By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

6 skvělých filmů o ženském přátelství

Filmové večírky patří k jedním z našich nejoblíbenějších!

Poslední dobou jsem se přistihla, že miluji „starší“ filmy a absolutní novinky v kinech mě nechávají chladnou. Asi stárnu… 🙂 Každopádně ty o ženách vždycky budou patřit mezi moje oblíbené. Proto jsem zapátrala a našla ty, které se líbí mně nebo mým kamarádkám a jsou primárně o ženském přátelství. A to může mít mnoho podob…

 

vabank

 

Vabank / Set It Off (1996)

Film vypráví o čtyřech ženách, které to nemají v životě jednoduché a rozhodnou se vykrást banku. Všechno jde podle plánu až do momentu, než se začne střílet… Akční drama s geniálním, afro-americkým obsazením.

overaly

drop-dead-gorgeous

 

Krása na zabití / Drop Dead Georgeous (1999)

Komedie o jednom malém městečku v Minnesotě, kde se každý rok pořádá soutěž o nejkrásnější „náctiletou“ slečnu i o zákulisí soutěže krásy, kde intriky, podvody i pokusy o vraždu jsou na denním pořádku. V hlavní roli mladičká Kirsten Dunst a Denise Richards.

overaly

4-months-3-weeks-2-days

 

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny /4 luni, 3 săptămâni și 2 zile (2007)

Film oceněný Zlatou palmou zabývající se tematikou potratů. Děj se odehrává v komunistickém Rumunsku v roce 1987 a vypráví o vysokoškolačce Gabitě, která se rozhodne podstoupit ilegální potrat a její životní kamarádce Otilii.

overaly

tinyfurniture_officialstill_300dpi

 

Nábyteček / Tiny Furniture (2010)

Čerstvá absolventka Aura se vrací domů do loftu své matky-umělkyně na Manhattanu a s ní: zbytečný titul z filmové teorie, 357 shlédnutí svého účtu na youtube, bez přítele, který ji opustil, aby našel sám sebe na festivalu Burning Man a s umírajícím křečkem. Milý a nejlepší hraný film na filmovém festivalu SXSW.

overaly

heavenly creatures d3317aa90e6ac22bff0a376bb64c98d2

 

Nebeská stvoření / Heavenly Creatures (1994)

Film byl inspirován skutečnu událostí, ke které došlo na Novém Zélandu v padesátých letech. Dvě dívky tu zavraždily matku jedné z nich. V hlavních rolích tohoto romanticko-krimi filmu se objevila Melanie Lynskey a Kate Winslet. O režii se postaral tehdy ještě relativně neznámý Peter Jackson.

overaly

the craft 5734fd1d160000ae0731ea26

 

Čarodějky / The Craft (1996)

Když Sarah poprvé vkročila do školy sv. Bernarda, věděla, že ji tam budou okukovat. Netušila ovšem, že tři nové spolužačky – čarodějky už na ní čekají… Originální fantasy horor s tehdejší hvězdou Neve Campbell.

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv filmových společností

Vydáno: 19.3.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Týden od 21. do 27. září patří v desítkách restaurací holandským slávkám. Druhý ročník festivalu Prague mussel week nabízí zvýhodněná mušlová menu připravená skutečnými kulinářskými esy. Zapojili se například Les Moules, Bruxx či Grandhotel Pupp. Recepty na slávkové pochoutky od šéfkuchařů[číst více]
  • Možná patřím mezi „starou školu“, ale já na papírový diář nedám dopustit. Ať už jsem se snažila, jak jsem chtěla, vždycky jsem od moderní techniky utekla k tužce a papíru.  A proto každoročně hledám ten nejstylovější a nejkrásnější, se kterým[číst více]
  • beauty chyby uvodni Ty roky pozorování make-up artistů ve studiu mi přece jenom k něčemu jsou 🙂 Pořád si sice neumím namalovat kouřové stíny tak, abych nevypadala jako po zákroku šíleného malíře, ale je pár tipů, které jsem zjistila a mohu potvrdit jejich[číst více]

 Wishlist