By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

5 TOP nejlepších burger restaurací v Praze

Zapomeňte na fastfoody a užijte si degustační zážitek v těch nejlepších restauracích, které jsme vyzkoušeli!

Milujeme burgery! To šťavnaté kořeněné maso, list křupavého salátu, sýr a slaninka… Možná jsou za ty roky objevování a testování naše nároky vysoké, ale vám se určitě budou hodit. Našli jsme totiž restaurace, kde jsme si vždycky dali exkluzivní burgery. Pokud je máte rádi stejně jako my, držte se našeho seznamu a připravte se na explozi vašich chuťových pohárků. Dobrou chuť!

burger restaurace

Poprvé jsme tam zavítali před několika měsíci, když jsme hledali kolem Riegrových sadů místo, kde se dobře najíst. Museli jsme chvilku čekat na stůl, protože restaurace je malá a díky své pověsti také věčně plná. Připravte se na jednoduchý interiér, příjemnou atmosféru a masivní dřevěný nábytek. Vybrat si můžete z několika burgerů od hovězích až po krůtí nebo vegetariánské. Já osobně miluji variantu „naked“, kdy vám burger přinesou bez vrchní housky. A určitě vyzkoušejte jejich pověstný pekanový koláč!

The Tavern, Chopinova 26, Praha 2

www.thetavern.cz

cara

burger restaurace

Když jsme se zeptali kamaráda (milovníka burgerů) na místo, kde mají ty nejlepší, naprosto instinktivně nás poslal jen pár metrů od známé restaurace Café Imperial, do Zlatnické ulice. Kavárnu Palanda vede již od počátku Executive Chef Stanislav Čepela s hlavním kuchařem René Heindlem. Vybrat si můžete z několika burgerů, z nichž poslední novinkou v nabídce je například ten Delicate Beef Burger se sušenou šunkou, parmazánovými chipsy a polníčkem. V kavárně nepodceňují ani kvalitu burgerových briošek, které ručně a s láskou připravuje na zakázku jedno rodinné pražské pekařství. Přijďte se přesvědčit sami – jsou opravdu famózní!

Café Palanda, Zlatnická 1122/11, Praha 1

www.cafepalanda.cz

cara

burgery restaurace

Síť restaurací Hard Rock Café chystá v červnu jedinečnou akci World Burger Tour, která by vám jako milovníkům tohoto jídla rozhodně neměla ujít. Budete mít totiž šanci během dní vyzkoušet několik burgerů z celého světa jako je třeba Atomic! Burger z Las Vegas, jamajský Jerk Burger, Schnitzel Burger z Kolína, Greek Burger z Athén a další dobroty. Skvělé jídlo doplňuje i limitovaná nabídka nových koktejlů, inspirovaných právě jednotlivými burgery.

Hard Rock Cafe, Dům u Rotta, Malé náměstí 3, Praha 1

www.hardrock.com/cafes/prague

cara

burger restaurace

Pokud jde o hodnocení, o Dish uslyšíte samé pozitivní názory. Není divu! Interiér si zamilujete na první pohled stejně jako nabídku vyhlášených burgerů. Nabídka obsahuje 11 různých burgerů a oblíbený je třeba burger Savory, Chilli Shack nebo Orange Pepper. Ke každému burgeru dostanete vynikající místní hranolky s pikantní Piri Piri omáčkou, které zde podávají stylově zabalené v hnědém papíru a zapíchnuté v malé zavařovací sklenici. Pokud chcete sledovat kuchaře přímo v akci, vyberte si posezení u baru.

Dish (fine burger bistro), Římská 29, Praha 2

www.dish.cz

cara

burger restaurace

Poprvé jsme jejich skvělý burger ochutnali na loňském Apetit Pikniku na pražské Letné. Tehdy jsme s partou kamarádů asi hodinu nemluvili o ničem jiném než o lahodném burgeru s trhaným masem. Vynikající záležitost! Restauraci Burger Bar najdete v pražských Nebušicích. Možná vám lokace přijde trošku z ruky, ale věřte mi, za výlet rozhodně stojí. Na jejich menu najdete 7 burgerů a bonusovou možnost objednání tzv. degustačního setu, který obsahuje ochutnávku tří různých miniburgerů. Samozřejmostí je domácí houska, sypaná loupaným a neloupaným sezamem.

Burger Bar, Nebušická 93, Praha 6

www.burgerbar.cz

 

 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 7.6.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Německá značka designu HAY a londýnský módní řetězec COS pokračují v úspěšné spolupráci a představují novou kolekci doplňků pro životní styl. Pokud milujete umění, design a architekturu, pak je tato linie přesně to pravé, co potřebujete vy i vás[číst více]
  • Odpovězte spolu s námi na romantickou otázku „Co bych udělala pro lásku..,“ postněte svoji odpověď na sociální sítě s hashtagem #diorlovechain a věnujte tak (respektive Dior za Vás) 1 $ na děti v nouzi. V rámci nové kampaně Miss Dior[číst více]
  • Alespoň z 90 % přírodního původu, ekologické obaly a lehčí krabičky, to jsou nové produkty péče Good Skincare z nové řady Sephora Collection. Odličovač očí, hydratační a zmatňující péče, vatové tampony, noční krém, micelární voda, peeling a další. To vše, výjimečné[číst více]

 Wishlist