By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Lucie & Milan Fashion Week SS16

Venku sice vládne podzim, ale Lucie už ví, na co se budeme těšit v další sezóně jaro-léto 2016! Exkluzivní reportáž na BoBo Vibe!

street style milano

Sezona fashion weeku je v plném proudu! A já mám obrovské štěstí, že se tohoto „módního cirkusu“ díky své práci v magazínu Harper’s Bazaar mohu zúčastnit. Po tom českém Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku přišla řada na Miláno a nejnovější kolekce SS 2016. Tato italská metropole módy určitě patří mezi města s největší koncentrací módních značek na metr čtvereční. Domov Armaniho, Versace, Dolce & Gabbana i Prady vám přiroste k srdci nejen svými skvělými designovými obchody, ale také stylovými restauracemi s výtečným jídlem a hlavně trendy oblečenými lidmi. Já na MFW jezdím tradičně na tři dny a upřímně jsou to většinou nejrušnější pracovní dny mé podzimní sezóny. Módní přehlídky, schůzky v showroomech, prezentace, pracovní obědy a neustálé hledání taxi, správné trasy metra nebo tramvaje jsou moje milánské evangelium. A já si ho užívám na maximum!

Mrkněte na nejlepší přehlídky, které jsem měla možnost vidět a hlavně zkoukněte jako první nejnovější módní trendy nadcházející sezóny SS 2016!

Exkluzivně od Lucie z BoBo Vibe 🙂

 

MŮJ PROGRAM:

Do Milána jsem přiletěla ve středu prvním ranním letem. A první den byl pro mě startovní a poměrně klidný. Jedním z mých první plánů byla ve tři hodiny odpoledne přehlídka Gucci, která se uskutečnila na starém vlakovém nádraží (Via Valtellina 7, Milano). Vždycky cestuji s příručním zavazadlem, abych nemusela čekat a modlit se, zda kufr s mými looky na fashion week dorazí. Bohužel tentokrát i přesto, že jsem kufr měla, počasí v italské metropoli rozhodně mému stylingu nepřálo. Bylo asi 10 stupňů a soustavně pršelo. Proto byl mojí první milánskou investicí deštník. Na hotelu jsem se rychle rozloučila s novými semišovými červenými lodičkami, které jsem měla na tuto příležitost vybrané, a na přehlídku Gucci vyrazila v teniskách. Sorry heels 🙂 Večer jsem se pak ještě zúčastnila přehlídky Philipp Plein (Via Mecenate 90, Milano). Další den byl o poznání náročnější, ale hlavně slunečnější! V 9,30h můj čtvrteční program začal přehlídkou MaxMara v Pallazzo Sebelioni (Corso Venezia 16, Milano), pokračoval ve 12,30h přehlídkou Fendi (Via Solari 35, Milano) a přehlídkou Prada (Via Fogazzaro 36, Milano). Moje šílenství milánského týdne módy pak zakončil páteční den, který pro mě začal v 9,30h přehlídkou Blumarine (Corso Venezia 16, Milano), která, nutno podotknout, byla jedna z mých nejoblíbenějších. Následovala návštěva showroomu Gucci a re-see nejnovější kolekce SS16 (šéfredaktoři, módní redaktoři i stylisté tak mají šanci vidět a tzv. osahat kolekce zblízka, aby tak věděli, co budou objednávat pro nadcházející sezónu na focení do módních časopisů). Stačilo proběhnout pár ulic a už jsem seděla na přehlídce Sportmax (Pizza Cordusio 3, Milano), která se uskutečnila od 12,30h na milánském náměstí. Poté mě čekala ještě prezentace nové kolekce Bulgari ve stejnojmenném milánském hotelu (Via Privatta Fratelli Gabba 79, Milano) a nakonec ještě re-see nejnovější kolekce Prada.

pozvanky mfw

NEJLEPŠÍ PŘEHLÍDKY:

Za mě jednoznačně Gucci a zcela nečekaně letos i Blumarine. Značka Gucci pod vedením módního návrháře Alessandra Michele předvedla eklektický styl plný barev, na kterém nejenže budete chtít oči nechat, ale hlavně ho budete chtít nosit. Možná vám to podle fotek bude připadat šílené, ale nekoukejte na Gucci jako na celé looky. Vyberte si výrazné sako, boty nebo maxi tylové šaty, zkombinujte je s oblečením, které běžně nosíte a neuděláte chybu. Značka Blumarine byla oproti Gucci na první pohled daleko nositelnější. Pokud mě sledujete na instagramu, určitě víte, že jsem se absolutně zamilovala do světle modrého kostýmu s geometricky barevnou halenkou. Podle přehlídek MaxMara a Sportmax bude jasné, že v kurzu budou výrazné barvy a geometrické vzory. Mě nejvíce zaujaly prodloužené rukávy a vrstvení triček u MaxMary. Bylo by nespravedlivé nezmínit ani krásné přehlídky Fendi a Prada, které nezklamaly publikum a předvedly velkolepé show. Zvlášť make-up na přehlídce Prada byl pod vedením Path McGrath naprosto dechberoucí.

prehlidka Fendi

přehlídka Fendi SS16

prehlidka gucci

přehlídka Gucci SS16

prehlidka Blumarine

přehlídka Blumarine SS16

prehlidka prada

přehlídka Prada SS16

prehlidka maxmara

přehlídka MaxMara SS16

prehlidka Sportmax

přehlídka Sportmax SS16

prezentace bulgari

prezentace Bulgari SS16

gucci showroomGucci re-see SS16

prada resee

Prada re-see SS16

ČESKÝ A SLOVENSKÝ ÚSPĚCH:

Velká gratulace Báře Podzimkové a modelingové agentuře Elite Model Management. Na show Prada SS16 vypadala nádherně! Zároveň i Barbora Brušková ze stejné modelingové agentury předvedla na přehlídce Philipp Plein skvělý výkon.

cesky uspech modelky

VŽDY S SEBOU NA CESTY:

Zábavné čtení v podobě magazínu Harper’s BAZAAR 🙂 Říjnové číslo aktuálně na stáncích! Podrobnější reportáž z přehlídek sezóny jaro a léto 2016 pro vás zrovna připravuji. Těšte se!

magazin bazaar

Ciao Italy! 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 29.9.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • taska plaz Konečně dovolená! Prodloužený víkend (týden nebo dokonce dva) zaslouženého nicnedělání! Achhhhh! Nepochybuji o tom, že nové plavky a opalovací krémy už máte nakoupeny. Přesto já během každé dovolené až na pláži zjistím, co všechno mi vlastně chybí ke spokojenosti a[číst více]
  •   Čtení mezi řádky. Kampaň Prada Linea Rossa jaro/léto 2020 si osvojuje další způsob komunikace, další symbolický spojovník. Tentokrát se jedná o jazyk tajemný, pouze pro zasvěcené, a přesto univerzální: Morseovu abecedu. Kampaň konverzuje s publikem zcela vědomě, a přesto[číst více]
  •   Metronome Festival Prague, který patří mezi tři největší hudební festivaly v České republice, oznamuje kompletní program letošního čtvrtého ročníku. Hlavními hvězdami festivalu jsou Liam Gallagher, zpěvák legendárních Oasis, britská nadžánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk nebo skotští psychedelici Primal[číst více]

 Wishlist