By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

6 destinací, které si letos musíte přidat do cestovního wishlistu

Plus BoBo tipy na oblečení a technické vychytávky, které vám na cestu nesmí chybět.

Každý má na svém wishlistu jiná místa. Vycházejí z našich koníčků, touhy za poznáním nebo velikosti bankovního konta. BoBo Vibe vám dneska k těm klasickým destinacím jako je Paříž nebo New York přidá i letošní „must-have“ místa, která vyhlásili světoví cestovatelé za nejžhavější destinace číslo jedna. A jako bonus k tomu servírujeme i pár módních a technických vychytávek, které se vám na cestách budou hodit. Bon voyage!

 

destinace

@alwaysjudging

destinace

Kde to je: 

Jedná se o vnitrozemský stát v jižní Asii. Leží na východním konci himalájských hor. Na jihu, východě a západě sousedí s Indií, na severu s Tibetskou autonomní oblastí. Někdy se mu říká „země hřmícího draka“.

Proč byste měli jet právě sem: 

Nečekejte Starbucks, značkové butiky a šik restaurace na každém rohu. Cestovní ruch tu začal prakticky nedávno před čtyřmi desetiletími a od té doby je velice regulovaný. Chcete-li Bhútán navštívit, budete muset projít specifickým schvalovacím procesem a zaplatit za vízum. Cestovatelé Bútán nazývají zemí štěstí, pohádek, špatného jídla, poklidných a upřímných lidí a mnoha dávných bohů a symbolů. Pokud byste měli absolvovat jen jeden výlet, vyrazte na 90minutový výšlap k Paro Taktsang (Tygří hnízdo), což je posvátný budhistický chrám na boku himalájského útesu.

Jedna věc, co musíte vědět:

V Bútánu se zvířata zabíjejí jen velice zřídka. To znamená, že pokrmy z masa nejsou příliš častou součástí menu.

Co zvážit než si cestu naplánujete:

Lety do Bútánu jsou velice omezené, a proto se doporučuje zarezervovat si je přibližně 6 měsíců před odletem. A nezapomeňte, že potřebujete vízum, jehož vyřízení také zabere čas.

bunda, Bogner, 6660 Kč; tenisky, Nike, 2250 Kč; fotoaparát, Canon EOS 600D, 14 490 Kč (tělo)

cara

destinace

 

Kde to je:

Oficiálně Galápagos archipelago (tj. Galapážské souostroví) je ekvádorské souostroví 18 sopečných ostrovů ve východní části Tichého oceánu asi 1000 km západně od pobřeží Ekvádoru.

Proč byste měli jet právě sem: 

Ostrovy jsou proslulé (pouze na těchto ostrovech žijícími) zvláštními druhy zvířat jako jsou například prehistoricky vyhlížející ještěři a obří suchozemské želvy. Galapágy jsou také jediným místem na světě, kde se tučňáci vyskytují na severní polokouli. Bohužel galapážský ekosystém je jedním z nejkřehčích na světě a odborníci varují, že globální oteplování bude mít brzy za následek zničení této jedinečné přírodní krásy. Pokud tedy patříte mezi milovníky přírody a zvířat, musíte si připnout špendlík na pomyslnou mapu vašich nových destinací. Je to totiž jediné místo na světě, kde se setkáte s volně žijícími živočichy prakticky tváří v tvář. Zvířata se tu totiž lidí vůbec nebojí, a tak můžete třeba šnorchlovat s tučňáky nebo odpočívat na pláži s tuleni. Stačí mít pro strach uděláno 🙂

Jedna věc, co musíte vědět:

V roce 1835 na ostrovech přistál se svou výzkumnou lodí britský přírodovědec Charles Darwin. Strávil zde 5 týdnů pozorováním živočichů a mezi životopisci panuje obecná shoda v tom, že právě na základě výsledků těchto pozorování začal Darwin formulovat své proslulé teorie, jejichž výsledkem bylo později vydání i práce O původu druhů.

Co zvážit než si cestu naplánujete:

Podle průvodce Lonely Planet je květen ideální doba na návštěvu.

klobouk, Maison Michel, 8 900 Kč; sandály, Sam Edelman, 3900 Kč; kamera, Go Pro Hero 4, 10 990 Kč

cara

destinace

 

Kde to je: 

Jedná se o město v oblasti Minamisoma v Japonsku přibližně 2 hodiny jízdy od Tokia. Již od roku 2005 patří do seznamu nejkrásnějších míst v Japonsku.

Proč byste měli jet právě sem: 

Hayakawa je také domovem nejstaršího hotelu na světě, Nishiyama Onsen Keiunkan, který byl založen před 1300 lety. Keiunkan se pyšní šesti přírodními horkými prameny, z nichž čtyři jsou venkovní a dva vnitřní. V místě Jigokudani Snow Monkey Park můžete sledovat při koupání v pramenech i místní opice. Park je asi 4 hodiny autem od města.

Jedna věc, co musíte vědět:

Hotel Keiunkan již po dlouhých 52 generací řídí jedna rodina.

Co zvážit než si cestu naplánujete:

Pokoje v tomto hotelu rozhodně nepatří do kategorie levné. Jedna noc vás tu vyjde na přibližně $500. Pokud máte v plánu vyšplhat na vrchol hory Fuji, lezecká sezóna trvá od začátku července do poloviny září.

boty, Merrell, 9600 Kč; plavky, Tory Burch, 5260 Kč; fotoaparát, Olympus Pen-F, 33 900 Kč

cara

destinace

 

Kde to je: 

Wádí Rum neboli Údolí měsíce se nachází v Jižním Jordánsku v blízkosti města Aqaba.

