By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Bobo Gourmet Tip: AsianFest Praha

Už tuto sobotu! Ochutnejte a zažijte Asii na prvním asijském festivalu svého druhu u nás.

asiafest

 

Milujeme asijská jídla a dovolené na Dálném východě, a protože na takové dovolené momentálně bohužel nejsme, nenecháme si ujít pražský AsianFest. Koná se tuto sobotu, 30. dubna 2016, na pražském Výstavišti v Holešovicích. 

Festival je koncipován jako malé městečko, které se dělí na následující čtvrti: Main Street, Chinatown, Thailand, Vietnam, Korea a Japan. Každá bude vyzdobena tematickými dekoracemi, které patří ke kultuře dané země. AsiaFest slibuje zcela nový rozměr akce, při které se rozpálí kotlík nejen asijské gastronomie, ale i kultury – zprostředkované top asijskými restauracemi a talenty.

 

Asian_fest_bannery_336x280

 

Návštěvníci budou moci ochutnat různé speciality a pochoutky ze zastoupených oblastí, a to od těch nejlepších: SaSaZu, Yoshihashi, Asian Temple a mnoho dalších. „Líbí se mi zaměření festivalu jen na asijskou kuchyni a snaha přinést kulturu Asie přímo do Prahy. Nabídneme naše signifikantní jídla, ale představíme i novinky,“ říká Andy Tan, šéfkuchař SaSaZu. 

Mezi nejslavnější asijské speciality patří čínské dim-sum knedlíčky, vietnamská nudlová polévka pho či thajské kari, to vše festival nabídne. Ochutnáte i čerstvé sushi připravované japonským mistrem z restaurace Yoshihashi, které si objednává i japonské velvyslanectví v Praze.

K asijské kultuře patří bojová umění, jejich představení bude probíhat v Chrámu bojových umění. Na závěr je připraven tanec Draka. Ten bude vůbec poprvé na české festivalové scéně nasvícen UV světly. I kulturní program bude zkrátka nabitý od začátku do konce. 

 

Program_Hlavni_stage

Program_Chram_bojovych_umeni

 

Více na www.asianfest.cz

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 28.4.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Přehlídky Dior jsou pro mě vždycky zážitek! A to nejen co se nejnovějších módních trendů a doplňků týče. V tomto článku bych se chtěla víc věnovat právě nejnovějším trendům v líčení, které Dior a jeho image director Peter Philips udává.[číst více]
  • Začnu dnes jako Lucie: Pokud jste jako já… tak nikdy nepohrdnete tipem na novou knihu. Řeč je samozřejmě o žánru domestic noir, který se stal mojí novou posedlostí. Další zajímavou autorkou, která částečně vychází i v českých překladech, je Lisa[číst více]
  • grace uvodni   Rády navštěvujeme akce, které za to stojí. Hledáme na internetu, necháme si doporučit od přátel nebo o nich čteme v časopisech…. A neustále si voláme kvůli dalším a další tipům v týdnu nebo i víkendu. Tentokrát jsme se společně[číst více]

 Wishlist