By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Bobo Mama: Barbora Karpíšková

Úspěšná spisovatelka, podle které chcete nejenom vařit, ale i žít. Naše úspěšná série pokračuje...

_MG_8016

 

Osobně jsem Báru poprvé potkala v mém oblíbeném obchodě s dětským oblečením. Tenkrát byla tahle drobná blondýnka to jediné, co mi zvedlo hlavu z regálů plného krásných věcí Petit Bateau 🙂 S sebou měla tehdy asi tříměsíčního synka a v obyčejných džínách a tričku vypadala naprosto úžasně. O pár týdnů později jsem si koupila její první kuchařku a začala sledovat instagram (@bjukitchen) i blog o vaření (www.bjukitchen.cz). Naprostá pecka! Vypadá jako Cameron Diaz, ale vaří jako Magdalena Dobromila Rettigová (v keckách, kdyby věděla, co to je jóga a granola). Takovou ženu chcete mít v kuchyni, potažmo v knihovně. Dodnes jsme se osobně neseznámily, ale já mám pocit, že ji z jejich receptů důvěrně znám. Takže tímto děkuji Zuzaně Pelkové za zprostředkování této naší krásné zpovědi a doufám, že se brzy potkáme osobně. 

Poprvé jsem zatoužila po dítěti:

Když mi bylo 8, já jsem vždycky chtěla strašně moc děti! Jako malá jsem si pořád hrála s panenkami.

Být mámou pro mě znamená: 

To nejlepší a nejkrásnější období v životě.

Moje první reakce na pozitivní těhotenský test:

Asi desetkrát jsem kontrolovala, jestli ten symbol znamená, co si myslím!

V těhotenství jsem si „ujížděla“ na:

Na chilli.

Na porodu mě překvapilo:

Měla jsem strašně rychlý porod, takže mě neuvěřitelně překvapilo, jakou rychlostí se dostal Cipísek ven (trvalo mu to jen 4 minuty) a jak skvěle ženské tělo funguje.

Z porodu si pamatuji:

Všechno, protože 4 minuty se zapomenout nedají:) Nejkrásnější moment ale byl, když mi Cipíska položila porodní asistentka na hrudník, já se k němu schoulila, Tomáš k nám a byli jsme najednou 3!

Z porodu bych raději zapomněla:

Nic, já si to vážně užila.

Partner u porodu – ano, či ne:

Jasně, že jo!

Vidět syna poprvé bylo…: 

Bylo strašně legrační, vypadal jako můj tchán v mini verzi!

Když jsme si syna přivezli domů, nejvíc mě překvapilo…: 

Znala jsem všechny historky kamarádek, jak když přijely domů, tak se jim nalila prsa a strašně je bolela, jak najednou miminko brečelo a nevěděly, co s ním a mě nejvíc překvapilo, že se nic takovýho nestalo a bylo to fakt jen krásný! Nic mě nebolelo, mlíko jsem měla hned a tak akorát a Cipísek je naštěstí klidnej kluk, takže bych do toho šla hned znova.

Jméno našeho syna jsme vybírali…:

Docela legračně, měli jsme jich asi 10 a vždycky jsme je řekly klukům (Tomášovy děti – Benji 10, Kryšpa 11) a ti okamžitě dávali najevo, jestli se jim to či ono jméno líbí a nakonec vyhrál Cyprián!

Kdybych měla dát jen jednu jedinou radu ohledně šestinedělí, pak by to bylo:

Klídek, pohoda, postel a pyžamo. Hezky se k sobě tulit a užívat si tyhle krásný momenty.

Jaký je rozdíl mezi Bárou, co neměla děti a Bárou, co je má:

Že jsem opravdu každej den šťastná, i když málo spím, jsem někdy unavená, tak se prostě kouknu na Cypriánka a vím, že tohle je to nejvíc. Dřív jsem někdy brblala, že nějakej den nestojí za nic a teď už ne, všechny dny jsou dobrý a šťastný.

