By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Slavný hřebík od Cartier v nové verzi!

Ikonický šperk tentokrát v novém podání. Achhh....

JUC (15)

 

Dodnes si pamatuji, kdy jsem tu tiskovou zprávu viděla poprvé – hřebík jako šperk. Musela jsem se smát 🙂 A vlastně dokud jsem ho poprvé nedržela v ruce, ten nápad mi přišel absurdní. Něco tak technického, drsného a „obyčejného“ přece nemůže sloužit jako inspirace pro luxusní šperk. Jenže pak jsem si ho tenkrát na focení nasadila na ruku a od té doby je mojí srdcovou záležitostí (… o které stále kvůli jeho ceně jen sním.) Proto jsem si nemohla nechat ujít příležitost představit vám jeho nejnovější podobu a kampaň. 

Náramek Juste un Clou ve tvaru hřebíku, který šperkařský dům Cartier představil v 70. letech 20. století, je aktuálně jedním z nejikoničtějších šperků na světě. Nyní značka přichází s jeho novou, tenčí verzí, která se díky své flexibilitě dokonale obtočí kolem zápěstí během jediného pohybu. Unisexová a rebelská, vznik kolekce Juste un Clou představoval milník v klenotnickém oboru. Odvážný design náramku symbolizuje neskrývanou energii, sebevědomí a víru v sebe sama. Je vnímaný jako etnický objekt, výraz stylu a znamení svobody. V nové podobě se představuje ve žlutém a růžovém zlatě, doplněný o tenké verze prstenů. 

Cartier povýšil běžný předmět denní potřeby na designový objekt. Kolekce Juste un Clou tak ztělesňuje generaci, která se nebojí inovace, ale zároveň si váží tradic. Ba co více, sama se na ní podílí. Kolekce uvedená v roce 2012 je totiž považována za milník v historii značky. Tehdy dal návrh z roku 1971 italského designéra Alda Cipulla vzniknout sérii šperků s hřebíkem jako luxusní doplněk, ve stylu legendárního Studia 54. Cipullo, který již pro Cartier navrhl náramek Love de Cartier, tak odráží životní pocit sedmdesátých let, vrcholící v New Yorku: rebelský, nekonvenční a kreativní. V kolekci, která se stala legendou.  

JUC (16)

1MB_JUC (11)

_BT_5087-bis

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 3.10.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist