By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Bestsellery: Domestic Noir. Jak se vám líbí?

Tipy na skvělé knihy, které lidi stále milují.

Už Alfred Hitchcock pochopil, že nejděsivější thriller je ten, který se odehrává u nás doma. Snad právě proto je žánr Domestic Noir pořád tak oblíbený. Sklenička vína, různé představy a nemožnost rozeznat iluzi od reality, je situace, ve které se nachází spousta hrdinů tohoto žánru. K tomu všeobjímající samota a nepřátelský dům.. Bavte se dobře. Buď u knih anebo filmů, které z nich vznikají.  

9781250130921

 

Manželka mezi námi (The Wife Between Us) Hendricks G, Pekkanen S. 

Ztráta muže ji dovedla k alkoholismu a na kraj sil, byla to ztráta ale nechtěná, nebo chtěná? A je skutečně ta dívka, kterou tak okouzlil, úplná cizinka? Originální thriller výjimečně s happyendem od dua autorů. Práva na film už údajně byla prodána.

overaly

9780525557623

An Unwanted Guest Shari Lapena

Kniha, která dosud nemá takové ohlasy jako předešlá díla Shari Lapeny, je zatím její nejlepší. Aktéři teroru se tentokrát nenacházejí doma, ale v zasněžené, zamrzlé a od civilizace odtržené chatě – hotelu kdesi v kopcích. Kniha zatím přeložena nebyla.

overaly

41WGWjPv44LTichá žena (The Silent Wife) A.S.A. Harrison

Na tomto masterpiecu je nedokonalé jen jedno, a sice že jde o prvotinu autorky, která při psaní dalšího románu zemřela, dalšího tak skvělého díla se tedy už nedočkáme. Pro milovníky vybroušené psychologie jde skutečně o lahůdku, zvlášť při skutečnosti, že spisovatelka je zároveň autorkou odborných psychologických knih. Pro ženy po čtyřicítce nutnost, pro muže nechť je tato břitká sonda něco jako odstrašující příručkou! Připravovaný film bude v hlavní roli s Nicole Kidman.

overaly

 

9780571327119Her Every Fear Peter Swanson

Cizí dům, který jsem si vyměnila s neznámým bratrancem, nový kontinent a hned na uvítanou vražda, která se stala u sousedů. Navíc mé vlastní trauma, které mě permanentně udržuje na hranici příčetnosti. Co může být lepší premisa thrilleru Domestic Noir, než tato? Kniha je zatím pouze v angličtině, jiná díla autora ale už přeložena byla.

overaly

Někdo cizí v domě (A Stranger in the House) Shari Lapena

Bývalá učitelka a právnička Shari Lapena píše až rušivě úsporným jazykem, záměr a talent ji ale upřít nelze. Navíc vždy si čtenáře dokáže vychutnat velmi vypointovaným, břitkým koncem. V tomto domě se nacházejí dva lidé. Který z nich je větší lhář?overaly

9781786480286Ta přede mnou (The Girl Before) J. P. Delaney

 

Všechno, co mám, už nosila jiná žena. Všechno, co mi říká a dělá, už jednou dělal. Ta přede mnou je navíc mrtvá. A já žiji v jejím domě, architektonickém skvostu a experimentu, který má tu moc lidi přivést k šílenství. Nebo je to jeho majitel? Kniha s překvapivým přesahem do anglické společnosti i silným, autobiografickým koncem, je dílem, který si budete pamatovat.

OLGA
JASANOVSKÁ

editorka
Zdroje:

Vydáno: 29.1.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Týden od 21. do 27. září patří v desítkách restaurací holandským slávkám. Druhý ročník festivalu Prague mussel week nabízí zvýhodněná mušlová menu připravená skutečnými kulinářskými esy. Zapojili se například Les Moules, Bruxx či Grandhotel Pupp. Recepty na slávkové pochoutky od šéfkuchařů[číst více]
  • denim uvodni Její největší výhodou je, že ji můžete nosit prakticky celoročně. A ať už si ji vezmete k šatům, oblíbeným kalhotám nebo třeba i k baletní sukýnce, prostě to bude fungovat. Já ji v zimě nejraději nosím k huňatým svetrům a[číst více]
  • Potřebujete načerpat trošku inspirace pro chladnější podzimní dny? Připravili jsme pro vás ty nejpovedenější outfity módních blogerek, které osobně zbožňujeme. Nechte se inspirovat, ať už začátek listopadu strávíte v práci, na jachtě nebo v přírodě.   Blair Eadie @blaireadiebee BoBo styling[číst více]

 Wishlist