Proč byste měli jet právě sem: 

Tohle není jen neznámé místo, zapomenuté v prachu pouště. Právě naopak! Najdete zde impozantní horu Sedmi pilířů moudrosti, beduínské vesnice a atmosféru, která učarovala Lawrencovi z Arábie a mnohým dalším. Původní obyvatelé nomádi Thamudejských kmenů tady zanechali petroglyfy – tajuplné odkazy vepsané do skal jazykem, který již dávno upadl v zapomnění. Můžete tu přenocovat přímo v beduínském táboře pod hvězdami nebo během dne osedlat velblouda či jeep a vydat se na dobrodružnou výpravu do pouště. Wádí Rum je navíc vzdálen asi 4 hodiny jízdy od Mrtvého moře.

Jedna věc, co musíte vědět:

Místní příroda posloužila jako kulisy proslulého filmu Lawrence z Arábie.

Co zvážit než si cestu naplánujete:

Pobyt ve Wádí Rum vás přijde přibližně na 40 dolarů za osobu na noc včetně prohlídky, ubytování a jídla. Jen počítejte s tím, že budete spát ve stanu a ne v pětihvězdičkovém hotelu.

šaty, Biyan, 56 430 Kč; tablet, iPad Mini 3, 11 990 Kč; batoh, Bree, 13 490 Kč

cara

destinace

Kde to je: 

Asi tři hodiny letu (a pak hodinu jízdy autem) od Istanbulu v Turecku.

Proč byste měli jet právě sem: 

Země „krásných koní“, jak se Kappodokii ve staré perštině říkalo, je skvělou atrakcí pro všechny milovníky dobrodružství. Tohle místo dosáhlo své největší popularity právě díky sociálním sítím a Instagramu jako takovému. Určitě jste totiž i vy viděli nádherné fotografie z letů horkovzdušných balónů. Balóny létají za úsvitu a provedou vás pohádkovou ranní krásou celé oblasti. Nezapomenutelným zážitkem bude i návštěva podzemních měst Kaymakli a Derinkuyu.

Jedna věc, co musíte vědět:

V údolí Göreme je soustředěno největší množství skalních kaplí a klášterů. Mnohé z nich ukrývají skvostné byzantské fresky zachycující výjevy ze Starého i Nového zákona.

Co zvážit než si cestu naplánujete:

Lety z Istanbulu do Kayseri jsou poměrně levné, stojí v průměru kolem 2000 Kč. Jakmile si vyberete hotel, požádejte ho také o organizaci kyvadlové dopravy mezi letištěm a hotelem. A chtějte potvrzení. Spolehlivost rozhodně nepatří mezi hlavní místní zvyklosti 🙂

sukně, H&M, 1299 Kč; top, La Perla, 4050 Kč; telefon, Sony Xperia Z5, 16 990 Kč

cara

destinace

Kde to je: 

Jedná se o izolovanou skupinu sopečných ostrovů na jihu Atlantského oceánu vzdálené asi 2816 km od břehů Afriky a 3360 km od Jižní Ameriky. Ostrovy se označují za „osamělý konec světa“.

Proč byste měli jet právě sem: 

Žádná wifi, luxusní restaurace ani hotely – tohle místo je ideální pro všechny milovníky přírody a samoty. V roce 1961 vybuchla nedaleko ostrova v rámci operace Argus atomová bomba a v témže roce došlo k sopečné aktivitě. Proto všichni obyvatelé byli evakuováni a vrátili se zpátky na ostrovy až za pár let. Zájemci, kteří se dnes chtějí na ostrov podívat, si musí předem obstarat povolení ostrovní rady.

Jedna věc, co musíte vědět:

Souostroví je považováno za nejodlehlejší místo na této planetě.

Co zvážit než si cestu naplánujete:

Desetkrát ročně sem zajíždí loď, která sem pluje z Kapského města či z Namibie. Plavba trvá 5-6 dní a zpáteční jízdenka stojí kolem 800 až 1500 dolarů.

kalhoty, Bogner, 8550 Kč; kufr, Rimowa, 21 990 Kč; fotoaparát, Sony Alfa A5100, 12990 Kč

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv, instagram

Vydáno: 9.9.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Kdo sleduje naši přispěvatelku Gabrielu na sociálních sítích, tak jistě ví, že Gábina narozeniny oslavila již v srpnu… nejmenované britské médium ovšem mělo fotografie z party exkluzivně, a tak jsme s povolením zveřejnění fotek u nás museli chvíli počkat… Rozhodně[číst více]
  • fendi   Vánoce jsou tady! Pokud jste na tom stejně jako já a statečně ignorujete ozdobené výlohy butiků, stánky se svařákem a naprosto přeplněná obchodní centra, je tady přesto pár svátečních radostí, na které se prostě těším! Jednou z nich jsou vánoční[číst více]
  • Po více než 20 letech vývoje produktů péče o pleť, za maximálního využití ohlasu zákazníků a sledování aktuálních trendů, přichází Sephora Collection s řadou produktů péče o vlasy, která je nekomplikovaná, dostupná a zábavná. Rozlišujeme trendy od skutečně funkčních produktů.[číst více]

 Wishlist