By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

6 psychologických hororů, o kterých možná nevíte

Pozoruhodné filmy, které nebyly uvedeny v distribuci, ale rozhodně stojí za vaši pozornost!

Horory nejsou jen výplodem něčí choré mysli. Málokdo si uvědomuje, že byly jedněmi z prvních počinů kinematografie, o které se lidé pokoušeli. Jsou sondou do našeho podvědomí a můžou odrážet problémy ve společnosti. Především – není nic příjemnějšího, než se bát u televize, zachumlán do přikrývky a vědět, že co se děje, je od nás daleko… 

 

it-comes-at-night-ican_00487_rgb

 

It comes at night

Joel Edgerton je zajímavý chlapík. Jako hollywoodská hvězda zrovna nevypadá, přesto je úspěšným hercem, scenáristou, producentem i režisérem. Hlavní role se zhostil v hororu Přichází v noci, který věrně zachycuje vizi světa, ve kterém se především v noci šíří smrtící nákaza.

overaly

236009082_1280x720

 

Take Shelter

Další zajímavý herec, tentokrát Michael Shannon, který exceloval třeba v Nočních zvířatech, se v Úkrytu mění ve slušného otce rodiny, kterého začne stíhat paranoia. Opravdu se blíží zkáza světa?

overaly

Babadook

 

Babadook

Kdo je tajemný Babadook, který straší mladou vdovu a jejího syna? Jde o skutečné strašidlo anebo ztělesněný strach obou dvou? Originální australský horor se skvěle zvládnutými paranoidními scénami má pro to otevřené vysvětlení.

overaly

cdKkaSLcxl9uOrJVRp4hTMX1utT

 

Nebezpečná známost – Babycall 

Norský režisér Pal Sletaune má jako tvůrce originální rukopis, ve které se zabývá především tím, co se protagonistům děje v hlavě. Autorem je u nás uvedeného Babycall s Noomi Rapace, ale také úžasně paranoidního (opět) počinu Nebezpečná známost, kdy mladého muže dost intenzivně svádějí a ovládají dvě sousedky. A proč jejich byt vypadá tak podobně, jako jeho?

overaly

maxresdefault

 

Oculus – Nepřítomnost 

Dalším originálním tvůrcem s dost výrazným rukopisem je Mike Flanagan, který filmy nejen režíruje a píše, ale taky střihá, skládá k nim hudbu, točí, produkuje nebo v nich hraje. Nepřítomnost je dost výrazný film, ve kterém se lidi ztrácejí v tunelu. Oculus zase operuje s myšlenkou „zlého zrcadla“, kterého není jen střípek, ale rovnou obrovský kus a pořídí si ho mladá rodina přímo domů.

 

 

 

OLGA
JASANOVSKÁ

editorka
Zdroje:

Vydáno: 30.11.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist