By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

10 nejlepších letních hudebních festivalů v Evropě

Patříte mezi hudební fanoušky? Našli jsme pro vás akce, které si jako milovníci jazzu, rocku, popu nebo opery nesmíte nechat ujít!

Hudební festivaly vždycky byly a budou jednou z našich nejoblíbenějších letních aktivit. Jazz, opera, pop nebo rock? Stačí vybrat styl, který bude sedět právě vám. A pak už jen hudební zážitek spojit s prodlouženým víkendem v jednom z evropských velkoměst. Zmapovali jsme pro vás ty největší a nejlepší hudební akce.

 

festivaly

 

Barcelonský Sonar festival 

16.7. – 18.7. 2016

Na třídenní Sonar festival ročně zamíří nad 80 000 milovníků hudby. A není se čemu divit. I letošní line-up bude opravdu velkolepý. Během festivalu poznáte všechny aspekty elektronické hudby. Program je rozdělený do dvou částí – Sonar den a Sonar noc. Akce patřící do sekce den se konají na barcelonském náměstí Placa d’Espanya, kde uvidíte vystupovat na jevišti všechny hlavní headlinery. Sonar noc je na výstavišti v sousedství L’Hospitalet. Právě zde poznáte dobře zavedené i začínající DJs.

hudebni alba

festivaly

 

Mnichovský Opera festival

19.6. – 31.7. 2016

Už téměř 140 let se milovníci opery a klasické hudby sjíždějí do Mnichova, aby se zúčastnili mezinárodního operního festivalu s bohatou historií a ojedinělým programem. Centrem všeho dění se stane Divadlo prince regenta. Další koncerty a vystoupení se budou konat prakticky na každém rohu města. Vyvrcholením je inscenace opery pod širým nebem na náměstí Max-Joseph-Platz, kam ročně přijde až 10 000 milovníků opery.

hudebni alba

festivaly

 

Vídeňský Donauinselfest

27.6. – 29.6. 2016

Vídeňský ostrov Donauinsel se v poslední červnové dny promění v místo, kde se koná jeden z největších hudebních festivalů v Evropě. Tři dny, 11 pódií a hodiny skvělé živé hudby. Koncerty světových špiček všech hudebních žánrů jsou i letos zdarma. Program navíc doplní kabaretní, sportovní i dětské akce. Celkem vystoupí víc než 1 000 umělců; nikde jinde nespatříte aktéry současné hudební hitparády zároveň s představiteli německých lidových melodií a Vídeňským chlapeckým sborem.

hudebni alba

festivaly

 

Mnichovský Tollwood festival 

29. 6. – 24. 7. 2016

Dvakrát ročně máte příležitost zúčastnit se festivalu, na jehož programu jsou hry, vystoupení a koncerty, a to zdarma, nebo za nízké vstupné. Letní Tollwood festival je patřičně hrdý na své zelené fórum, kde si návštěvníci mohou svobodně předávat názory na environmentální témata. Mezi čestnými hosty, kteří zde také vystoupí, se objeví jména jako Deep Purple, Anastacia, Jamie Cullum a Rea Garvey.

hudebni alba

festivaly

 

Kodaňský Jazz festival 

1. 7. – 10. 7. 2016

Už od roku 1979 je pravidelně první červencový pátek oficiálně zahájen desetidenní festival, který průměrně navštíví 250 000 fanoušků jazzu. Dějištěm mnoha koncertů budou bary, kavárny, parky a dokonce i přístav. Na sto místech zazní více než 1 000 performancí a mnohá vystoupení jsou navíc k potěše návštěvníků pořádána zdarma.

hudebni alba

festivaly

 

Budapešťský Sziget 

10. 8. – 17. 8. 2016

Sedm dní a nocí hudebního opojení na vás čeká na ostrově Óbudai-sziget na Dunaji. I letos bude Sziget bojovat o své prvenství na žebříčku nejlepších hudebních festivalů v Evropě. A pomoct by mu mělo hvězdné obsazení hudebních velikánů, mezi nimiž se objeví Rihanna, Muse, Sia, David Guetta i Bastille. Sziget, to je nonstop party s živými koncerty a mezinárodní společností, to vše v historickém prostředí maďarského hlavního města. Ročně přiláká více než 400 000 lidí z 95 zemí. Budete mezi nimi i vy?

hudebni alba

armsterdam 289774_2000x1335_376368o

 

Amsterdamský Woods festival 

26. 8. – 27. 8. 2016

Hudební festival v Amsterdamu musí mít styl, a ten mu dodá právě lesní prostředí. Pod stromy si můžete nejen odpočinout, ale také vychutnat kulinářské speciality, a to během poslechu mezinárodních i místních hudebníků. Amsterdam Woods festival nemá na programu jen koncerty, ale také hudební dokumenty. Jste-li příznivci hudebních žánrů indie, pop, rock, pak zamiřte poslední srpnový víkend do Amsterdamu, kde vystoupí Daniel Norgren, Sticky Fingers, PAUW, Palmbomen II Live, Marble Sounds, De Likt a Amber Arcades.

hudebni alba

festivaly

 

Pařížský Rock en Seine 

26. 8. – 28. 8. 2016

Jeden z největších festivalů, který Francie pořádá, se stal nepostradatelnou hudební akcí napříč Evropou. Každoročně si ho nenechají ujít popové a rockové kapely, od nováčků v hudební branži až po velké hvězdy. Pět pódií uprostřed parků dá do pohybu milovníky hudebních žánrů rock, power pop, electro i folku. Pokud si chcete užít atmosféru se vším všudy, postavte si v parcích stan a užijte si tři noci pod širým nebem za poslechu té nejlepší hudby.

hudebni alba

festivaly

 

Berlínská Lollapalooza 

10. 9. – 11. 9. 2016

První ročník festivalu Lollapalooza zaznamenal loni velký úspěch, a tak se i letos vrací na místo činu. Chile, Brazílie a Argentina jsou již tradičně tohoto hudebního festivalu domovem. V září opět zavítá na evropský kontinent; do samotného Berlína. Na letišti Tempelhof zazní tóny světových hudebníků jako Radiohead, Kings Of Leon, Major Lazer, Paul Kalkbrenner, Philipp Poisel a mnoha dalších.

hudebni alba

festivaly

 

Pařížská Techno Parade 

září 2016

Slavnost elektronické hudby a tance, to je Paris Techno Parade, jejíž historie sahá do 90. let. Nebude tu ale chybět ani house, drum a bass. Tohoto průvodu napříč pařížskou metropolí se každoročně účastní až 400 000 lidí. A pozor, i tentokrát je vstupné zdarma. Vydejte se na cestu do Paříže, kde hudba inspirovaná kmenovými rytmy bude znít tak hlasitě, až vás donutí rozhoupat boky a dát se do tance.

Více informací o dopravě najdete ZDE.

 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv Eurolines

Vydáno: 6.7.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Jednou z věcí, které jsem se za svého 3letého pobytu v Řecku naučila, je respekt k základním surovinám. I z těch nejobyčejnějších věcí se dá připravit výborné jídlo. Řecká kuchyně není náročná, překombinovaná a respektuje každou surovinu. Víte, které tamní jídlo je opravdu[číst více]
  • darky vouchery uvodni Rádi byste věnovali originální „custom made“ dárek, ale bojíte se, že se netrefíte do vkusu? Mám pro vás skvělou alternativu: výběr poukazů na dárky na míru, které mě dostaly. Obdarovaný získá voucher, na základě kterého si nechá vyrobit věc dle[číst více]
  • Módní šílenství nazvané Haute Couture Paris Fashion Week skončilo včera a já teď sedím na pařížském letišti Charles de Gaulle a moje letadlo má opět zpoždění. Never ending story 🙂 Všechno zlé je k něčemu dobré, takže alespoň mám čas[číst více]

 Wishlist