By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Co jíst na krásnou pleť, vlasy a nehty

Pokud souhlasíte s tím, že to, jak vypadáme, jde zevnitř, čtěte dále...

‚Krásná pleť září zevnitř‘ a pestrá, vyvážená strava nám zajistí lesklé vlasy a silné nehty. Zde je pár nutričních tipů, pokud vaše vlasy, pleť a nehty potřebují nějakou tu vzpruhu:

Bohatá hříva

Lesní plody a bobule – jako jahody, borůvky a maliny – jsou nabité silným, ve vodě rozpustným antioxidantem vitamínem C, který je zásadním pro růst vlasů a zdraví pleti, protože podporuje cirkulaci v krevních cévách vyživující vlasové folikuly.

Navíc biotin, vitamín B12, vitamín A a selen všechny podporují vlasový růst a působí jako prevence nechtěného vypadávání.

dfbd3ad4554e8f108d1728757513a2cc

Zářivá pleť

Pro zlatavou zář a redukci vrásek je vitamín A zásadní. Dostatek ho získáte jak z oranžové, tak tmavozelené zeleniny jako mrkev, špenát, brokolice a kapusta. Avokádo i avokádový olej zase úžasně hydratuje vlasy a pleť je po něm měkká a poddajná. Jsou skvělým zdrojem antioxidantů karotenoidů, které významně pleť chrání před environmentálním znečištěním, vedoucí k jemným linkám, vráskám a dalším viditelným projevům stárnutí.

Nezapomeňte na hydrataci! Když se ráno probudíte, vymačkejte půlku citrónu do teplé vody, přidejte trochu zázvoru a lžičku kurkumy. Tento nápoj vám pročistí játra a nastartuje proces zažívání. Zázvor působí protizánětlivě, což je pro pleť důležité. Pokud se snažíte vyřadit z jídelníčku kofein, zázvor dokáže nahradit jeho ranní účinky.

c35a6f03ff448132e44806d0bbae19d7

Silnější nehty

Vitamín D napomáhá vstřebávání vápníku a je nezastupitelný pro zdraví kostí, zubů, funkci svalů a imunitního systému, čímž zajišťuje silné nehty a zdravou kůži. Svůj díl získávejte ze slunečního záření – vystavujte se mu 20 minut denně, s odhaleným obličejem i pažemi. Zinek zase vaše nehty uchrání před lámavostí. Jeho skvělým zdrojem je často opomíjená čočka. Zásobí vás tímto zásadním minerálem hrajícím klíčovou roli v obranyschopnosti organismu, zdravých vlasech, pleti i nehtech.

13920f68a842955350fdbf4453d13efa

Čistá pleť

Omega-3mastné kyseliny pocházející z tučných ryb jako je losos, sardinky či makrela jsou pro zdravou pleť a vlasy důležité. Budují části buněčné membrány, která drží tvar kožní buňky. Zdravá buněčná membrána tak v podstatě rovná se zdravá kožní buňka.

gabriela-peacock

Suchá pleť

Luštěniny, ořechy a semena například z dýní, slunečnicová či mandle obsahují vitamín E, zinek a vápník. Tyto živiny společně s olejem v těchto ořeších a semenech obsaženým dokáží vyrovnat suchou pleť a také vaše hladiny hormonů. Omega-3 tuky v mastných rybách jsou důležité i pro zářivou, jasnou pleť.

A pokud je váš život příliš rychlý, abyste dbali na stravu, vyzkoušejte doplňky stravy, které problém vyřeší za vás.

Clean Me je nakombinovaná multivýživová formule se zaměřením na pleť, vlasy a nehty. Účinné složky vyživují hluboko na buněčné úrovni a napodobují způsob, kterým vaše tělo obnovuje buněčnou strukturu pleti a napomáhá získání kvalitní vlasové hřívy. Zároveň posiluje funkci jater, trávení a získání energie. Jinými slovy, jde o naprosto zásadní, obnovující, výživový preparát, po kterém nejenže budete vypadat skvěle, ale ještě úžasněji se cítit.  

 

 

GABRIELA
PEACOCK

nutriční specialistka
Zdroje:

Vydáno: 22.7.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Dětský Festival Mini vám nemusíme představovat. Jsme hrdé na to, že jsme jeho ambasadorkami. A víte, kdo stojí za touto stylovou a kreativní přehlídkou? Tereza Bruthansová, historička umění a designu, kurátorka výstav. Založila a řídí akci, jejíž šestá edice se uskuteční 7.[číst více]
  •   Velice rádi podpoříme projekty, které mají smysl a pomáhají. Eventová kolekce Adidas a Maappi jedním z takových je! Gratulujeme! I letos Adidas jako jeden z hlavních partnerů RunCzech nabídne exkluzivní kolekci triček k osmi závodům běžecké série. Pro letošní eventovou[číst více]
  • Česká módní značka Wolfgang, za kterou stojí invenční dvojice Viktorie Kaštánková a Zuzana Milandu, na podzim velkým mejdanem oslavila 10 let existence a nyní o sobě znovu dává vědět. Svůj sortiment rozšiřuje o nové unisex kousky – ovšem nejen pro[číst více]

 Wishlist