By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Bobo Gourmet Tip: AsianFest Praha

Už tuto sobotu! Ochutnejte a zažijte Asii na prvním asijském festivalu svého druhu u nás.

asiafest

 

Milujeme asijská jídla a dovolené na Dálném východě, a protože na takové dovolené momentálně bohužel nejsme, nenecháme si ujít pražský AsianFest. Koná se tuto sobotu, 30. dubna 2016, na pražském Výstavišti v Holešovicích. 

Festival je koncipován jako malé městečko, které se dělí na následující čtvrti: Main Street, Chinatown, Thailand, Vietnam, Korea a Japan. Každá bude vyzdobena tematickými dekoracemi, které patří ke kultuře dané země. AsiaFest slibuje zcela nový rozměr akce, při které se rozpálí kotlík nejen asijské gastronomie, ale i kultury – zprostředkované top asijskými restauracemi a talenty.

 

Asian_fest_bannery_336x280

 

Návštěvníci budou moci ochutnat různé speciality a pochoutky ze zastoupených oblastí, a to od těch nejlepších: SaSaZu, Yoshihashi, Asian Temple a mnoho dalších. „Líbí se mi zaměření festivalu jen na asijskou kuchyni a snaha přinést kulturu Asie přímo do Prahy. Nabídneme naše signifikantní jídla, ale představíme i novinky,“ říká Andy Tan, šéfkuchař SaSaZu. 

Mezi nejslavnější asijské speciality patří čínské dim-sum knedlíčky, vietnamská nudlová polévka pho či thajské kari, to vše festival nabídne. Ochutnáte i čerstvé sushi připravované japonským mistrem z restaurace Yoshihashi, které si objednává i japonské velvyslanectví v Praze.

K asijské kultuře patří bojová umění, jejich představení bude probíhat v Chrámu bojových umění. Na závěr je připraven tanec Draka. Ten bude vůbec poprvé na české festivalové scéně nasvícen UV světly. I kulturní program bude zkrátka nabitý od začátku do konce. 

 

Program_Hlavni_stage

Program_Chram_bojovych_umeni

 

Více na www.asianfest.cz

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 28.4.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World CupTM od Louis Vuitton v den finále mistrovství světa FIFA ve fotbale.  U příležitosti MS ve fotbale 2018 FIFA World CupTM, které se konalo v Rusku, Louis Vuitton vyrobil[číst více]
  •   Letošní ročník Designbloku byl sice lehce kratší (počasí a živly běsnily natolik, že bylo nutné ho přerušit), ale neméně intenzívní a krásný. Já jsem měla štěstí, že jsme ho navštívila hned na začátku a měla tak dost času si ho pořádně[číst více]
  • Cvičení v přírodě mě vždycky bude bavit víc! Prostě ta rozkvetlá krajina, zpěv ptáků, sluníčko a čerstvý vzduch mají něco do sebe. Proto jsem se rozhodla sestavit svých deset vychytávek, když se rozhodnu jít si zaběhat o víkendu na chatě[číst více]

 Wishlist