By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

10 věcí, které oceníte při cestování s dítětem

Plánujete s dítětem dovolenou? Pak si určitě přečtěte článek Lucie.

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 21.54.59

 

Sezóna dovolených je oficiálně zahájena! My jsme ji odstartovali na slunném Lanzarote, kam jsme vyrazili koncem dubna. Byla to naše první dovolená s Benem (tehdy 9 měsíců). A tenhle článek vlastně vznikl na základě vašich dotazů, které jste mi poslali. Snad jich alespoň část zodpoví… Kdokoliv, kdo cestoval s dítětem, ví, že věcí nepotřebujete rozhodně málo 🙂 Některé jsou užitečnější než jiné, ale já jsem se snažila vybrat ty, bez kterých bych se tam zkrátka neobešla a byly pro mě těmi největšími pomocníky.

 

bugaboo-bee-3-by-diesel-rock

 

Kočárek

Pár týdnů před dovolenou byl kočárek naše nejdiskutovanější téma. Původně jsme si totiž chtěli vzít golfky Maclaren. Koupili jsme si je od kamarádky a ještě nepoužili. Jenže když jsme je doma rozložili, zdály se nám prostě pro tak malé miminko jako je Ben málo stabilní. Nevím, jak to přesně popsat, ale Ben zatím sám příliš nesedí a přesto, že jsme mu nedávno vyměnili hlubokou korbičku za sportovní, vozíme ho spíše v leže. Jenže to bohužel u našeho typu golfek nebylo možné. Náš obvyklý kočárek Bugaboo Buffalo jsme ale vozit nechtěli. Jakmile totiž kočárek jde rozložit na více částí, musíte si ho nechat odbavit spolu s kufry a je větší riziko, že se během transportu poškodí. Proto jsme nakonec vsadili na Bugaboo Bee 3, který je sice také rozkládací, ale má výjimku (protože se dá složit jako jeden kus) a můžete ho odevzdat až u letadla. Opěrátko jde navíc položit skoro do lehu a sedák vysunout tak, že si miminko krásně položí nožičky a může tak nerušeně spát. Vezli jsme si jak originální koženou stříšku, tak letní verzi s průduchy.

 

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 21.54.04

IMG_5516

Bugaboo Bee 3 by Diesel Rock

overaly

babybjorn-nositko-original

Nosítko

Naprosto neocenitelná pomůcka! Využili jsme ji už cestou na letiště. Cestovali jsme totiž bez dětské autosedačky a přesto, že jsme si objednali taxi s ní, bohužel nepřijelo. (Vozy taxislužby mají při přepravě dětí výjimku a děti v nich nemusí cestovat v dětských autosedačkách.) Proto nám přišlo nejbezpečnější (v rámci možností) Bena uložit do nosítka, připnout ke mně a ještě připásat. V nosítku jsme s ním pak prošli všemi úvodními cestovatelskými rituály, jako je odbavení kufrů, samotná kontrola a i veškeré čekání před nástupem do letadla. Miminko má totiž výhled, zabaví se pozorováním okolí a vám zůstávají dvě volné ruce.

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 21.53.37

BabyBjörn

overaly

magicbed bagid-bed-ruzova

 

Cestovní postýlka

Když jsme vybírali postýlku na cestování, měli jsme několik základních požadavků a váha spolu s lehkou manipulací byla jednou z nich. Proto u nás zvítězila zrovna tahle. Její váha je 3,4 kg a doba rozložení asi 1 sekunda (prostě ji stačí jen vyndat z obalu a ona se sama postaví). Není nijak zásadně veliká, ale svůj účel nám splnila naprosto skvěle. Součástí postýlky je i nafukovací matrace, na které se určitě spát dá, ale žádný velký komfort nečekejte. My jsme ji proto na 14 dnů našeho pobytu nahradili klasickou matrací z Ikea, kterou jsme si vzali s sebou. Dneska postýlku máme na naší chatě a díky skvělému rozkládání ji používáme venku i vevnitř.

Magicbed

overaly

sekundovy-plazovy-stan

Plážový stan

Sekundový plážový stan funguje vlastně na stejném principu jako naše cestovní postýlka. Prostě jen vyndáte z obalu a už stojí. Ideální ochrana před sluncem a větrem, protože tkanina má UV ochranný faktor 30+. My jsme ho používali na dovolené na terase, ale určitě se dá použít třeba na pláži (součástí balení jsou i kolíky pro jeho bezpečné ukotvení). Ben v něm měl uložené všechny svoje hračky a vydržel si v něm hrát dlouhé minuty sám (hahaha, zkušené matky ví :).

