By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

10 věcí, od kterých upustit na cestě ke štěstí

Psycholožka a BoBo přispěvatelka Kateřina Kantová si pro vás na začátku léta připravila pár pozitivních doporučení!

stesti katerina

 

Jako psycholog mám ráda pozitivní psychologii a zabývám se ve své praxi pozitivním myšlením a jak na něj. Nedávno jsem přemýšlela nad 10 věcmi, kterých by člověk měl zanechat, aby byl šťastnější a spokojenější. Ráda bych se o ně s vámi podělila.

stesti

Upusťte od negativních lidí ve vašem životě. Tito lidé, co z vás jen vysávají energii, nejsou pro vaši životní pohodu přínosní. V práci s tím asi nic moc nenaděláte, ale pokud můžete jejich výběr ovlivnit, tak do toho.

stesti

Upusťte od toho, že musíte mít vždycky pravdu.

stesti

Upusťte od sebelítosti (i když občas taková pořádná, časově ohraničená sebelítost má něco do sebe! Pomáhá člověku se řádně uvolnit a jde se dál).

stesti

Přestaňte v sobě živit negativního vlka.

stesti

Upusťte od toho, že musíte vždy na všechny zapůsobit.

Snímek obrazovky 2016-05-28 v 9.40.09

Upusťte od přesvědčení, která vás limitují. Díky výchově, prostředí, ve kterém vyrůstáme a ve kterém se pohybujeme a díky našem zkušenostem jsme občas limitováni stereotypním myšlením. Brání nám to třeba věci vnímat z jiného úhlu.

stesti

Upusťte od potřeby všem se zavděčit, stejně je to nemožné.

stesti

Upusťte od drbání a stálého stěžování si.

stesti

Upusťte od toho, že si budete stále dělat starosti z budoucnosti. Mít plán do budoucna je fajn, ale člověk by měl nejvíc žít v momentu ‚teď a tady‘!

stesti katerina

Upusťte od litování svých chyb z minulosti, teď je teď. Chyby jsou od toho, aby se z nich člověk poučil, šel dál a pokud možno je již neopakoval.

Krásný červen mějte!

Kateřina

 

KATEŘINA
KANTOVÁ

psycholožka
Zdroje: archiv

Vydáno: 17.6.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •       Když píši tento článek, sama sobě se divím… Já mám ráda horské oblečení! Kdo by to kdy řekl? Čepice pro mě bylo ještě nedávno prakticky sprosté slovo. A dříve kdykoliv jsem se pečlivě nabalila na lyže nebo[číst více]
  •   Většina z nás vstoupí do ledna nového roku plná předsevzetí, že tento rok to rozčísneme. Shození nějakého toho kila anebo zavedení zdravějšího jídelníčku jsou většinou prioritami prvních lednových dní, bohužel ty se velice často rozplynou, ještě než přijde únor. Tím,[číst více]
  • bio kosmet uvodni nahledova Krémová omlazující pleťová maska a krém v jednom Perfektní péče zejména o sušší pokožku. Omlazující krémová pleťová maska Divine od L’Occitane s pozlaceným masážním aplikátorem má dvojí použití. V tenké vrstvě ji využijete jako standardní denní pleťovou péči nebo 1-2x týdně v[číst více]

 Wishlist