Módní návrhářka Kateřina Geislerová oznámila spolupráci se značkou Tonak
Kateřina Geislerová každým rokem představuje kolekce vynikající ženskostí, propracovanými střihy, zajímavou barevnou paletou, ale především podtrhující individualitu a sebevědomí každé ženy. Designérka se nechává inspirovat městem a lidmi různých stylů, které jí imponují a vždy ji překvapují. I z toho důvodu při realizaci své módní kolekce, kterou připravila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week, spojila svou kreativitu s významnou českou značkou Tonak a zahájila tak dlouhodobější spolupráci s tímto předním českým výrobcem pokrývek hlavy.
Kateřina Geislerová své modely vždy vytváří z kvalitních a zajímavých materiálů. Ke své práci, jak sama říká, přistupuje od začátku více jako sochařka než návrhářka. Nejprve si vybírá látku odpovídající charakterem a náladou modelu, pak se jí nechává inspirovat a sochá přímo na krejčovské panně s respektem k vybranému materiálu. Tento přístup zvolila též ve chvíli, kdy se rozhodla vytvořit ke své kolekci podzim – zima 2017–2018 malou sérii klobouků. Klasické modely Tonak s menšími úpravami i limitovaná série vytvořená podle Kateřiny Geislerové budou poprvé představeny na Mercedes Benz Prague Fashion Weeku.
„Pro kolekci podzim – zima jsem navrhla zahalené siluety a k nim rozhodně patří i pokrývky hlavy. Má volba okamžitě padla na Tonak. Spolupráce s tak prověřeným a kvalitním partnerem mi dala možnost uchopit výzvu a nechat volný prostor mé kreativitě. Tonak je světová jednička ve výrobě klobouků a já klobouky miluji. Vždy jsem je milovala. Dokonce jsem si uvědomila, že jsem se dvěma klobouky od Tonaku odjela před dvaceti lety do Paříže a nosila je dlouhá léta,“ říká Kateřina Geislerová a dodává: „S každou kolekcí se snažím posunout o krůček dál a najít něco nového, aby to bavilo mě i mé klientky. Jsem si jistá, že pro každého designéra je naprosto úžasné, když je mu dovoleno pracovat podle jeho představ. Rozhodující v aktuální kolekci je, že se snažím na klobouky Tonak a jejich formy dívat jinak a zároveň se inspirovat klasickým střihem. Určitě se můžete těšit na klasické klobouky i na jejich změny, je pro mě ale samozřejmostí, že k těmto výrobkům přistupuji s respektem.“
Technologické postupy, za kterých každý klobouk vzniká, se za posledních 200 let nezměnily. Dokonce i stroje, které vyrábí plsť, jsou původní, některé i dřevěné. Při návštěvě v Novém Jičíně designérku uchvátilo, jak precizně výroba probíhá a kolik operací a doteků lidských rukou provází každý jednotlivý kousek. Výroba je stále z velké části ruční. V Tonaku nesmírně dbají na vysokou kvalitu zpracování a to je spojujícím prvkem, který je rovněž prioritou při tvorbě návrhářky.
„Rozhodně je skvělé, že se lidé ke kloboukům opět vracejí. Je to způsobené také novou nabídkou rozmanitějších tvarů a barev. Klobouky ztratily onu dramatičnost a staly se téměř nepostradatelným doplňkem aktuálních trendů. Myslím, že každý nakonec najde svůj tvar, který mu nejlépe sluší. Jsem za tuto tendenci moc ráda a vlastně mě těší, že nošení klobouků už dávno není opředeno pravidly a koncepty, jako tomu bylo dříve,“ dodává Kateřina.

JANOTOVÁ
zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv
Vydáno: 23.3.2017 | Všechny články autora
Může se vám také líbit:
-
Krátké vlasy podle Instagramu! Proč se letos nechat ostříhat?
Pokud bychom měly vyjmenovat jen jeden jediný trend letošního roku, pak to budou krátké vlasy. S dlouhou hřívou zkrátka letos příliš parády neuděláte. Pokud ale stejně jako my stále váháte, jestli sáhnout po nůžkách, nebo ne, zapátraly jsme na[číst více]
-
Penny Scallan – australská značka, do které jsme se zamilovaly!
Čvachtat se v kalužích a prohánět se po chodníku nebo zahradě v dešti… nepřipomíná vám to vaše děti? Já myslím, že v tomhle jsme všichni na jedné palubě 🙂 Takže když jsem na internetu objevila značku Penny Scallan, byla[číst více]
-
7 tajemství svěžesti
Patří mezi produkty, které používáme prakticky několikrát denně, a přesto jim nevěnujeme takovou pozornost, jakou bychom měli. Řeč je o sprchových gelech! I já jsem dříve dokázala hodiny vybírat krém na obličej, ale pak jsem zcela bez přemýšlení popadla[číst více]