By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

BoBo kulturní tip: výstava Martina Krajce

Nemáte plány na nadcházející víkend? Máme pro vaši kulturní dušičku jeden žhavý tip...

martin krajc

 

Přední český umělec s nezaměnitelným rukopisem, Martin Krajc, který se proslavil velkoformátovými obrazy inspirovanými ženami, módním světem a reklamní fotografií, chystá samostatnou výstavu v prostorách výstavní síně Mánes.
Výstava s názvem LIBIDO představuje rozsáhlý soubor nových monumentálních obrazů, probíhá od 1. do 17. listopadu 2016.
Samostatná výstava je připravená přímo pro prostory Mánesa. Diváci uvidí umělcovy poslední, velkoformátové obrazy, na kterých pracoval během letošního roku v ateliéru industriálního prostoru vysočanské Pragovky, doplněné o jednu figurální plastiku. Krajc se představí ve všech svých přístupech, přecházejících mezi bezprostřední dravou, spontánní malbou a zvrstveným, meditativním rukopisem.
Ve vztahu dívčí postavy a vnitřního prostoru vychází ze svých dlouhodobých zkušeností, inspirovaných modernistickou architekturou, módní fotografií, motivem vanitas i film noir, a ze studijního pobytu ve Španělsku. Tam na něj zapůsobili nejen klasici místní barokní malby, ale i syrové prostředí býčích zápasů. Název Libido vyjadřuje radost a šťastný okamžik, chvíle slasti a opojení, které dávají každodennímu životu nový rozměr.
BoBo Vibe vám přináší malou ochutnávku. Co vy na to?
My si výstavu rozhodně nenecháme ujít!
martin krajc
martin krajc
martin krajc
martin krajc
krajc
krajc
martin krajc
LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv, instagram

Vydáno: 3.11.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist