By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

10 filmů, které si pusťte na Halloween

Máte rádi hororové příběhy? Pak si zopakujte strašidelnou klasiku.

Na kostýmy sexy koček nás moc neužije, ale staré hororové příběhy jsou něco pro nás 🙂 Proto jsme zapátraly a našly 10 nejstylovějších a nejstrašidelnějších filmových klasik, které rozhodně musíte vidět. Stačí udělat mísu popcornu (kukuřice, takže vlastně dietní zeleninová mísa :), ztlumit světla a hodně těsně se přitulit k drahé polovičce. Stiskněte PLAY a užijte si Halloween!

 

halloween filmy

 

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Hororový příběh režiséra Roberta Wiena. Film se stal nejvýznačnějším příkladem německé expresionistické kinematografie a měl velký vliv na film noir a další hororové filmy.

cara

halloween filmy

 

Moucha (1968)

Americký hororový film s prvky sci-fi režíroval David Cronenberg a v hlavní roli se představil Jeff Goldblum. Jde o remake staršího stejnojmenného snímku z roku 1958, který ale zachovává pouze základní ideu – vědce, jehož organismus se sloučí s mouchou domácí při teleportačním experimentu.

cara

halloween filmy

 

Kukuřičné děti (1984)

Příběh dvou mladých milenců, kteří se na své cestě napříč Amerikou zastaví v malém městečku a dozví se šokující věc… Jednoho dne před třemi lety zde děti, na příkaz démona zvaného „Ten, co chodí mezi řádky“, zabili všechny dospělé… Mysteriózní horor na motivy povídky Stephena Kinga.

cara

halloween filmy

 

Addamsova rodina (1991)

Hororovo-komediální příběh Morticie a Gomeze Addamsových, kteří žijí ve svém rozlehlém sídle se dvěma dětmi a věrným služebnictvem, plném nesmrtelných postav i originálního dekoru. V hlavní roli Anjelica Huston a malinká Christina Ricci.

cara

halloween filmy

 

Vrána (1994)

Americký film dle kultovního komiksu známý nechvalně i kvůli smrti hlavního protagonisty režíroval známý sci-fi režisér Alex Proyas. Tehdy byl však začínajícím režisérem reklam a videoklipů a hlavní roli svěřil B. Leemu.

cara

halloween filmy

 

Od soumraku do úsvitu (1996)

Hororový snímek plný akce i vtipu natočil Robert Rodriguez podle scénáře Quentina Tarantina. Ten si ve filmu zahrál po boku George Clooneyho, Harveyeho Keitela, Salmy Hayek a Juliette Lewis.

cara

halloween filmy

 

Vřískot 2 (1997)

Pokračování amerického hororového filmu Vřískot, jehož režie se opětovně ujal Wes Graven. V hlavní roli osvědčená Sidney Campbell, přeživší masakru ve městě Woodsboro, která se opět stane obětí maskovaného vraždícího psychopata.

cara

halloween filmy

 

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Americko-britský hororový film pod taktovkou Tima Burtona a s geniálním obsazením Johnnyho Deppa a Heleny Bonham Carter vypráví příběh o nespravedlivě odsouzeném Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení strávit celých 15 let, ale podaří se mu uniknout a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky života.

cara

halloween filmy

 

Babadook (2014)

Mladá vdova Amelia sama vychovává svého syna Sama. Ten má ale pocit, že po jejich domácnosti se toulá neviditelné monstrum. Sam nespí, straší své vrstevníky, a dokonce si na obranu podomácku vyrobí různé zbraně. Filmový horor Austrálie.

cara

halloween filmy

 

Noční můra (2015)

Snímek kombinuje prvky hororové fikce s dokumentárním filmem v mimořádně intenzívním svědectví o spánkové paralýze, stavu mezi bděním a spánkem, kdy jedinec přestává ovládat svoje tělo.

 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 31.10.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist