By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Nové módní dilema od Hermès…

Francouzský módní dům nám rozhodování o nejlepším vánočním dárku letos rozhodně neulehčuje! Přišel čas zachrastit zápěstím...

image001

 

Smaltované šperky mě vždycky fascinovaly. Přiznám se, že poprvé jsem jejich kouzlo objevila během letní dovolené v Itálii. Neodolala jsem a koupila si jeden hříšně drahý prstýnek a s láskou ho nosím dodnes. Od té doby se moje sbírka poměrně rozrostla… Proto jsem každý rok natěšená na nové kolekce, které představuje francouzský módní dům Hermès. Ten se totiž proslavil svými smaltovanými náramky již v roce 1978, kdy je představil světu, a každý rok tak vznikají dvě nové kolekce, jejíž design vychází ve většině z motivů šátků, navržených stejnými umělci, kreativci nebo ilustrátory.

Konstrukci náramků tvoří speciální, ultra tenká (1mm) ocel, jež musí projít řadou úprav, od broušení po hypoalergenní ošetření, než se do ní vlije tekutý smalt. Ten je tvořen směsí nejjemnějších minerálů jako je sklo, jíl, křemen nebo směsí břidlice a vody. Vrstvy tekutého smaltu se nanášejí na konstrukci náramku. První vrstva je vždy černá a aplikuje se na obě strany. Zbylé tři se nanášejí na stranu vnější. Pro modely s potisky se nejprve vrství smalt bílé barvy, pro jednobarevné modely je to už smalt v konkrétním odstínu. Každá vrstva se zapéká zvlášť při 840 stupních Celsia.

Konkrétní design náramků je rozdělen podle barev na jednotlivá tiskařská plátna, která vzor vytisknou na speciální papír s lepící vrstvou. Každý motiv si vyžaduje patnáct až dvacet tiskařských pláten. Nejdříve se reprodukují obrysy vzoru, následně se nanese zlatý pudr, pak přijdou barvy od nejsvětlejší po nejtmavší a následuje finální dokončení detailů. Každá barva se musí nechat hodinu a půl sušit, navíc se jeden den nesmí nenést více než šest různých odstínů.

Kompletní design je následně ručně přenesen na každý z náramků a zafixován v pecích při vysoké teplotě. Náramek na konci pak lemují dva pásy pozlacené mosazi nebo palladiem potaženého stříbra.

A teď si položme tu nejzásadnější otázku… Který si letos z kolekce Les Leopards, L’Arbre du Vent a Harnais Des Presidents vybrat??????????????????

 

hermes naramky

 

Tady je alespoň pár mých favoritů a pevně doufám, že si tento článek přečte i můj manžel 🙂 

hermes naramky

hermes naramky

hermes naramky

hermes naramky

hermes naramky

EC_H212593F46_02hermes naramky

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv, www.hermes.com

Vydáno: 8.12.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist