By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Když nádherné boty pomáhají! Bravo, Harper’s BAZAAR a pane Blahnik!

Odnést si boty od Manolo Blahnika a k tomu pomoci dobré věci - může být lepší kombinace?

ABA_5024

 

Tu scénu ze Sexu ve městě známe všichni…. Carrie vejde do své nové šatny a první boty, které do ní uloží, jsou dokonalé modré saténové lodičky na vysokém jehlovém podpatku s třpytivou sponou…. Achhh! Teď je šéfredaktorka magazínu Harper’s BAZAAR Barbara Nesvadbová drží na stříbrném podnosu kousek od našeho stolu a v reálu jsou ještě krásnější! Ale pěkně od začátku… 

Některé zprávy jsou prostě lepší než jiné… A proto když se Barbara Nesvadbová dozvěděla, že v Praze bude legendární designér obuvi Manolo Blahnik, nápad uspořádat jedinečnou charitativní galavečeři byl na světě. Do Prahy „krále bot” přivedlo otevření jeho putovní výstavy Manolo Blahnik: The Art of Shoes a díky hotelu Four Seasons Prague a agentuře BB Media Consulting v čele s Barborou Bergovou jsme se všichni začátkem srpna sešli v restauraci CottoCrudo v centru Prahy a napjatě čekali na jeho příchod. A nakonec byl přesně takový, jaký jsme očekávali – jedinečný!

Kdo je vlastně Manolo Blahnik?

Má české kořeny, narodil se v roce 1942 na Kanárských ostrovech českému otci a španělské matce. Vyrůstal na banánové plantáži a na přání rodičů odjel studovat do Ženevy politologii a práva. Již po prvním semestru ale přesel na studium umění a architektury. Později se v Londýně představil editorce amerického Harper’s BAZAARu Diane Vreeland, která mu poradila, aby se zaměřil na design obuvi. V roce 1974 už byl prvním mužem, který se objevil na obálce magazínu Vogue.

 

ABA_4522

ABA_4550

Snímek obrazovky 2017-08-12 v 9.37.42

Lucie Janotová a Tatiana Kováříková s doprovodem

ABA_4716

Beata Baníková s doprovodem

ABA_4906

Jiří Pospíšil, Pavla Činátlová, Barbara Nesvadbová a Barbora Bergová

Toho večera však nešlo jen o boty. Vážení hosté měli možnost formou tiché aukce dražit hodnotné předměty, mezi nimiž byl například obraz Jiřího Dokoupila, Pasty Onera nebo šaty od návrhářů jako Tatiana Kovaříková, Klára Nademlýnská, Kateřina Geislerová a Miroslav Bárta. Největší zájem byl samozřejmě o ikonické lodičky, které věnoval a také osobně přinesl sám mistr Blahnik. Nakonec se jeden pár vydražil za neuvěřitelných 150 000 Kč. A pak se stalo něco neuvěřitelného… úsměvy rozdávající návrhář se totiž rozhodl věnovat do dražby další a další pár lodiček, které ušije budoucím majitelkám přímo na míru. Další achhh! Výsledná částka 1 017 000 Kč vehnala slzy do očí Barbaře Nesvadbové, mně i celému organizačnímu týmu. Protože teď přijde to nejdůležitější…

Komu magazín Harper’s BAZAAR a Bazaar Charity vlastně pomáhá?

Nebudu vás unavovat dlouhými příběhy, tak to shrnu – výtěžek byl věnovaný čtyřem postiženým ženám a jejich rodinám. Snad to nebude nefér, když vás seznámím alespoň s jednou… Všechny matky na světě pochopí, proč jsem si vybrala zrovna tento příběh, ale věřte, že všechny ostatní jsou velmi podobné a smutné.

Veronice je 32 let. Pracovala jako Senior Manažer ve společnosti KIKA. Vždy milovala děti a těšila se ze svého těhotenství, i když věděla, že se o dítě bude muset starat sama. V říjnu 2015 byla ve 20tém týdnu a bohužel měla autonehodu. Ona jediná byla vážně zraněná. Druhý obratel byl zlomený a upadla do hlubokého bezvědomí. 

Měsíce se stav nelepšil a lékaři museli provést císařský řez. 14.ledna 2016 se narodil krásný a zdravý chlapeček Daniel (1,9kg, 42 cm). Díky skvělé péči lékařů a rodiny, která Veroniku ani na chviličku v nemocnici neopustila, se stav Veroniky začínal zlepšovat. V červnu 2016 Veronika začala mluvit. 

Okamžitě následuje pomoc od zaměstnavatele a Veronika může absolvovat první rehabilitaci v Piešťanech. Nyní již zvládne sedět i několik hodin na vozíku, pohybovat levou nohou i levou rukou. Se svou matkou intenzivně pracují na zlepšení mluveného projevu. Nejvíc síly ji dodává každodenní pomazlení se synem. Právě díky finanční podpoře z této charitativní večeře umožní Veronice dále rehabilitovat v centru Adeli v Piešťanech a být o krok blíže chvíli, kdy se bude moct sama starat o své dítě. 

Proto určitě pochopíte, proč teď mají pro mě ty legendární modré saténové lodičky úplně jiný význam!

 

ABA_5152

ABA_5010

Snímek obrazovky 2017-08-12 v 9.37.11

Lenka Vejválková a Barbora Bergová

ABA_5242

ABA_5409 (kopie)

ABA_5450

Snímek obrazovky 2017-08-12 v 9.37.27

Karolína Kalantyrskaya a Filip Vaněk s Eliškou Dospivovou

ABA_5485

ABA_5488

ABA_5521

Snímek obrazovky 2017-08-12 v 9.38.11

Lucie Janotová s Milenou Žampovou a Barbara Nesvadbová

ABA_5595

Na závěr děkuji! Děkuji pane Blahnik za neuvěřitelný příval energie, ochotu a pokoru, se kterou jste přijel do Prahy a pomohl pomáhat. Děkuji Barbaře Nesvadbové za pomoc ostatním, která u ní vždy bude na prvním místě. Děkuji z celého srdce Barboře Bergové, Václavovi Ziebovi, Kateřině Fitaire, Martině Vávrové, Karolíně Otevřelové… a všem členům realizačního týmu i hotelu Four Seasons Prague, díky kterým se tento večer uskutečnil. 

A děkuji všem hostům a dražitelům, kteří nás přišli podpořit! Móda určitě dokáže být mnohdy marnivá a malicherná. Tohle je ale důkaz, že umí i pomáhat a měnit životy!

 

Snímek obrazovky 2017-08-12 v 9.12.54 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 14.8.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • uvodni Ve většině článků o tom, jak mít krásnou pleť přes noc, stojí jako jeden z prvních bodů následující sdělení: spěte alespoň osm hodin. Jako čerstvé mamince mi o tom něco povídejte 🙂 Proto jsem se rozhodla zjistit, jaké jsou jiné[číst více]
  • uvodni   Vánoce jsou oficiálně tady! Respektive už hodně blízko! Jak já tenhle čas miluji 🙂 Máte to stejně? Pokud ano, určitě mojí posedlost dobře chápete. Moje sváteční chvíle nestartují prvním sněhem, ani svařeným vínem, ani dekoracemi v ulicích Prahy, ale[číst více]
  • asian fest   Milujeme asijská jídla a dovolené na Dálném východě, a protože na takové dovolené momentálně bohužel nejsme, nenecháme si ujít pražský AsianFest. Koná se tuto sobotu, 30. dubna 2016, na pražském Výstavišti v Holešovicích.  Festival je koncipován jako malé městečko, které se dělí na[číst více]

 Social Photos


Wishlist