By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Morseova abeceda v podání značky PRADA

Seznamte se s novu linií italského módního domu, která se jmenuje Linea Rossa.

 

Čtení mezi řádky. Kampaň Prada Linea Rossa jaro/léto 2020 si osvojuje další způsob komunikace, další symbolický spojovník. Tentokrát se jedná o jazyk tajemný, pouze pro zasvěcené, a přesto univerzální: Morseovu abecedu. Kampaň konverzuje s publikem zcela vědomě, a přesto pro mnohé nepostřehnutelně, pomocí tajných zpráv vizuálně zakódovaných do jednotlivých fotografií.

Morseova abeceda je kombinací teček a čárek (italsky punto a linea), jejichž prostřednictvím lze sdělovat důvěrné zprávy. V kampani se z jinak vysoce technického systému stává zbrusu nová abeceda na každý den, jejímž základem je jednolitá sekvence Linea Rossa. Inspiraci čerpá ze skutečného života: nové písmo slouží k předávání skutečných zpráv, nový jazyk je nástrojem komunikace s komunitou Linea Rossa. Písmo podtrhává vzhled kampaně Linea Rossa jaro/léto 2020 a zdůrazňuje skryté myšlenky a pocity.

Jednoduchá, a přesto komplexní abeceda Linea Rossa se vznáší nad všemi fotografiemi, schovaná a zároveň jasně viditelná, a na první pohled je tak jasně propojuje s vizuální podstatou značky a dodává jí hlubší smysl. Tajná mnohovrstevnatost, tajné zprávy – a pocit sounáležitosti s kampaní Linea Rossa.

Samotné fotografie představují části většího celku, podobně jako útržky příběhu. Jsou to momentky z putování kolekce skutečným životem, jež sjednocuje jedna ze základních lidských činností, totiž vzájemná komunikace. Kladou důraz na různorodé významy dialogičnosti, na různorodé způsoby myšlení.

Přeložené vzkazy mohou přinést prozření i si protiřečit, mohou být technického i faktického rázu, ale všechny do jednoho jsou dešifrovatelné.

Abeceda, slovní zásoba a vůbec celá konverzace značky s jejím publikem vychází z technického pojetí, stejně jako samotná kapmaň využívající tento tajný kód, jenž se sdílí se všemi, ale plně ho pochopí jen zasvěcení.

Každý záběr Linea Rossa má svoji funkci a význam. Něco sděluje.

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 30.4.2020 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Bublinky milujeme! Ty v láhvi rozhodně (!) a i ty ve vaně. A kdy jindy si je (oboje) užít než během sychravých podzimních večerů, kdy vaše děti spí. Proto jsme vybraly ty, které nás baví svojí vůní, konzistencí a v[číst více]
  •   A zase na letišti! Tentokrát alespoň venku ještě není tma 🙂 Zdravím z terminálu 2, letiště Charlese de Gaulla. Na klíně mám notebook a sepisuji pro vás dalších článek o nádherných 48 hodinách, co jsem v Paříži zažila. Snad[číst více]
  • O tom, že letošní léto nejspíš strávíme ukryti pod rouškami už nepochybují ani přední maskéři a stylisté, a tak narychlo dali dohromady tipy, jak zůstat krásné i za těchto okolností. A já mám konečně příležitost vám představit jeden ze svých[číst více]

 Wishlist