Jaká jsem máma:

Milující, šťastná a hravá.

Jakou nejlepší radu o výchově dětí jsem dostala:

Po dobrém, nebo po zlém – jasně, že po dobrém!

V čem je syn po mně:

Cipísek vypadá jako já, když jsem byla malá a myslím, že se umí tu a tam dost hlasitě ozvat – taky po mně:)

V čem je syn po partnerovi:

Cipísek po Tomášovi krčí čelo a všechno dlouze pozoruje.

Nejlepší tip na hledání chůvy je…:

Nemáme chůvu.

Nejoblíbenější místo, kam zajít s dítětem na oběd:

Eska.

Oblíbená dětská hračka:

Cipískova: zubní kartáček, moje: dětská leporela.

Oblíbená dětská kosmetika:

Burt’s Bees a Weleda.

Oblíbená dětská dekorace:

Miluju lesní tématiku a ještě teda psí!

Mateřství a kariéra:

Nejsem kariéristka, takže dítě má určitě přednost. Trošku pracuju, ale jen tak, ať jsem schopná se sama postarat o Cypriána.

Můj způsob, jak si dobít baterky:

Dlouhá procházka, jóga a kafe.

Další dítě – ano, či ne: 

Já bych chtěla ještě určitě jedno, ideálně spíš dvě:)

 

Snímek obrazovky 2017-10-19 v 20.57.16

 

PS: Bára Karpíšková alias Bjukitchen má teď po úspěšné kuchařce z roku 2015 i syna Cipíska, a tak stíhá už jenom jedno jídlo denně – naštěstí jsou to zrovna snídaně. Nesnídá ale sama, naopak, začátek dne bere jako příležitost sejít se u stolu s celou rodinou, psem Bramborou a všelijakou návštěvou, třeba až z libereckého bistra Mikyna, karlínské Esky nebo pekařského webu Maškrtnica. A vzít si na sebe něco pestře vzorovaného! Máte rádi slané, nebo sladké? Klasiku, nebo něco lehkého a zdravého? Inspirativní kuchařka, milovnice starého porcelánu a fanatická trhovkyně Bára nabízí téměř čtyřicet stylových způsobů, jak s chutí vstoupit do nového dne v široké sukni. První ze série neformálních sešitů s přehlednými a srozumitelnými recepty ilustrují digitální a analogové rodinné fotografie Kuba Kríža. A samozřejmě nechybí symbol veškerých neřestí, avokádový toast!

 

bjukitchen_sesit1

 

Koupíte na: www.bjukitchen.cz

nebo

v Naše maso @nase_maso, Pizza Nuova, Eska @eska_karlin, v Nile @nilastore_official, Onesip Coffee @onesipcoffee nebo Hnst.ly @hnst.ly

 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 2.11.2017 | Všechny články autora



Může se vám také líbit:

  • S novými cool značkami se v poslední době roztrhl pytel. I tahle stojí za pozornost. Představujeme dekorativní kosmetiku Anastasia Beverly Hills. Založila ji rumunská emigrantka a její příběh by jistě zasloužil filmové zpracování. K dostání exkluzivně v Sephoře. V roce 1997 založila Anastasia Soare,[číst více]
  •   Tiffany & Co. dnes celosvětově představuje kampaň na jaro 2019, která oslavuje optimismus, osobitost a styl. Přináší celkem pět různých osobností – modelky Kendall Jenner, Carolyn Murphy, Imaan Hammam, Micu Argañaraz a Fei Fei Sun. Vedle jejich portrétů se[číst více]
  • nike   Za 29 let bylo vytvořeno neuvěřitelných 9728 modelů Nike Air Max! Pokud i vy patříte mezi milovníky tenisek, mohli jste na Václavském náměstí navštívit jedinečné Nike Air Max iD Studio a vytvořit si svůj vlastní návrh. Studio v rámci[číst více]

 



Wishlist