudu a není nikdo, kdo by nepřibalil na chalupu či k moři nějakou tu knihu.[číst více]
  •   Říkáte si, že divoké zvířecí vzory jsou pro vaši minimalistickou dušičku přeci jen příliš? Mám to hodně podobně! Jenže tak nějak ve skrytu duše jsem vždycky chtěla patřit mezi ty ženy, které čas od času obujou boty s tygřím[číst více]
  • Tenhle článek vznikl vlastně úplně náhodou, když mi kamarádka položila otázku, jaké produkty jsou pro mě nepostradatelné (a naopak). Narážela tak totiž na moji oblíbenou zábavu: když mám „svůj” večer, strašně ráda testuji nové kosmetické vychytávky! A že jich v[číst více]

 Wishlist