By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

MBPFW oznámil data a lokace pro další sezonu

Dobrá zpráva pro všechny módní nadšence!

FW19_LAFORMELA_kredit Archiv MBPFW

 

Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS20 se uskuteční od 30. srpna do 6. září 2019 v barokním komplexu karlínské Invalidovny. Tento Fashion Temple bude hostit historicky největší počet designérů, včetně studentů tří českých vysokých škol oděvního designu a prestižní japonské Bunka Fashion Graduate University. Vůbec poprvé v rámci MBPFW představí svou tvorbu oděvní designérka a profesorka pražské UMPRUM Liběna Rochová. 

„Místo je pro nás důležitou součástí celé dramaturgie. Chceme návrhářům i divákům pokaždé nabídnout jedinečnou atmosféru. Po březnovém industriálním prostoru v OD Kotva se přehlídky přesouvají do historického prostoru,“ vysvětluje CEO MBPFW Lukáš Loskot.

„Mercedes-Benz Prague Fashion Week je pro Prahu důležitým projektem, jsme rádi, že jsme jeho dlouholetým podporovatelem. Módní přehlídky významnému objektu Invalidovny dají zcela nový kontext a budou zajímavým využitím prostoru, který byl dlouhodobě pro veřejnost uzavřen,“ říká radní pro kulturu Hana Třeštíková.

Komise složená ze zástupců módních a lifestylových magazínů Elle, Harper’s Bazaar, Vogue Czechoslovakia, Dolce Vita, Proč ne?! a módního fotografa Benedikta Renče a Lukáše Loskota potvrdila rekordní počet návrhářů;

kromě dvou největších domácích oděvních značek Blažek a Pietro Filipi bude Karlínský Fashion Temple hostit i studenty tří českých vysokých škol. Tradičně ty Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové a zlínského Ateliéru design oděvu Univerzity Tomáše Bati; nově pak ateliér oděvního designu Technické univerzity v Liberci. Mezinárodní konfrontaci zajistí japonská Bunka Fashion Graduate University. Zcela poprvé tvorbu představí i profesorka Liběna Rochová.

Sestavu doplní: Adam Kost, Dominika Kozáková, Daniela Pešková, Imreczeova, JAN CERNY, LAFORMELA, Lukáš Krnáč, Michael Kovacik, ODIVI, Petra Ptackova, Tereza Vu, Zoltán Tóth a Zuzana Kubíčková, Natalie Dufková, Jakub Patka, Martin Kohout, Michaela Hriňová (AiM), Vanda Janda a značka modulárních batohů NAUT.

K podzimní edici vždy patří i přehlídka vítěze VAN GRAAF Junior Talent – tentokrát se jím stal a kolekci uvede Boris Král‘.

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 22.7.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Dodnes si pamatuji, kdy jsem tu tiskovou zprávu viděla poprvé – hřebík jako šperk. Musela jsem se smát 🙂 A vlastně dokud jsem ho poprvé nedržela v ruce, ten nápad mi přišel absurdní. Něco tak technického, drsného a „obyčejného“[číst více]
  • Prémiové champagne Piper-Heidsieck přináší na český trh svou limitovanou edici! Po předchozí spolupráci s módními ikonami, jako jsou Jean-Paul Gaultier či Christian Louboutin, se Piper-Heidsieck rozhodl představit vášnivou edici svého cuvée brut, jež patří mezi nejoceňovanější šampaňská vína na světě. Pro[číst více]
  •   Nedám na ně dopustit! Na všechny! Celou zimu (a vlastně i podzim a jaro) mrznu a tím pádem nosím svetry. A klasický černý mě doprovází nejen na pracovních schůzkách, ve volném čase, ale někdy i na party. Proto jsem[číst více]

 Wishlist