By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Londýnská výstava Christian Dior: Designer of Dreams odstartovala!

Zase o další důvod víc, proč si koupit letenky a vyrazit do britského hlavního města!

DIOR_V&A_EXHIBITION_SCENOGRAPHY_©ADRIEN_DIRAND_14

 

Když jsem do mailu obdržela náhled úvodní fotky výstavy Christiana Diora v londýnském Victoria & Albert muzeu, bylo rázem jasné, že letos prostě musím do Londýna vyrazit! A pozor!!! Pokud budete číst tento článek dále, budete na tom stejně…:) Fenomenální výstava francouzského módního návrháře právě odstartovala a představuje uplynulých 70 let jeho práce a těch nejkrásnějších šatů!

Tuto putovní výstavu jsem viděla poprvé v pařížském Musée des Arts Décoratifs a umírám touhou tento zážitek zopakovat v Londýně. Divíte se proč? Pořadatelé totiž slibují, že odhalili nové věci, které nikdy předtím k vidění nebyly. Připočtěte k tomu více jak 500 nádherných exponátů, 200 dech beroucích šatů Haute Couture, dobové fotografie a originální náčrtky. Už kupujete letenky?

Dior obdivoval vznešenost velkých zahrad a domů v Británii, stejně jako zaoceánské lodě včetně Queen Mary. V roce 1947 uspořádal vůbec první britskou módní přehlídku v londýnském hotelu Savoy a roku 1952 nechal vzniknout butik Christian Dior London,” sdělili pořadatelé. Chybět nebude ikonický ‚New look‘ vytvořený Christianem Diorem roku 1947 či pompézní šaty vyhotovené k 21. narozeninám princezny Margaret.

Můžeme se proto těšit na modely od Yves Saint Laurenta, Marca Bohana, Gianfranca Ferré, Johna Galliana, Rafa Simonse a Marie Grazie Chiuri. „Mistrovské umění a řemeslná dovednost Christiana Diora vytvořila silný módní odkaz, který trvá již více než sedm desetiletí. Tato výstava bude pro muzeum Victoria & Albert určujícím momentem britské módní kultury,“ sdělil Tristram Hunt, ředitel muzea.

 

DIOR_V&A_EXHIBITION_SCENOGRAPHY_©ADRIEN_DIRAND_15

DIOR_V&A_EXHIBITION_SCENOGRAPHY_©ADRIEN_DIRAND_12

DIOR_V&A_EXHIBITION_SCENOGRAPHY_©ADRIEN_DIRAND_11

DIOR_V&A_EXHIBITION_SCENOGRAPHY_©ADRIEN_DIRAND_3

DIOR_V&A_EXHIBITION_SCENOGRAPHY_©ADRIEN_DIRAND_

DIOR_V&A_EXHIBITION_SCENOGRAPHY_©ADRIEN_DIRAND_9

DIOR_V&A_EXHIBITION_SCENOGRAPHY_©ADRIEN_DIRAND_5

DIOR_V&A_EXHIBITION_SCENOGRAPHY_©ADRIEN_DIRAND_4

DIOR_V&A_EXHIBITION_SCENOGRAPHY_©ADRIEN_DIRAND_1

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 8.2.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist