By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

6 triků, jak ušetřit na vaši vysněnou dovolenou

BoBo tipy, které vás posunou blíže k liduprázdným plážím, slunci, koktejlům a nádherným výhledům.

6 triku cestovani

 

Podzimní prázdniny máme za sebou a to je přesně ten nejlepší čas začít plánovat váš zimní útěk za sluncem. Abyste se vyhnuli přeplněným hotelům, vysokým cenám a nejhorším termínům, přečtěte si naše BoBo tipy, které udělají vaši zimní dovolenou cenově daleko přijatelnější:

6 triku cestovani

Ano, cestovní kanceláře i letecké společnosti často rok nebo půl roku dopředu avizují výhodné ceny. Nenechte se zlákat! Nám se samotným velice osvědčilo, že čím později letenky kupujeme, tím levnější je máme. Samozřejmě se bavíme o nákupu jedné či dvou letenek. Pokud plánujete cestovat s velkou rodinou, nezbývá vám nic jiného než vše zařídit dopředu. Ideální doba, kdy začít pokukovat po těch nejlevnějších spojích nebo místech k ubytování, je cca 30 až 60 dní před vaším odjezdem.

6 triku cestovani

Abyste se dostali na nejnižší možnou cenu, budete muset udělat řadu kompromisů. Jedním z nich (a určitě velice výhodným) je například termín odjezdu (a vlastně i příjezdu). Pokud vám to jenom trošku vaše práce umožní, určete si jen orientační termín a hledejte letenky plus minus 3 dny dopředu a dozadu. Uvidíte, že ceny se diametrálně liší. Našim přátelům se takto podařilo koupit let do Male za neuvěřitelných 15 000 Kč na osobu. Stačilo odjet o 2 dny později a zůstat o 1 den déle. V původním vybraném termínu přitom letenky stály 22 000 Kč na osobu.

6 triku cestovani

Určitě pro vás nebude žádnou novinkou, že čím kratší a pohodlnější cesta bude, tím více bude stát. Nebojte se přestupů a zkuste si lety naplánovat tak, abyste místo jedné dovolenkové destinace stihli vidět hned dvě. Co na tom, že třeba jen na pár hodin. Ideální variantou jsou například klasické „stop-over“ zastávky, které nabízí například společnost Emirates. Nejenže si odpočinete během dvou dlouhých letů, ale ještě přidáte spoustu zážitků navíc.

6 triku cestovani

Vypozorovali jsme, že úterý je nejlepší den na cestování. Den, kdy ceny ve většině hotelů jsou prakticky nejmenší. Pokud se proto rozhodnete jen pro tzv. „prodloužený víkend“ v Evropě, zapomeňte na víkend. To jsou ceny letenek i hotelů prostě nejdražší. Když vyrazíte v úterý, snížíte cenu svého výletu až o polovinu.

Snímek obrazovky 2015-10-30 v 14.05.56

Během svátků většina lidí z měst utíká. To je přesně vaše šance. Vaši velkou výhodou bude určitě notná dávka štěstí, ale s ním určitě najdete nádherná místa, která jejich majitelé na celé svátky opustili a rádi je nabídnou k pronájmu (vyzkoušejte www.airbnb.cz).

6 triku cestovani

Když budete během své dovolené chtít vyzkoušet všechny atrakce, které vámi vybrané město nabízí, určitě to pořádně zamává s vaší peněženkou. Vyberte si jich jen pár a zbytek času si užijte, jako byste byli místní. Stačí se v hotelu zeptat concierge, co by vám jako pravý Newyorčan (Pařížan, Pražák nebo Brňák…) doporučil. Určitě bude znát celou řadu cenově dostupných restaurací, barů nebo skvělých procházek.

Tak kam letos v zimě vyrážíte vy 🙂 ?

Šťastnou cestu všem!

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 2.11.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Jak už jste si určitě všimli na mém instagramu nebo facebooku, cvičení je moje vášeň! Nemůžu s klidným svědomím říci, že těch devět (nebo možná trošku víc) měsíců, co jsem cvičit nemohla a byla těhotná, jsem se na hlavu[číst více]
  •   Nevím, jestli to máte stejně, ale moje nejčastější otázka na oblečení v zimě je tato: “Jak být stylová a přitom v teple?” Odpověď světových influencerů ale zní: “Jde to!” Proto jsem na instagramu brousila po inspiraci a našla ji[číst více]
  • Historie laboratorní výroby diamantů kamenů sahá až do roku 1954. Oproti těženým diamantům mají řadu výhod, mezi hlavní se počítá, že jsou šetrnější k životnímu prostředí a uměle pěstované diamanty jsou výsledkem společensky odpovědné práce, takže na nich nelpí podezření z porušování lidských práv.[číst více]

 Wishlist