By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Jakub Polanka vytvořil limitovanou kolekci pro Bibloo

Máte rádi tvorbu českých designéru? Pak se určitě zajděte podívat na speciální kolekci talentovaného Jakuba.

JAKUB-POLANKA-MBPFW-FW17-3494

 

Pražský Biblooconcept store, který příznivcům módy a designu nabízí kolem čtyřiceti značek, získává na trhu jasnou identitu. Je originální a nabízí více než standardní obchody. Stejně jako jeden z největších módních e-shopů je vyjádřením určitého životního stylu. Jednou z priorit je podpora české módy a designu. Bibloo se od počátku vzniku spojuje s lokální osobností z určité oblasti designu a módy a vytváří unikátní limitovanou edici. Tento rok oslovila úspěšného českého návrháře Jakuba Polanku, který exkluzivně pro ni vytvořil kolekci JAKUB POLANKA x BIBLOO.

Jakub Polanka patří mezi nejznámější české módní návrháře. Talentovaný designér, který vystudoval Vysokou školu uměleckou průmyslovou v Praze a pařížský Institut Français de la Mode, je osobností, jejíž modely nosí a chtějí nosit nejen ženy v České republice.

„Když jsme se rozhodovali o navázání spolupráce s českým designérem, okamžitě jsme uvažovali o Jakubovi Polankovi,“ říká Petr Liesner, generální ředitel BIBLOO, a dodává: „Jeho pojetí moderní ženy, styl a přesvědčení, že móda je hrou bez konvenčních pravidel, nás okamžitě zaujaly. Modely padnou všem ženám různých tvarů a proporcí a cítí se v nich skvěle. V kolekci se vychází z ikonických modelů z tvorby návrháře.“

„Chtěl jsem vytvořit kolekci složenou z jednoduchých, a přesto zajímavých kusů, aby slušela různým typům žen. Každá je totiž osobnost. Zásadní pro mě byla rafinovaná jednoduchost, pohodlná elegance a ženská funkčnost,“ říká Jakub Polanka.

V kolekci pro Bibloo vytvářel jednotlivé kusy tak, aby díky diagonálním délkám prodlužovaly nohy a dělaly je hezčí. Na modelech je více poutek, aby si každá žena sama mohla vytvořit siluetu, která jí nejvíce sluší.
„Žena může v mém modelu ráno vyjít do parku v teniskách, odpoledne klidně ve stylových mokasínech do práce a večer s lodičkami na party. Kolekce pro ženy, která podtrhuje jejich sebevědomí, sluší jim a baví je… jednoduchá, rafinovaná i lehce provokativní,“ doplňuje Polanka.

JAKUB POLANKA x BIBLOO je rozdělena do dvou hlavních linií, Basic a High. Na fashion weeku byla prezentována část modelů v rámci autorské přehlídky Jakuba pro jejich univerzálnost a variabilitu. Cílem bylo ukázat, že i neformální oblečení se dá kombinovat jiným způsobem, než bychom možná očekávali.

Ve výsledku se bude jednat o celkem čtyřicet modelů vycházejících z jeho ikonických návrhů v různém barevném provedení. Kolekce, která byla vytvořena v limitované edici, obsahuje i VIP modely, vyrobené například jen v množství pěti kusů pro klienty hledající něco výjimečného.

Modely JAKUB POLANKA x BIBLOO si budou moci koupit klientky i v zahraničí. V České republice budou k dispozici od 21. dubna výhradně na e-shopu Bibloo.cz a v Biblooconceptstore v Praze, ve 4. patře Obchodního domu Kotva.

Snímek obrazovky 2017-04-05 v 16.58.14
Snímek obrazovky 2017-04-05 v 17.08.31
MBPFW_Jakub Polanka_Fax Off logowall_bloggers

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 11.4.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • uvodni   19. července přivítá Manifesto na Smíchově první návštěvníky a přiblíží tak zážitky propojující gastronomii,  design a kulturu levému břehu Vltavy. Vykouzlí oázu, kde nebude chybět voda, svěží zahrada, tankové pivo, limonády i koktejly, spárované s neobvyklými recepty a kuchyněmi. Manifesto[číst více]
  • spanek gabina A čísla českých žen nejsou o mnoho lepší. Toto vyčerpání dokáže způsobit nejen netečnost a zpomalenost, ale vede i k dlouhodobým zdravotním problémům. Pokud je i pro vás obtížné usnout, zkuste tato jednoduchá řešení k dosažení poklidného, regenerujícího spánku. Digitální Detox Rychlé[číst více]
  • EYELIFT10   ANTI-AGING MASK Anti-Aging Mask – maximálně výkonný pomocník dehydratované a unavené pleti, který naplno pracuje na její regeneraci po celou noc. Noční maska regeneruje a omlazuje jednotlivé kožní buňky. Výsledkem je zdravější a na první pohled mladistvě zářivá pokožka – zpevněná,[číst více]

 Wishlist