By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

10 věcí, od kterých upustit na cestě ke štěstí

Psycholožka a BoBo přispěvatelka Kateřina Kantová si pro vás na začátku léta připravila pár pozitivních doporučení!

stesti katerina

 

Jako psycholog mám ráda pozitivní psychologii a zabývám se ve své praxi pozitivním myšlením a jak na něj. Nedávno jsem přemýšlela nad 10 věcmi, kterých by člověk měl zanechat, aby byl šťastnější a spokojenější. Ráda bych se o ně s vámi podělila.

stesti

Upusťte od negativních lidí ve vašem životě. Tito lidé, co z vás jen vysávají energii, nejsou pro vaši životní pohodu přínosní. V práci s tím asi nic moc nenaděláte, ale pokud můžete jejich výběr ovlivnit, tak do toho.

stesti

Upusťte od toho, že musíte mít vždycky pravdu.

stesti

Upusťte od sebelítosti (i když občas taková pořádná, časově ohraničená sebelítost má něco do sebe! Pomáhá člověku se řádně uvolnit a jde se dál).

stesti

Přestaňte v sobě živit negativního vlka.

stesti

Upusťte od toho, že musíte vždy na všechny zapůsobit.

Snímek obrazovky 2016-05-28 v 9.40.09

Upusťte od přesvědčení, která vás limitují. Díky výchově, prostředí, ve kterém vyrůstáme a ve kterém se pohybujeme a díky našem zkušenostem jsme občas limitováni stereotypním myšlením. Brání nám to třeba věci vnímat z jiného úhlu.

stesti

Upusťte od potřeby všem se zavděčit, stejně je to nemožné.

stesti

Upusťte od drbání a stálého stěžování si.

stesti

Upusťte od toho, že si budete stále dělat starosti z budoucnosti. Mít plán do budoucna je fajn, ale člověk by měl nejvíc žít v momentu ‚teď a tady‘!

stesti katerina

Upusťte od litování svých chyb z minulosti, teď je teď. Chyby jsou od toho, aby se z nich člověk poučil, šel dál a pokud možno je již neopakoval.

Krásný červen mějte!

Kateřina

 

KATEŘINA
KANTOVÁ

psycholožka
Zdroje: archiv

Vydáno: 17.6.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Plavková sezona je v plném proudu. Objevili jsme pro vás ta nejstylovější místa, kde dostane slovo „koupel“ zcela nový rozměr. My taková místa zbožňujeme a rády objevujeme. Na chvilku není na škodu zapomenout na limit kreditní karty a strávit jednu[číst více]
  •   Najít tu správnou řasenku je skoro jako hledat prince na bílém koni. Člověk prostě musí políbit cestou spoustu žab, než se objeví ten (ta) pravý. Proto jsem vám dala dohromady svoje tři osvědčené tipy na řasenky, ke kterým se[číst více]
  • #vyzva5max Doplňky stravy Gabriely Peacock užívám pravidelně. Na ten na hubnutí konkrétně se mě samozřejmě lidé ptají nejčastěji a na ten jediný jsem dlouho nemohla dát referenci sama za sebe. Já totiž po obou porodech kojením zhubla sama velmi rychle.[číst více]

 Wishlist