By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Top 5 hříšných pražských dezertů

… které když jednou ochutnáte, tak z hlavy už nedostanete!

Značnou část těhotenství jsem věnovala průzkumu gurmet trhu, konkrétně segmentu dezertů v lokalitě Praha. Ráda bych se s vámi podělila o svých TOP 5, za kterými neváhám jet přes celé město, když mě to prostě popadne. Nejsou to totiž ledajaké dezerty, jsou to „BoBo naddezerty“.

 

top lahodne dezerty


Kobliha z Maso a Kobliha

Koblihy s umělou červenou marmeládou, které si pamatujeme z dětství, jsem doslova nesnášela. Kobliha nepatřila mezi mé oblíbené pokrmy až do té chvíle, kdy mě v restauraci Sansho obdaroval majitel a šéfkuchař v jednom Paul Day koblihou ze své vedlejší restaurace. Od té doby se mi naprosto změnil pohled na koblihy, respektive… v mém srdci je místo pouze pro jednu koblihu, tu čerstvou z Maso a Kobliha, která je naplněná po prasknutí krémem z pravé vanilky!

Maso a kobliha, Petrská 1551/23, Praha 1

cara

top lahodne dezerty

 

 

Kokosové tiramisu ze SaSaZu

Kokosové tiramisu se v SaSaZu stalo bestsellerem okamžitě hned po otevření restaurace a já doufám, že z jídelního lístku nikdy nezmizí! Krémový dezert se vám doslova rozplývá na jazyku a dle jedné mé kamarádky je to prý větší slast než orgasmus:-) Kombinace italského dezertu s asijským nádechem je skvostná!

SaSaZu, Bubenské nábřeží 306, Praha 7

 

cara

top lahodne dezerty

 

Ovocné knedlíky ze Savoye

Ovocné knedlíky můžou posloužit i jako hlavní jídlo. Nevím, v kterém mezinárodním průvodci je doporučují, ale není dne, aby je se zájmem neochutnával v Savoyi nějaký cizinec, pro které jsou sladké knedlíky velkým lákadlem a neznámou. Ovocná náplň se obměňuje dle sezóny, momentálně mají jahodové. Správně vyvážená kombinace tvarohu, perníku, cukru a másla je prostě perfektní a doma si je takhle lahodné nikdy neuděláte!

Café Savoy, Vítězná 124/5, Praha 5

cara

top lahodne dezerty

 

 

Citrónový dortík z Paula

Cukráři moc dobře vědí, že správná kombinace kyselé a sladké působí tak, že prostě nebude moci přestat. A tento nenápadný citrónový dortík z Paula je toho důkazem. Protože nebydlím sama, většinou koupím domu dva … bohužel ve výsledku oba také sním!

Pekařství Paul, Na Příkopě 31, Praha 1

cara

IMG_6032

 

Větrník ze Šlágru

Větrníky jsou klasikou, která si vedle špiček, indiánů a rakviček drží prvenství. Přiznám se, že je víc míst po Praze, kam na ně chodím, ale zmíním zrovna kavárnu Šlágr, kde je větrník obrovský a výborný. Stylová kavárna na rozhraní Vinohrad a Vršovic má atmosféru prvorepublikových kaváren a působí krásně relaxačně.

Kavárna Šlágr, Francouzská 563/72, Praha 2

 

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 3.2.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • uvodni Ať už Halloween slavíte nebo ne, čas od času není na škodu užít si trochu zábavy v masce! Proto jsme zapátraly v minulosti a našly 8 skvělých kostýmů, které můžete vyzkoušet se svojí drahou polovičkou. Při troše fantazie vás to[číst více]
  • kina uvodni Ze střechy kulturní památky, ze břehu Vltavy, nebo v prostředí starého Karlína? Vyberte si, jak toto léto shlédnete některý z kultovních filmů i vy. V odkazech potom otevřete programy jednotlivých biografů.     Letní kino na terase Veletržního paláce Každé úterý[číst více]
  • UVODNI   Je úplně jedno, jestli jste duší romantička nebo v běžném stylingu volíte více rockové kousky. Tyhle boty si prostě zamilujete! Vypadají totiž skvěle s volánovými tylovými šaty i rebelsky roztrhanými džínami. A navíc perfektně fungují do aktuálního počasí. Já[číst více]

 Wishlist