By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

5 tipů, jak dekorovat byt jako pravá Francouzka

Řekněte „oui” nefalšované francouzské eleganci.

Možná to bude znít jako klišé, ale jsem posedlá francouzským stylem. Pokaždé, když jsem v Paříži, mohla bych hodiny jen sedět na zahrádce, popíjet červené víno a pozorovat Francouzky. A co teprve pokud jde o jejich bydlení… Nevím, jestli to máte stejně, ale v jejich podání prostě všechno vypadá tak nějak lépe 🙂 Proto jsem se rozhodla zaměřit na detaily, které z každého bytu vykouzlí pravý francouzský budoár. Voila!

 

Snímek obrazovky 2017-08-07 v 22.27.10

@jeanadamas

Nebojte se nepořádku

Pokud jde o uklízení, tak Francouzky nejsou rozhodně žádné detailistky. Vlastně právě naopak! Neustlaná postel může mít svoje kouzlo, pokud ji zdobí luxusní hedvábné povlečení!

overaly

Snímek obrazovky 2017-08-07 v 22.28.53

@onefinestay

Udělejte si na zdi vlastní uměleckou galerii

Prostor v chodbě, obývacím pokoji nebo i koupelně můžete vyzdobit pomocí mixu různých obrázků v různých rámech. Fantazii se meze nekladou – použijte staré černobílé fotografie, barevné fotografie, plakáty z filmů, ale i oblíbené citáty.

overaly

Snímek obrazovky 2017-08-07 v 22.32.24

@jeannedamas

Ozdobte byt květinami

Vykašlete se na složité moderní aranžmá a místo toho použijte luční květiny, které natrháte třeba cestou z chaty. Čím jednodušší kytice, tím efektnější.

overaly

Snímek obrazovky 2017-08-07 v 22.35.38

@bethnicolenewman

Samet je váš nový nejlepší přítel

Přidejte do vašeho bytu špetku elegance v podání elegantního sametu. Můžete ho použít jako potah na křeslo, gauč nebo lenošku. Důležitá je ale barva – s černou nebo béžovou rozhodně nepochodíte. Co pro tentokrát zkusit růžovou, zelenou nebo sytě modrou?

overaly

Snímek obrazovky 2017-08-07 v 22.36.31

@ulap

Adoptujte kočku

Nezbytná součást každého francouzského interiéru 🙂

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv, instagram

Vydáno: 1.9.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • @karliekloss   Budu upřímná a přiznám, že nebýt kamarádek vizážistek, tenhle poklad by mi zůstal skryt. Naštěstí tomu tak není a já ho teď hrdě používám, kudy chodím. Dokonce když potřebuji opravdu jen rychle vykouzlit „přijatelnější výraz tváře“ vystačím si[číst více]
  • @fentybeauty Na tohle jsme se opravdu těšily! Rihannina kosmetická značka je nyní k dostání v České republice a to v sítích parfumerií Sephora. Proč jsme tak nadšené? Z jednoduchého důvodu: talentovaná zpěvačka tak dlouho experimentovala s různou kosmetikou, až se[číst více]
  •   Někdy prostě není na škodu přírodě maličko pomoci. A pokud to můžete udělat jen koupením šamponu, my rozhodně říkáme ano. Šampony, které dodávají objem, jsme měly šanci vyzkoušet, a tady je naše vítězná šestka. Vyberte ten, který bude vyhovovat[číst více]

 Wishlist