By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Four Seasons představuje dvojici pop-up restaurací

Japonsko-italská gastronomie, koncepty lokálních designérů i majestátní výhledy z obou teras hotelu.

Pražský hotel Four Seasons uvádí tuto letní sezónu dvě pop-up restaurace, MIRU a Piazzetta. Na dvou terasách, které hostům nabídnou neopakovatelné výhledy na Prahu, se odehrají dva různé kulinářsko-designérské příběhy ze dvou odlišných, a přesto propojených světů. Díky netušeným kombinacím vizuálních podnětů tak bude toto místo zcela jistě patřit k těm největším (nejen) instagramovým lákadlům v Praze.

 

MIRU2_n

 

První z konceptů, MIRU, byl pojmenován podle japonského slova označujícího „výhled“. K dívání toho nabídne vskutku mnoho – utajenou japonskou oázu na střešní terase, která doposud nebyla pravidelně využívána ani přístupna veřejnosti, japonskou fusion kuchyni vytvořenou šéfkuchařem Leonardem Di Clemente, který se nechal inspirovat svým pobytem v Japonsku, ale i neopakovatelný výhled na Pražský hrad. Komorní atmosféru podtrhne kapacita pouhých 16 lidí.

 

„Šest let jsem pracoval v tokijské restauraci ve Four Seasons jako zástupce šéfkuchaře. Japonsko, jeho kuchyně a kultura mě vždy fascinovaly, byla to pro mě cenná zkušenost. Ve volném čase jsem navštěvoval kuchařské kurzy, včetně tříhvězdičkové michelinské restaurace, kde se podává moderní kaiseki. Pro MIRU jsem spojil ingredience a techniky z pobytu na východě s italskými recepturami,“ popisuje koncept Leonardo Di Clemente.

 

Menu je kombinací tradičních italských i japonských technik a využívá ingredience obou kuchyní. „Najdete zde tak například tradiční rybí polévku z italské Apulie, mého domova, která je ale připravena pomocí japonských technik, dále maki a sushi rolka s rybím carpacciem nebo domácí tagliolini uvařené jako nudle soba a servírované s květákovým pyré, kaviárem a ústřicemi,“ popisuje kombinaci Leonardo.

 

Hotel Four Seasons se u této příležitosti spojil i s českými designéry Lukášem Padertou, Adélou Lipár Kudrnovou a Klárou Tománkovou. Společně navrhli a vytvořili orientální zahradu inspirovanou japonskou estetikou – světlým dřevem, bonsajemi i vodními prvky.

 

MIRU3_n

 

Koncept Piazzetta je inspirován tradičním náměstím starých italských městeček vonících směsicí středomořských stromů, citrusů, rajčat a bylinek z přilehlých zahrad. Vřelá atmosféra, s typickou fontánou a terakotovými květináči, prostor pro setkávání, italská kuchyně i tradiční zmrzlinový stánek, který přibude v červenci – to vše pod taktovkou toho nejpovolanějšího kuchaře, Mattea Grubelatiho, který je autorem autentického Piazzetta menu.

„Inspiraci jsem čerpal z mého domovského Milána v Lombardii, vzpomínek z dětství na pokrmy od mé maminky a babičky i z Leonarda, který mě výrazně ovlivnil. Pro Piazzetta menu jsme se drželi tradičních středomořských chutí z Itálie, Španělska, Portugalska a Řecka. Mým favoritem je typický portugalský pokrm Cataplana z mořských plodů,“ představuje svou práci Matteo Grubelati.

 

„Hlavním naším cílem bylo nabídnout nové zážitky nejen hotelovým hostům, ale i místním klientům. Spojili jsme se s talenty, od místních designérů po naše skvělé kuchaře, a myslím, že se nám dohromady podařilo vytvořit něco unikátního. Dvě naprosto odlišné pop-up restaurace, které zpestří letní sezónu,“ říká Stephane Gras, ředitel hotelu.
MIRU4_n

MIRU1_n

 

MIRU otevře od 23. května. Každý večer bude k dispozici pouhých 16 míst.

Piazzetta je určena pro odpolední a večerní posezení, aperitiv a večeři od 17:00 do 22:00 hodin, od 4. června.

Rezervace jsou možné zde:

https://www.opentable.com/r/miru-prague

https://www.opentable.com/r/piazzetta-prague

 

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 2.6.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • uvodni-7712633800_2_5_1 Módní redaktorky, stylistky i ředitelky módy mají hodně společného… Jednou z těch věcí je určitě takzvaný „čich na poslední módní trendy“ 🙂 A proto Paříž doslova zaplavily sportovně-elegantní kalhoty s pruhem. A určitě si je zamilujete i vy! Jsou totiž pohodlné,[číst více]
  • filmy boty Kdo by si nepamatoval scénu z populárního filmu Sex ve městě, kdy pan Božský požádá Carrie aneb Sarah Jessicu Parker o ruku a místo prstenu jí obuje modré střevíčky Manolo Blahnik… ?!? Tak přesně to jsou chvíle, kdy jeden nádherný[číst více]
  • Winter Photo Collage Kat Von D Beauty slaví 10-leté výročí pozlacenou limitovanou kolekcí plnou jejích bestsellerů a nových exkluzivních odstínů. To vše ve sběratelském balení. Touto limitovanou kolekcí Kat Von D oslavuje svou misi, kdy doručuje profesionální, veganské a produkty netestované na zvířatech[číst více]

 Wishlist