By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Jakub Polanka vytvořil limitovanou kolekci pro Bibloo

Máte rádi tvorbu českých designéru? Pak se určitě zajděte podívat na speciální kolekci talentovaného Jakuba.

JAKUB-POLANKA-MBPFW-FW17-3494

 

Pražský Biblooconcept store, který příznivcům módy a designu nabízí kolem čtyřiceti značek, získává na trhu jasnou identitu. Je originální a nabízí více než standardní obchody. Stejně jako jeden z největších módních e-shopů je vyjádřením určitého životního stylu. Jednou z priorit je podpora české módy a designu. Bibloo se od počátku vzniku spojuje s lokální osobností z určité oblasti designu a módy a vytváří unikátní limitovanou edici. Tento rok oslovila úspěšného českého návrháře Jakuba Polanku, který exkluzivně pro ni vytvořil kolekci JAKUB POLANKA x BIBLOO.

Jakub Polanka patří mezi nejznámější české módní návrháře. Talentovaný designér, který vystudoval Vysokou školu uměleckou průmyslovou v Praze a pařížský Institut Français de la Mode, je osobností, jejíž modely nosí a chtějí nosit nejen ženy v České republice.

„Když jsme se rozhodovali o navázání spolupráce s českým designérem, okamžitě jsme uvažovali o Jakubovi Polankovi,“ říká Petr Liesner, generální ředitel BIBLOO, a dodává: „Jeho pojetí moderní ženy, styl a přesvědčení, že móda je hrou bez konvenčních pravidel, nás okamžitě zaujaly. Modely padnou všem ženám různých tvarů a proporcí a cítí se v nich skvěle. V kolekci se vychází z ikonických modelů z tvorby návrháře.“

„Chtěl jsem vytvořit kolekci složenou z jednoduchých, a přesto zajímavých kusů, aby slušela různým typům žen. Každá je totiž osobnost. Zásadní pro mě byla rafinovaná jednoduchost, pohodlná elegance a ženská funkčnost,“ říká Jakub Polanka.

V kolekci pro Bibloo vytvářel jednotlivé kusy tak, aby díky diagonálním délkám prodlužovaly nohy a dělaly je hezčí. Na modelech je více poutek, aby si každá žena sama mohla vytvořit siluetu, která jí nejvíce sluší.
„Žena může v mém modelu ráno vyjít do parku v teniskách, odpoledne klidně ve stylových mokasínech do práce a večer s lodičkami na party. Kolekce pro ženy, která podtrhuje jejich sebevědomí, sluší jim a baví je… jednoduchá, rafinovaná i lehce provokativní,“ doplňuje Polanka.

JAKUB POLANKA x BIBLOO je rozdělena do dvou hlavních linií, Basic a High. Na fashion weeku byla prezentována část modelů v rámci autorské přehlídky Jakuba pro jejich univerzálnost a variabilitu. Cílem bylo ukázat, že i neformální oblečení se dá kombinovat jiným způsobem, než bychom možná očekávali.

Ve výsledku se bude jednat o celkem čtyřicet modelů vycházejících z jeho ikonických návrhů v různém barevném provedení. Kolekce, která byla vytvořena v limitované edici, obsahuje i VIP modely, vyrobené například jen v množství pěti kusů pro klienty hledající něco výjimečného.

Modely JAKUB POLANKA x BIBLOO si budou moci koupit klientky i v zahraničí. V České republice budou k dispozici od 21. dubna výhradně na e-shopu Bibloo.cz a v Biblooconceptstore v Praze, ve 4. patře Obchodního domu Kotva.

Snímek obrazovky 2017-04-05 v 16.58.14
Snímek obrazovky 2017-04-05 v 17.08.31
MBPFW_Jakub Polanka_Fax Off logowall_bloggers
LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 11.4.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Čtení mezi řádky. Kampaň Prada Linea Rossa jaro/léto 2020 si osvojuje další způsob komunikace, další symbolický spojovník. Tentokrát se jedná o jazyk tajemný, pouze pro zasvěcené, a přesto univerzální: Morseovu abecedu. Kampaň konverzuje s publikem zcela vědomě, a přesto[číst více]
  • technika Než jsem otěhotněla, trávila jsem na cestách opravdu hodně času. A i přesto, že nejsem technický typ, je pár vychytávek, bez kterých jsem se prostě neobešla. Proto vám BoBo Vibe přináší nejnovější a nejstylovější doplňky, které vám pomohou třeba dobít[číst více]
  • vip psi Tihle pejsci mají na instagramu možná víc followers než vy. A k tomu všemu jim nechybí hvězdný život v podobě luxusních apartmánů, nejstylovějších hotelů a každodenního rozmazlování, jako psí masáže, kosmetika nebo speciální procházky. A jako bonus? Kdo by se[číst více]

 Wishlist