By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

4 tipy na zdravě (nezdravé) mlsání k televizi

Mlsejte chytřeji. Přinášíme Bobo tipy na skvělé večerní svačinky, díky kterým se nebudete ráno cítit příliš provinile. Spíš tak jen z 50% :)

Známe to všichni… v ten moment, kdy děti konečně usnou a vy se usadíte k televizi, vás začne honit mlsná. Uf 🙁 Tyhle večerní svačinky jsou u nás na denním pořádku. Mnohokrát si při nákupu v obchodě s manželem zakážeme koupit tuhle pytlík brambůrek, tuhle bonbonky nebo čokoládu, ale večer neleníme a běžíme do nejbližší večerky 🙂 Proto jsem zapátrala na instagramu a díky světovým foodblogerům našla pár variant zdravějších mlsů. 

 

popcorn-movie-party-entertainment

 

Popcorn

Mnohé z vás jistě překvapí, že co se týče energetické hodnoty, je popcorn vcelku dietní potravinou. Běžná porce popcornu, tedy 25 g, má pouhých 97 kalorií. Navíc v něm není skoro žádný tuk. Dobrou vlastností popcornu také je, že docela rychle zasytí – na rozdíl od brambůrek, kterých snadno spořádáte celý pytel a máte stále pocit, že jste nic nesnědli, popcornu vám stačí trochu a jste plní. Jedná se tak o ideální pochutinu, kterou si můžete dopřát večer k oblíbenému seriálu bez výčitek, i když se zrovna trápíte s dietou.

overaly

0cd446f66adec492cb8ea78211971d5dc2b500b9

 

Zeleninové chipsy

Chipsy jsou super! A ty zeleninové chutnají opravdu skvěle. Mnohdy bych řekla, že i lépe než ty bramborové. A díky pečení a způsobu přípravy, která je velice jednoduchá, jsou navíc i zdravější než smažené. Stačí si připravit 2 mrkve, 1 petržel nebo pastinák, 2 červené řepy, olivový olej a sůl. Zeleninu pak oloupejte a pomocí škrabky nebo struhadla nakrájejte na tenké plátky. Lehce posolte a nechte na utěrce 10 minut tzv. vypotit. Pak stačí dát do trouby rozehřáté na 190 stupňů a lehce pokapat olivovým olejem. Pečte 15 až 20 minut.

overaly

medvídci

 

Želatinové bonbony

Gumový medvídci jsou mojí vášní. Vycházím z toho, že vlastně s nadsázkou řečeno prospívají kráse, není v nich tuk a tak se po nich netloustne… No samozřejmě pozor! Navzdory všem pozitivům nejsou „gumídci” potravinou, kterou můžu označit za zdravou. V jednom celém balení je totiž obrovské množství cukru. Přesto pokud vás honí mlsná, je lepší dát si bez výčitek pár medvědů než se trápit a pak díky vlčímu hladu sežrat celé balení.

overaly

dark-brown-milk-candy

 

Čokoláda s vysokým obsahem kakaa

Celé kouzlo tkví ve správném výběru čokolády. Abyste si užívali všech pozitiv, která má, zvolit musíte takovou, která bude mít vysoký obsah kakaa (minimálně 50%), ale spíš více. Já si s oblibou kupuju tu 85%. Nejenže skvěle chutná (je víc hořká, ale dá se na to poměrně rychle zvyknout), ale navíc by se dala označit za superpotravinu stejně jako třeba zelený čaj, losos nebo borůvky.

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv, instagram

Vydáno: 17.9.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • lv pro unicef uvodni   Společnost Louis Vuitton a Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF), přední organizace zajišťující humanitární a rozvojovou pomoc, podepsaly globální dohodu o spolupráci s cílem pomáhat těm nejohroženějším dětem na světě. Konkrétně se jedná o fundraising ve prospěch UNICEF a společná[číst více]
  • zelfie uvodni Před časem jsme odstartovali novou selfie mánii, ke které nás inspirovala dlouho očekávaná premiéra druhého dílu filmu Zoolander. Ten si dělá legraci ze světa showbyznysu, ve kterém si ani před smrtí nezapomene vyfotit své selfie Justin Bieber. Pod heslem #zelfie[číst více]
  • eva uvodni U prvního dítěte jsem fotky stále plánovala, až jsem z toho byla najednou takových rozměrů, že jsem je už ani nechtěla:-) Díky této zkušenosti jsem se na druhé těhotenství připravila a informovala. Osobně považuji většinu těhotenských fotek, které dámy sdílejí[číst více]

 Social Photos


Wishlist