PS: Tento stan se navíc vejde do obalu na postýlku, takže oba produkty můžete převážet společně.

Tchibo

overaly

mothercare Snímek obrazovky 2017-05-29 v 20.47.16

Dětské plavky

Tyhle úžasné plavky mi přivezla moje sestra z Glasgow, protože značka Mothercare se u nás už bohužel nedá koupit. Naprosto nás na dovolené nadchly! Nejenže jsou z látky s UV ochranným faktorem, ale jsou elastické a naprosto skvěle se oblékají. K plavkám jsme koupili i čepičku, která má prodlouženou zadní část a tím pádem perfektně kryje i zátylek miminek.

 

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 21.57.24

Mothercare

overaly

Vulli Anneau_de_dentition_So_Pure_Sophie_la_girafe_par_Vulli

Oblíbená hračka

Každé miminko to má jinak, ale u nás zatím vyhrává na celé čáře žirafa Sophie. Máme hned dvě velikosti a jejím ožužláváním Ben dokáže strávit poměrně hodně času. Je to kousátko ze 100% přírodního kaučuku, takže strašně příjemné na dotek. Kromě ní nám však na cestách nechyběla ani sada kroužků a koleček, gumové kostičky, obrázková knížka a autíčko s chrastícími kolečky.

 

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 21.54.16

 

 Vulli

overaly

Snímek obrazovky 2017-06-16 v 14.09.48

Plenky

Někdo by řekl, že je zbytečné vozit plenky, ale při naší dovolené jsme se přesvědčili, že je vždycky lepší být připraven. Jelikož jsme jeli na 14 dnů, vezli jsme si jedno velké balení, ale plenky samozřejmě na celý pobyt nevystačily. Na Lanzarote jsme proto koupili jinou značku a hned druhý den objeli další tři supermarkety, abychom se vrátili k oblíbeným „pamperskám“. Benovi zkrátka maximálně vyhovují! Je to hlavně díky tomu, že v nich dětská pokožka vydrží suchá celou noc (až 12 hodin) a na jejich vnitřní straně je použit dětský krém, který ji pomáhá chránit. Já zase nejvíc oceňuji indikátor vlhkosti: což znamená, že proužek na plence mění barvu podle toho, jestli je počůraná.

Pampers Premium Care

overaly

la-roche-posay-anthelios-dermo-pediatrics-ochranne-gelove-mleko-pro-detskou-pokozku-spf-50___2

 

Opalovací krém

Tenhle krém mi doporučila kamarádka a já musím přiznat, že jiný jsem nezkoušela, takže nemám srovnání. Nicméně jsem s ním byla od prvního okamžiku maximálně spokojená. Skvěle se roztírá, vyživuje a chrání. Bena jsme mazali několikrát denně a přímému slunci jsme se ho snažili příliš nevystavovat a za celou dovolenou jsme neměli jediný problém.

 La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics, SPF 50+

overaly

mam 1000

Lahvička na nácvik pití 

Hydratace je na každé dovolené základ! O to, aby Ben pořádně pil, jsme se snažili starat celou dovolenou. Proto jsme prakticky na každém kroku nosili s sebou lahvičku s čajíčkem. My jsme vsadili na tu s měkkým zobáčkem, která usnadní přechod miminek z láhve na výukový hrníček. Snadno se navíc drží a nevylévá se.

MAM

overaly

1072(10)

Plovací kruh

Na dovolenou jsme si vezli kruhy rovnou dva. Nechtěli jsme opravdu nic nechat náhodě 🙂 Každopádně mohu opravdu doporučit Swimtrainer „Classic“. My jsme začali s červeným, který je určen k seznámení miminka s vodou a výuce správných pohybů nohou při koupání. Díky nafukovacím polštářkům a bezpečnostnímu pásu dítě nevyklouzne a je tak maximálně chráněno. Náš druhý kruh bylo pak nafukovací dětské sedátko, které je určeno pro ty nejmenší. Má 4 vzduchové komory a opěrku na hlavičku.

 

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 21.54.34

 

Intex a Swimtrainer Classic

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 2.6.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist