By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Vše nejlepší, Signor Cucinelli!

Šarmantní zakladatel kašmírového království slaví kulaté narozeniny.

BC_3

 

Pana Cucinelli jsem potkala poprvé minulý rok. A přesto, že jsem za svoje dlouhé působení v branži módních magazínů dělala rozhovor už s mnoha osobnostmi, tohle setkání si budu navždy pamatovat a bude mít místo v mém srdci. Kdy se vám totiž stane, že se posadíte k jednomu stolu se samotným zakladatelem značky právě v jeho rodném městečku, spolu s jeho ženou, jeho dvěma dcerami, jejich muži, jejich dětmi a nejlepšími přáteli? A jako byste byli i vy členy rodiny, si poslechnete jejich úžasný příběh…

Proto mám obrovskou radost, že mohu napsat tento článek a popřát vše nejlepší ke 40. výročí působení v rodném kraji – městečku Solomeo v oblasti Perugia. Možná si řeknete, že italský venkov má prostě svoje kouzlo kdekoliv (budete mít z části pravdu), ale pak přijedete do Solomea a pochopíte, co všechno tu pan Cucinelli udělal pro malou vesničku vzdálenou asi 3 hodiny jízdy autem od Říma. Proto mě vůbec nepřekvapilo, že si toto rodné město vybral jako místo oslav kulatého výročí značky.

Mezi obnovené architektonické památky se řadí hrad ze 14. století, který nyní slouží jako uměleckoprůmyslová škola, kostel svatého Bartoloměje, divadlo umění nebo památník pocty lidské důstojnosti, který byl postaven dle instrukcí největších starověkých architektů z obrovských bloků travertinu. „Pocta lidské důstojnosti“ má kruhový mramorový základ se sérií pěti oblouků symbolizujících Ameriku, Evropu, Afriku, Asii a Oceánii. Sám Cucinelli o památníku říká, že je navržen tak, aby vydržel stát tisíce let. A právě rovnováha mezi stylem a duší je i důležitým aspektem filozofie značky.

Cucinelli se již dlouho hlásí k pojetí „humanistického kapitalismu“, v němž je velká část zisku společnosti investována do iniciativ prospěšných pro celou komunitu. Solomeo, osada duše, je často popisována jako „Disneyland kašmíru“, který ke své návštěvě láká stále více zákazníků. Nově vybudovaný vinný sklep, jenž se už letos připravuje na zpracování první sklizně odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot, jistě pozornost veřejnosti neodradí.

Restaurátorský projekt shrnuje kniha „Sen o Solomeu“ vydaná k této příležitosti, která je psána ve filozofickém duchu, jaký je Brunellu Cucinelli vlastní.

PS: A jestli máte rádi kašmír, pak si určitě nenechte ujít návštěvu butiku v Pařížské 19 v Praze 1. Já tu mám vždycky nutkání do všeho se zachumlat 🙂

BC_Monument_Front

BC_Family 2

BC_Solomeo_school

BC_Solomeo

BC _ Libro

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 8.10.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist