By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

TOP místa na snídani v Praze

Získejte svojí denní dávku kofeinu ve velkém stylu!

top snidane - savoy

Café Savoy

Tohle místo si zamilujete na první pohled! Restaurace a kavárna navazuje na prvorepublikovou kavárenskou atmosféru a její nevšední interiér podtrhuje památkově chráněný novorenesanční strop. Potkáte tu všechny milovníky skvělého designu, kávy i opuletních snídaní (takže rozhodně i nás :). Náš tip: neodcházejte dokud si nedáte jejich vyhlášené vejce do skla ozdobená pažitkou.

Vítězná 5, Praha 5

cara

top snidane - home kitchen

 

Home Kitchen

Poměrně nový podnik vás dostane skvělým newyorským designem i výborným jídlem. Pokud hledáte místo, kde v klidu posnídat s kamarádkou nebo prostě jen osamotě rozbalit svoji home office, rozhodně zavítejte právě sem. Nabídka snídaní je založena na sezónních a čestvých surovinách, které zahrnují domácí chléb, BIO vejce nebo cereálie.

Jankovcova 14a, Praha 7

cara

top snidane - muj salem kavy

Můj šálek kávy

Kavárna s nezaměnitelnou atmosférou vám nabídne výbornou čerstvou kávu z vlastní pražírny, domácí kuchyni, dorty, cupcakes, brownies, cookies a ostatní sladkosti, na které si stejně jako my brzy vypěstujete závislost. A jako bonus navíc vám milý personál přibalí i romantickou atmosféru Karlína.

Křižíkova 105, Praha 8

cara

top snidane - bakeshop

Bakeshop

Pekařství a cukrárnu, ve které se mísí klasický sortiment s prvky americké kuchyně, najdete přímo v srdci Prahy. Na ceny raději zpočátku příliš nekoukejte a dejte si jejich bezkonkurenční cheesecake. Úplně vás totiž dostane! Ideální místo na lelkování, rande nebo tvůrčí práci.

Kozí 1, Praha 1

cara

top snidane - bakeshop

Bistro 8

Bistro 8 je rájem všech hipsterů, které jako magnet přitahuje Veverkova ulice v Praze 7. Kavárna se hlásí k tradici původních pařížských bister charakteristických právě domácí kuchyní a rodinnou atmosférou. Své dodavatele i pěstitele majitelé osobně znají a jakmile ochutnáte některý ze zdejších bestsellerů, bude vám jasné, že jste v dobrých rukou.

Veverkova 8, Praha 7

cara

top snidane - cafe cafe

Café – Café

Pokud v hlavním městě hledáte místo s jedinečnou atmosférou, pak musíte určitě zavítat do kavárny Café Café, kterou vlastní charismatický kavárník Richard Hrádek. Kromě lahodné kávy, pestré nabídky čajů a čerstvě vymačkaného džusu určitě vyzkoušejte jejich pověstné dorty. Rozhodně nebudete litovat! (Na větrníky z Café – Café máme vypěstovanou už solidní závilost 🙂 Pokud je venku teplo, zarezervujte si jeden ze stolečků venku a pozorujte ruch ulice!)

Rytířská 10, Praha 1

cara

top snidane - imperial

Café Imperial

I po téměr 100 letech si stále uchovává nezapomenutelnou atmosféru ve stylu Grand Café. Ceny tu sice odpovídají medialní popularitě známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, ale snídaňové menu vás dostane. Vybrat si můžete tradičně z francouzské, anglické, americké nebo kontinentální snídaně, ale my doporučujeme domácí croissanty s džemem.

Na poříčí 15, Praha 1

cara

top snidane - james dean

James Dean

Jestli vám klasické snídaně přijdou fádní, vyzkoušejte něco netradičního. James Dean je pro tuto příležitost naprosto geniální! Nás nejvíc baví, že si můžete sestavit vlastní snídani nebo si prostě objednat snídaňové burito. V nabídce najdete i klasiku jako cereálie nebo vejce se slaninou. Anebo si prostě objednejte domácí vafle! Stojí za hřích!

V Kolkovně 1, Praha 1

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 7.9.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist