By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

La dolce vita -Šarmantní mlsání s historií

Tradiční bonbóny s chutí pravé Itálie

Dějiny bonbónů LEONE se začaly psát roku 1857, kdy si pan Luigi Leone otevřel svůj první obchod s cukrovinkami. Lahodné bonbóny se vyráběly hned za rohem, odkud se o čtyři roky později nadobro přestěhovaly do Turína – města, které v Itálii kraluje sladkostem. V polovině 30. let koupila společnost vlivná rodina Monero, jejíž kapitál a know-how otevřely značce zcela nové možnosti. I přes nezadržitelný vývoj technologií a trhu si značka stále uchovává svoje původní receptury a poctivou ruční výrobu.

V italském kraji Piemont je značka LEONE natolik milovaná a ctěná, že dala vzniknout výrazu „Marca Leone“, který se hovorově používá k označení mimořádně poctivého a dobrého člověka.

La Dolce Vita

Sladký život je pro Italy tak trochu filozofií. A neméně důležitá je kvalita a poctivost. Proto se bonbóny LEONE dodnes vyrábí podle tradičních receptur s užitím výhradně přírodních a pečlivě vybraných ingrediencí. Samozřejmostí je i ruční zpracování bonbónů a vlastní produkce moučkového cukru, který představuje jejich hlavní ingredienci. Ve složení nenajdete žádnou chemii, ale pouze přírodní extrakty, esence a barviva. Navíc je složení bez glutenu a vhodné i pro vegany.

Jako tradiční rodinná parfumerie jsme nadšení ze všeho, co v sobě snoubí historii a kus poctivého řemesla. Bonbóny LEONE byly v našem hledáčku už dlouho, protože je při toulkách po tradičních italských krámcích nelze přehlédnout. A jsme hrdí, že je nyní před Vánoci můžeme nabídnout i na svých pultech našich zákazníkům, kterým tak třeba zpříjemníme jinak náročné období. Jejich kouzelné obaly evokující éru konce 19. století obměkčí každého, kdo si tu a tam rád osladí život.

V naší nabídce najdete 12 příchutí původního typu bonbónů, které se vyrábí již od roku 1857 – Skořice, Spritz, Anýz, Zázvor, Mandarinka, Třešně Amarena Fabbri, Lesní plody, Mojito, Martini Rosso, Káva a Čokoládový dortík.

5 důvodů, proč je musíte mít

  • tradiční ruční výroba podle původních receptur
  • pouze přírodní vůně, esence a barviva
  • bez glutenu a s veganským složením
  • ikona pojmu „Made in Italy“
  • 12 originálních příchutí

 

Bonbóny LEONE, balení 30g k dostání ve Fann, 79 Kč

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 8.12.2020 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist