By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

OMG… nová kolekce H&M Kids je naprosto nádherná!

Na stupnici roztomilosti dáváme rozhodně 10 z 10 bodů.

4039M_01

 

H&M představilo originální jarní dětskou kolekci vytvořenou ve spolupráci s francouzskou umělkyní Nathalií Lété. Její ilustrace, textilie, keramika či malby jsou známé po celém světě. Kolekce přináší kousky oblečení i doplňků, na které umělkyně přenesla svá barevná, poetická díla ve velmi nápadité a zábavné formě. Bude dostupná celosvětově online na HM.COM a ve vybraných prodejnách od začátku března.

Kolekce jak pro ty nejmenší, tak i větší děti se pyšní širokou škálou sytě barevných triček, bund, džínů, šatů, overalů, kraťasů a plavek. Všechny designy Nathalie Lété začínají ručně malovanými akrylovými obrazy, následně uspořádanými dohromady, čímž vzniká nápaditý a zábavný příběh. Umělkyně pro tuto H&M kolaboraci přivedla k životu tropickou džungli s chameleóny a tygry, společně s jejím ikonickým zobrazením květin s kočkami, ptáčky a králíky.

„V mé práci si sama pro sebe vytvářím zemi fantazie. Zemi, kterou chci sdílet s dalšími lidmi, aby je mohla provázet v jejich snění. Celé je to o květinách, zvířatech, ptáčcích, naivitě a barvách. Chtěla jsem vytvořit jakýsi kokon, který přenese radost a harmonii do všeho kolem. Vztahy mezi různými elementy, jež vypráví příběhy, příběhy, které vytváří nádhernou atmosféru. Jsem šťastná, že můžu sdílet svůj svět skrze tuto kolaboraci společně s H&M po celém světě,“ říká Nathalie Lété.

„Nathalie Lété a její práce je něco, co obdivujeme již dlouho a jsme nadšeni, že s ní můžeme spolupracovat na dětské kolekci. Je hravá a lákavá. Jednotlivé kousky oblečení vám dají pocit, že se nacházíte v květinovém snu. Nemůžeme se dočkat, až ji představíme našim nejmladším fanouškům!“ Jennifer Helmer, designer H&M Kids.

4039A_100

4039A_101

4039A_102

4039A_107

4039A_113

4039M_02

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 14.3.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist