By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

5 JAZYKŮ LÁSKY

BoBo sloupkařka Kateřina přináší tipy, které pomohou každému vztahu!

5 jazyku lasky

 

V minulém čísle jsem se věnovala tématu jak pečovat o svůj vztah. Dnes Vám osvětlím tajemství pěti jazyků lásky. Tady jsou.

Nemáte někdy pocit, že váš partner žije na úplně jiné planetě a že na vás mluví jazykem, kterému nejste schopni rozumět? Jste takzvaně ztraceni v překladu? Dáváte své partnerce pravidelně dárky, rodina je zabezpečená, ale ona stále není spokojena? Říkáte svému partnerovi, jak ho milujete, doma máte naklizeno a navařeno, ale pro něj to stále není dost? Oba se cítí ve vztahu nespokojeni a přitom mají pocit, že pro něj dělají maximum. V čem je chyba? Americký manželský poradce Gary Chapman tajemství odhalil ve své knize 5 jazyků lásky – a dokázal tak zachránit mnoho partnerských vztahů.

  1. Slova ujištění

„Dneska Ti to opravdu moc sluší!“ „Jsem Ti opravdu vděčná, že jsi vyměnil tu žárovku!“ „Ten oběd se Ti dnes tak povedl!“ „Díky, že jsi se postaral o auto mé matky“. Je pro vás pochvala a uznání od vašeho partnera důležitá? Pak jsou slova ujištění vaším jazykem lásky. Patříte k lidem, pro které jsou slova důležitější než činy. Vážíte si toho, co pro vás partner dělá, pokud vám ale neumí říct něco hezkého, strádáte.

MÁ TEN VZTAH ŠANCI?

  1. Zájem (pozornost)

Pořád jen pracuje, nikdy mě neposlouchá, nemáme žádné společné aktivity, netrávíme spolu takzvaný kvalitní čas, nic spolu nepodnikáme – tak si stěžují ti (většinou ženy), pro které je společně strávený čas a sdílení tím pravým důkazem lásky. Romantická večeře či posezení u dobrého vína je taková malá zásobárna vzpomínek, ze které se dá čerpat i do budoucna, říká Chapman.

  1. Dárky

Někteří lidé rádi dostávají dárky. Nemusí to být drahý dárek, může to být něco malého, třeba Kinder vajíčko – něco, aby váš partner věděl, že na něj myslíte. Obdarujte občas ženu květinou, jako výraz vašeho ocenění a projev lásky.

  1. Skutky, služby

Nakoupeno a uvařeno oblíbené jídlo, vyprané a vyžehlené prádlo a spousta jiných maličkostí, které pro toho druhého můžete udělat. Pokud je toto jazyk lásky vašeho partnera, tyto malé skutky ho jistě potěší. Mají pro vaši drahou polovičku větší význam než třeba slova.

  1. Fyzický kontakt

Je to jeden z nejpřirozenějších projevů lásky a leckdy vyvolává i mnohá nedorozumění. Muži se občas cítí nemilovaní a ženy mají pocit, že muž snad nechce nic jiného než ten sex. Nejde však jen o sex, jde o vzájemné hlazení a doteky, vřelé přivítání při návratu domů, polibek a objetí na rozloučenou.

A jaký je váš jazyk lásky? Malý tip je sepsat si pár věcí, které byste si přáli, aby dělal váš partner/ka, projev, při kterém byste se cítili milováni. To by mělo poskytnout vám i vašemu partnerovi představu, co ve vztahu potřebujete.

 

KATEŘINA
KANTOVÁ

psycholožka
Zdroje: archiv

Vydáno: 27.11.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • O tom, že letošní léto nejspíš strávíme ukryti pod rouškami už nepochybují ani přední maskéři a stylisté, a tak narychlo dali dohromady tipy, jak zůstat krásné i za těchto okolností. A já mám konečně příležitost vám představit jeden ze svých[číst více]
  • Poslední dobou mě strašně baví experimentovat s nejnovějšími kosmetickými vychytávkami. Máte to podobně? Pak určitě mrkněte na můj seznam beauty novinek měsíce dubna. Najdete tam vůně, hydratační masky (panebože, ty bych fakt mohla používat pořád) i zázračná séra. Zjistila jsem totiž,[číst více]
  • Známá popová diva je zpět! Mariah Carey, která již dlouhá léta okouzluje svými nikdy nestárnoucími hity, se rozhodla vnést svojí dokonalou glamour image – tentokrát do ikonické kolekce líčení, jež ztělesňuje vše, po čem toužíte a ještě mnohem víc! Dodejte[číst více]

 Wishlist