By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Milly.cz – nakupování, které si zamilujete!

Nový koncept nakupování a stylová italská móda vás nadchne stejně jako nás.

IMG_9616

 

Vždycky jsme obdivovaly a vážily si žen, které v životě něco dokázaly. A v módním byznyse to platí dvojnásob! Proto když nás poprvé oslovila Markéta Rachidi a Zuzana Sedláčková z módní značky Milly.cz, neváhaly jsme ani minutu a rozjely se přímo k nim do showroomu. A přesto, že jsme s nimi chtěly udělat seriózní rozhovor o značce, nakonec se samozřejmě naše konverzace stočila k dětem 🙂 A v pauzách jsme s nadšením zkoušely všechny ty krásné halenky, kabáty, šaty a košile. No… přiznám na rovinu, že „ten seriózní“ rozhovor vznikl po mailu. My jsme si ale užily naprosto úžasné dopoledne na krásném místě. A to je vlastně záměr celého konceptu Milly.cz: nakoupit a ještě si užít hezké posezení s přáteli. Ale abych nepředbíhala, přečtěte si sami…

Jak vznikla původní myšlenka na založení Milly.cz?

My jsme vždy rády nakupovaly a po takovém hektickém nakupovacím dni jsme kolikrát přišly domů, něco vyzkoušely a zjistily, že to není ono. Že to buď úplně dobře nesedí nebo nám k tomu chybí nějaký doplněk apod. Tak jsme si řekly, že by byl úžasný koncept nakoupit vše na jednom místě, kde by nám někdo poradil, co s čím zkombinovat. A hned nato vznikla myšlenka nákupu celého outfitu na nějakém originálním místě a navíc v příjemné a přátelské atmosféře.

Jste sestry, dvojčata, obě právničky… nedá mi to nezeptat se, máte i stejný vkus oblékání?

Bohužel i bohudík ano. Bohužel proto, že když někam jdeme, musíme se domlouvat, abychom nešly stejně oblečené. A bohudík proto, že při výběru modelů z jednotlivých kolekcí mezi námi panuje absolutní harmonie, obě vybíráme stejné modely.

Co nejraději nosíte?

Obě nosíme nejraději pohodlnou módu – tj. dobře ušité kalhoty nejraději v délce ke kotníkům a k tomu hedvábný top, vše samozřejmě z naší kolekce.

Vaše webové stránky mě zaujaly krásným citátem Coco Chanel: „Je nemožné, aby měla žena špatnou náladu, když má na sobě skvělý outfit.“ Držíte se toho?

Rády bychom, ale s tolika dětmi a povinnostmi to někdy není úplně jednoduché. Nicméně citát je pravdivý – dobře padnoucí a sladěný outfit dokáže divy. Ale to každá žena určitě ví….

Jak dlouho jste vybíraly značky, které budete chtít do Prahy přivážet?

Trvalo nám cca 2 roky, než jsme se ustálily na značkách, které momentálně prodáváme. Předtím jsme vyzkoušely několik jiných značek, ale až za stávajícími značkami, které nyní prodáváme, si stoprocentně stojíme.

Proč jste si vybraly právě tyto dvě italské značky?

Hlavním kritériem jsou pro nás dobře padnoucí střihy, kvalitní materiály a každý model je vždy něčím trošku výjimečný. A pak musí být taky modely nositelné a dobře kombinovatelné.

Obě máte velice náročné povolání, obě máte děti a do toho jste se ještě rozhodly podnikat. Skoro mi to připadá, že jste spíš superženy… máte nějaké slabosti? 

Tak nad touto otázkou jsme se obě hodně nasmály. Ano, máme, strašně moc!

Jakou nejlepší radu jste před podnikáním v módní branži dostaly?

Nám nikdo moc neradil, šly jsme do toho spíš intuitivně, móda nás vždycky bavila. I když asi nám pořád všichni říkali, že v podnikání musíme být trpělivé…

Koncept Milly.cz není klasickým butikem v pravém slova smyslu, ale spíš prodejním showroomem, kde si mohou dát kamarádky sraz a u skleničky nebo kávy si popovídat a vybírat oblečení. To je skvělá myšlenka. Jak vlastně vznikla?

Spousta žen v módě tápe a některé nakupovat oblečení dokonce ani nebaví. A nás to baví, tak rády poradíme a proces nákupu zpříjemníme. Strašně moc nás nabíjí, když přijde žena, která módu moc neřeší a ani si nepřijde hezká a odchází se zvýšeným sebevědomím, protože jí vybereme modely, které ji pozvednou.

Jaká je nová kolekce pro jaro a léto 2017?

Lehká, barevná a hravá.

Vím, že je to asi těžké říci, ale co osobně se líbí z kolekce právě vám?

My nejvíc milujeme lehounké overaly. Jsou šik a dají se nosit jak přes den, tak na večeři nebo na párty.

Chystáte na jaro v showroomu nějaké speciální akce? 

Ano, budeme pořádat pravidelné prodejní akce s občerstvením vždy pro cca 8 klientek. Stačí se přihlásit na našem webu (ZDE) a v případě zájmu počet akcí rády navýšíme.

http://www.milly.cz/akce

 

Mrkněte se na celou kolekci na WWW.MILLY.CZ

IMG_9604

kabátek, Milly.cz – ZDE

IMG_9589

IMG_9620

IMG_9716

IMG_9629

IMG_9664

IMG_9689

IMG_9728

kabátek, Milly.cz – ZDE

IMG_9732

IMG_9919

IMG_9945

psaníčko, Milly.cz – ZDE

IMG_9933

Lucie má na sobě růžovou halenku, Milly.cz – ZDE

Eva má na sobě sako, Milly.cz – ZDE

Naše nejoblíbenější looky z kolekce SS2017:

Snímek obrazovky 2017-03-29 v 20.50.12

Look 1 – ZDE, look 2 – ZDE, look 3 – ZDE

Snímek obrazovky 2017-03-29 v 20.50.27

Look 4 – ZDE, look 5 – ZDE, look 6 – ZDE

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archv

Vydáno: 4.4.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Lime dnes, tedy v pondělí 4. března, spouští jednorázový 24hodinový prodej speciální limitované edice skládacích helem od značky Closca. Helmy v designu navrženém přímo pro uživatele koloběžek Lime budou k dostání v omezeném množství 500 kusů. Prezentují dvě z hlavních[číst více]
  • Milí přátelé/přítelkyně, měla jsem teď menší provozní pauzu a je co dohánět! V Praze a okolí je v současné době tolik kvalitních výstav a projektů, že to asi všechno v tomto příspěvku nezvládnu obsáhnout. Začnu tou nejvzdálenější destinací, a to[číst více]
  •   Letošní ročník Designbloku byl sice lehce kratší (počasí a živly běsnily natolik, že bylo nutné ho přerušit), ale neméně intenzívní a krásný. Já jsem měla štěstí, že jsme ho navštívila hned na začátku a měla tak dost času si ho pořádně[číst více]

 Wishlist