By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Bobo film: když v hlavní roli nejsou herci

Nejlepší filmy s americkou divočinou.

CO_MaroonBells-Snowmass_WILD_MasonCummings_R_160731_229-1-X3Americké filmy naštěstí nejsou jen prosklené budovy high-tech, které už se stejně od 90. Let nějak okoukaly, ale i úchvatné či depresívní scenérie, na které se běžný smrtelník zas až tak často nepodívá. Vítejte v dnešním příspěvku: filmy s americkou přírodou.

 

wind-river-reservation-road-sign

Wind River (2017)

 

Wyoming a mrtvá indiánská žena, jejíž smrt vyšetřuje zdejšího prostředí neznalá mladá agentka FBI, aneb víte, jaká je realita současných indiánských vesnic, či například vyšetřování úmrtí v nich? Mimo úchvatné přírody vás čeká i sonda do ne zrovna optimistických sociálních problémů USA.


 

01-wild-review.w700.h700

Divočina (2014)

 

Pacific Crest Trail hraje ve dvou dnešních filmech, prvním je skutečný příběh ženy, která se jako narkomanka vydala do divočiny a vyšla z ní čistá. V autobiografii Cheryl Strayed hraje Reese Witherspoon a je to mimochodem právě zde, kde se seznámila s režisérem Jean-Marc Valléem, pozdějším režisérem Sedmilhářek.


into-the-wild-1200-1200-675-675-crop-000000

Útek do divočiny (2007)

 

Do divočiny se vydá i aktér dalšího filmu, a dalšího skutečného příběhu, který není narkomanem, ale v období vrcholného amerického konzumerismu se zřekne všeho bohatství a dokonce i identity a rozhodne se přežít na Aljašce. Což se mu poměrně i dobře daří. Než za dosud ne zcela vyjasněných okolností zemře. Silný příběh o identitě i pocitech dnešních mladých lidí zpracoval novinář John Krakauer a na plátno převedl stále nedoceněně Sean Penn.

 

PS: Stezka Pacific Crest Trail „hraje“ i v tomto filmu.


insomnia3

Insomnie (2002)

 

Pokud vás až do této chvíle nechávala Aljaška chladnými (ha ha), remake severského filmu Insomnie to změní. Vlastně většinou si ho pouštím právě kvůli té neuvěřitelně chladné a zvláštní atmosféře, kterou mu později tak slavný režisér Christopher Nolan vetknul. To ale nejsou jediné jeho trumfy. Dalším je Al Pacino a Hilary Swank, už zesnulý génius Robin Williams, který zde rozhodně nemá komediální roli a hlavně ty krásně depresívní bílé noci, které vám způsobí insomnii.


TemneKouty1

Temné kouty (2015)

 

Příroda, i když zde ta obdělaná člověkem, hraje důležitou roli i v tomto filmu, z prostředí chudé farmářské oblasti, která se snaží bojovat s krizí. Námět na tento film získala spisovatelka Gillian Flynn jako dítě, když projížděla s rodiči zanedbanými lány, na které si v hospodářském boomu američtí farmáři vzali hypotéky a ty je později zničily. Autorkou předlohy je pozdější slavná tvůrkyně Zmizelé, hlavní roli ženy, která se jako jediná protlouká po vyvraždění své rodiny, ztvárnila stále dívčí Charlize Theron.


the_revenant_leonardo_dicaprio-825x366

Revenant zmrtvýchvstání (2015)

 

Tak tento film má několik nej. Jednak Leonarda DiCapria, který za roli lovce napadeného medvědem konečně získal svého Oscara, jednak režiséra Iňarritu, který je skutečně zárukou úspěchu, ale hlavně přírodu, protože pokud se chcete přeneseně dostat do centra americké divočiny a to té nejdrsnější, lepší film asi nenajdete. Drsná není jen panenská scenérie Jižní Dakoty, ale také počátek devatenáctého století, i místní Indiáni, přivyklí zimě i prostředí o pár set let déle než bílí lovci kožešin. A o komfortu jejich života si také iluze nedělejte.

 

OLGA
JASANOVSKÁ

editorka
Zdroje:

Vydáno: 5.3.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • C.E.O. C + E Protect + Repair Moisturizer – obnovující hydratační krém s vitamíny C + E Krém C.E.O. obsahuje vitamín C, hydratuje pleť, rozjasňuje ji, bojuje proti jejímu vysychání a dalším nedokonalostem a vyvíjí ochranný antioxidační účinek. Cena: 1[číst více]
  • Za pracovním stolem trávíme stejně času jako v posteli. Pracujeme u něj, jíme u něj a někdy za ním (nebo na něm) i spíme! Rodí se u nich úspěchy, rozhodují velké věci a vznikají jedinečné projekty. Nakoukněte spolu s námi[číst více]
  • svicky Milujeme je, protože dokáží navodit tu správnou atmosféru! Někdy voní po jarních kosatcích, vetiveru, kardamonu, bazalce nebo skořici či perníku, jindy zase po mechu, fialkách nebo lučních květinách. Záleží jen na vás, na co máte zrovna náladu. Ta pravá parfémovaná[číst více]

 Wishlist