By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

6 vychytávek pro první dovolenou s miminem

Eva a malý Adrian na první společné cestě za sluncem. Užijte si dovolenou s BoBo Baby i vy!

Plánujete první dovolenou s miminem? Já už ji absolvovala, a tak jsem se rozhodla dát pár tipů na cestovní vychytávky.

Nemusíte se se svým čerstvým přírůstkem do rodiny bát cestovat. Malá miminka cestu letadlem většinou prospí, uspává je podobně jako auto. Změna tlaku ta nejmenší většinou netrápí, nicméně během vzletu a příletu se doporučuje kojit, aby miminko tlak polykáním vyrovnalo. Ideálně byste za sebou měli mít alespoň první očkování. Velkou výhodou je kojení, díky kterému vám na cestách odpadá starost o vyvařování lahviček, jídlo a dítě ještě získává potřebnou imunitu…. Na vaši první dovolenou tedy nemusíte dlouho čekat!

 

IMG_0453

 

Hnízdo

Je to skvělý přenášecí pelíšek pro mimino. Nám se krásně hodilo už v letadle, kde nám v něm chlapeček pohodlně spal na našich nohách a dále v hotelovém pokoji, kde nebyla postýlka ve vhodné vzdálenosti od postele. Hnízdo s miminkem jsem měla v posteli u sebe.

 

FullSizeRender-1

Cena 1490,-Kč,  www.mimiconcept.cz

cara

Golfky

Golfky si u sebe můžete nechat po celou dobu cestování a nemusíte je na rozdíl od rozkládacího kočárku odbavit. Platí totiž pravidlo, že si u sebe můžete nechat jen takové vozítko, co je z jedné části a skládací. Při čekání a přeletech v jiných destinacích si to bez golfek nedovedu představit. Navíc do nich krásně vložíte i hnízdo a dítě má pohodlí. Golfky pro ty nejmenší vybírejte takové, které mají polohu i téměř vleže.

Screen Shot 2016-05-17 at 6.04.20 PM

Cena okolo 7000,- Kč, www.malvik.cz

cara

Kruh

Tohle je úžasná věc. Děti kruh, který se dá okolo hlavičky, milují. Poprvé zažijí to, že se ve vodě můžou hýbat celým tělíčkem. Vodu si užívají. Navíc tento pohyb krásně pomáhá vývoji dítěte.

 

230949

Baby Ring, Cena 385,- Kč, www.malvik.cz

caraNosítko

Pokud podnikáte procházku či kratší výlet a golfky nechcete tahat, je tu další varianta: nosítko na těle. Některá miminka si tenhle styl a vaši blízkost opravdu užívají. Vím, že se momentálně jedná o trochu diskutovanou věc, jestli je to pro dítě zdravé… ale já si osobně myslím, že to bychom pak s miminkem nemohli dělat opravdu nic a že se jen nemá nic přehánět. Taková hodinová procházka nemůže ničemu uškodit.

 

IMG_0894

nosítko Stokke, cena 4645,-, www.malvik.cz

cara

Fenistil, deka

I když jedete do tepla a myslíte si, že nastydnutí řešit nemůžete, nezapomeňte, že v teplých krajinách a v letadle jede klimatizace naplno. Sbalte si rozhodně deku, kterou budete všude nosit a v případě, že jdete do klimatizovaného obchodu, mimino jí zabalíte. Pro případ nouze mějte přibalené kapičky Fenistil.

Screen Shot 2016-05-17 at 6.35.39 PM

Dětská deka 199,- Kč, www.ikea.com

cara

Ochrana před sluncem

Děťátko by samozřejmě nemělo být na slunci. I přesto, že bude teplo, sbalte takové oblečení, ve kterém bude vždy chráněno – tedy dlouhé rukávy a nohavice. Nezapomeňte na klobouček! Pro jemnou miminčí pleť využijte ideálně bio krém s přírodním ochranným filtrem, bez nebezpečných chemických filtrů, ale i nano-částic.

Screen Shot 2016-05-17 at 6.35.54 PM

Bio krém na opalování SPF 30,  cena 545,- Kč, www.biorganica.cz

IMG_0445

IMG_0738

FullSizeRender

 

Šťastnou cestu s mrňousem!

Eva

 

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 27.5.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • veronika cervenec Ahoj všichni MU (milovníci umění)! Mám pro vás nové kulturní tipy, které stojí za to v létě sledovat, nebo lépe navštívit. Užijte si BoBo letní cestu za uměním! Nová Perla – Areál bývalých papíren, Vrané nad Vltavou Krajina na konci času Na začátku[číst více]
  •   Je úplně jedno jestli sportujete nebo ne! A víte proč? Tuhle kolekci budete chtít nosit tak jako tak! Světlo světa spatřila dlouho očekávaná linie Reebok x Victoria Beckham a musím přiznat, že mě naprosto nadchla. Přímou inspirací byly zkušenosti[číst více]
  • Nejprestižnější modelingová soutěž na světě, do které se každým rokem přihlásí statisíce zájemců z více než 30 zemí světa, zná nyní jména národních vítězů pro Českou a Slovenskou republiku. Stali se jimi Victoria Carinne Lavers a Tony Tieku za Českou republiku[číst více]

 Wishlist