By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

#jidloprobulovku

V těchto chvílích vznikají projekty, co mají opravdu smysl...

Pro někoho je dobré jídlo v těchto chvílích samozřejmost. Naopak! Má čas zkoušet nové recepty, vařit, péct, objednává online něco, co nikdy nezkusil, experimentuje. Cpe se doma u plné lednice a nadává, že přibírá…. A někdo je v úplně opačném pozici. Nemá čas se najíst a natož pořádně či zdravě, protože ani jeho plat mu neumožńuje to, co nám ostatním….

Tohle je skvělé a my tento projekt musíme podpořit! Restaurace Styl&Interier čelí krizi přípravou obědů zdarma pro zdravotníky nemocnice Na Bulovce #jidloprobulovku

 

koupit zde

Vyhlášený nouzový stav a s ním spojená nejistota znamená pro většinu restauračních provozů boj o holé přežití. Čelit nečekané situaci bezplatnou pomocí zdravotníkům nemocnice Na Bulovce se rozhodl pan Marek Dudák, majitel oblíbeného bistra Styl&Interier v centru Prahy.

 

Restaurace každý den připravuje a dováží 30 obědů zdarma zdravotnickému personálu nemocnice Na Bulovce. V restauraci Styl&Interier jsme se rozhodli, že nebudeme čekat na konec nouzového stavu se založenýma rukama, ale pokusíme se pomoci v první linii. Nejsme zdravotníci a nemůžeme přímo léčit naše spoluobčany, ale můžeme pomoci tím, co umíme nejlépe zase my. Začali jsme tuto středu 23. března, kdy jsme zavezli do nemocnice prvních 30 obědů“,vysvětluje majitel restaurace.

 

Rád bych jménem nemocnice, poděkoval restauraci Styl&Interier za jídla, která nyní denné dodává pro náš zdravotnický personál. Této pomoci si velmi vážíme a navíc skvěle chutná.”říká Mgr. Jan Kvaček, ředitel Nemocnice Na Bulovce.

 

Ještě před pár dny byste bez předchozí rezervace v S&I těžko hledali volné místo. Dnes vyhlášená pražská zahrada zeje prázdnotou a čeká na ukončení nouzového stavu. Restaurace v omezeném provozu vaří, prodává polední menu přes okénko a rozváží obědy svým zákazníkům, podobně jako řada jiných provozoven. „Překvapilo nás, kolik zákazníků má obavy o naší budoucnost a vyjadřuje nám podporu v téhle šílené době. Chceme tu energii a sounáležitost posílat dál. Všechny v týmu posiluje vědomí, že i v kritické době pomáhají druhým se správnou věcí,“ doplňuje Marek Dudák proč se v existenčních potížích rozhodl pro pomoc druhým.

Každý se může přidat!

Je jasné, že 30 obědů nestačí pro všechny potřebné, a proto je tady skvělá možnost pro každého, kdo by se chtěl také zapojit. Charitativní obědy pro Bulovku od S&I můžete jednoduše objednat online a zaplatit přes platební bránu na https://bulovka.stylainterier.cz/a navýšit tak počet obědů, které se následující den uvaří a rozvezou unaveným a obětavým zdravotníkům. Přikoupit charitativní oběd pro sestřičky a lékaře si můžete také symbolickým příplatkem ke každé objednávce závozu jídla z restaurace S&I, nebopřímo ve výdejovém okénku ve Vodičkově ulici.

 

AfterCorona Party – všechno jednou skončí!

Je jisté, že současná situace dříve nebo později odezní. Každý, kdo si dnes objedná jídlo, kávu nebo dezert s sebou, pomáhá restauracím především morálně přežít nejistou dobu. “Proto naši baristé a barmani již nyní naplánovali zahradní AfterCorona Party. Termín je zatím logicky neznámý, uspořádáme jej, až epidemie odezní a nebude to zdravotně riskantní. Každý, kdo nám nyní pomáhá svými objednávkami, dostane na oslavě vymazlený drink S&I jako poděkování za podporu v těžké době”, dodává na závěr Marek Dudák.

 

koupit zde

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 31.3.2020 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • superzeny uvodni   „Když se ti nejlepší dají do společné práce, tak výsledek může být opět jen nejlepší. Spojení J+J a jejich nový úžasný blog je toho důkazem – Best of the Best. Hodně štěstí BoBo Vibe!“ „Inspirace, která tu ještě nebyla.[číst více]
  •   Sezóna dovolených je oficiálně zahájena! My jsme ji odstartovali na slunném Lanzarote, kam jsme vyrazili koncem dubna. Byla to naše první dovolená s Benem (tehdy 9 měsíců). A tenhle článek vlastně vznikl na základě vašich dotazů, které jste mi[číst více]
  • Mohou vám pomoci, anebo být velice riskantní záležitostí. Když totiž máte jen 5 minut na výrobu svého účesu a použijete špatný suchý šampón, místo nadýchaného stylingu se dočkáte jen zaprášených vlasů. Proto jsme vybraly suché šampóny, se kterými máme zkušenosti[číst více]

 Wishlist