By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

MBPFW zoot

graffiti na modelce, sešité kabáty a všudypřítomný úsměv

Módní platforma ZOOT v rámci prvního dne pražského týdne módy uspořádala v Mystic Skateparku na Štvanici velkou módní show. Kolekce o 15 modelech inspirovaných evolucí lidského života byla speciálně připravena pouze na přehlídku a pracovala s oblečením privátní značky ZOOT.lab. Dress code na přehlídku byl úsměv a všichni se ho snažili dodržet.

V rámci první přehlídky na MBPFW ZOOT pracoval zejména s vrstvením oblečení, do nějž se promítala inspirace evolucí lidského života s neustálými proměnami, kterými člověk prochází. Jakub Feranec, jako hlavní stylista přehlídkové kolekce, vytvořil celkem 15 modelů z oblečení privátní značky ZOOT.lab. K vidění byly například dva kabáty sešité k sobě tak, že druhý vytvářel nevšední vlečku, šaty vytvořené z pěti svetrů nebo model, který kombinoval vysoký černý rolák s lehkými šaty a dlouhými žlutými rukavicemi. Za účelem kolekce vznikl také unikátní šátek v černo-žluté barevné kombinaci, který bude i v prodeji.

Přehlídku jsme koncipovali tak, abychom ukázali, že značka ZOOT.lab je módou pro všechny a hodí se kamkoliv. Nicméně outfity jsme pro účel fashion weeku obalili velkou dávkou módní kreativity. Na MBPFW vystupujeme historicky jako první módní multi-brandový e-shop na českém trhu,“ říká brand manažerka značky ZOOT Klára Černá.

Jednou z inspirací se pro kreativní tým ZOOTu v čele s Jakubem Ferancem stalo kombinování materiálů a zajímavých doplňků, jako byla například síťovka plná žlutých citronů. „Kolekcí ukazujeme sílu brandu, a vycházíme z dominantních světových módních trendů. Prostor Ostrova Štvanice nás při tvorbě inspiroval a jeho skejtová atmosféra se do atmosféry jednoznačně promítá,“ říká Jakub Feranec, stylista a street style fotograf značky ZOOT.

Hlavním překvapením přehlídky byl krátký program v její polovině, kdy sprejer vytvořil přímo na bílé šaty modelky jednoduché graffiti. Posprejované šaty následně putují do dražby a výtěžek půjde na jeden z charitativních projektů.

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 7.9.2022 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Chytrý telefon nebo tablet už dnes nikoho nepřekvapí. Ale to, že vám lednička třeba objedná nákup z vašeho oblíbeného internetového obchodu, pošle kamarádce fotky z dovolené nebo se do ní budete moci podívat na dálku přes telefon, to nás[číst více]
  • festivaly uvodni Hudební festivaly vždycky byly a budou jednou z našich nejoblíbenějších letních aktivit. Jazz, opera, pop nebo rock? Stačí vybrat styl, který bude sedět právě vám. A pak už jen hudební zážitek spojit s prodlouženým víkendem v jednom z evropských velkoměst.[číst více]
  • Markéta je kamarádka. O tom, že má super úspěšný blog o jídle, vaření a zdravém životním stylu, jsem samozřejmě věděla. Musím se pochlubit, že její domácí ořechovou granolu jsme začali s manželem připravovat asi před dvěma měsíci a naprosto změnila[číst více]

 Wishlist