By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Helena Christensen x H&M

Za nás rozhodně nejpovedenější kolekce skandinávského módního řetězce.

 

H&M oznamuje spolupráci s fotografkou, tvůrčí ředitelkou a ikonickou supermodelkou Helenou Christensen! Malá, ale promyšlená kolekce s expresivními fotografiemi květin od samotné modelky, která je zároveň autorkou kampaňových snímků. Řada Helena Christensen x H&M je tvořena souborem triček a mikin. Dostupná je v obchodech, a na hm.com, od 30. ledna.

Helena Christensen je jednou z ikonckých supermodelek devadesátých let, která byla zvěčněna na nesčetném počtu titulek. Narodila se v Kodani a nyní se věnuje hlavně módní a umělecké fotografii – její dílo najdete v módních a designových časopisech, k vidění je i v galeriích po celém světě.

 

 

Trička, mikiny a hoodies, to je kolekce Heleny Christensen x H&M – nenucená, ale zároveň trendy. Střihy, navržené týmem H&M, zahrnují zakřivené lemy, volná trička zkrácené délky a mikiny oversized střihu. Barevná paleta bílé, černé a béžové poskytuje dokonale čisté pozadí pro Heleniny fotografie a dává jim vyniknout.

„Jsme rádi, že spolupracujeme s Helenou Christensen – obdivujeme její práci před fotoaparátem i za ním, také její dobročinnou činnost, je opravdovou a inspirující ikonou ve všech směrech. Její nádherné fotky květin pro tuto spolupráci vypadají úžasně na General Information oversized mikinách a tričkách – je to nenucené a kolekce nepostrádá šmrnc,“ říká Maria Östblom, vedoucí designu dámského H&M.

 

 

„Byla to skvělá zkušenost, protože jsem při focení viděla, jak mé fotografie na oděvech ožívají, zároveň bylo zábavné se na ně znova dívat skrz čočku. Chtěla jsem zachytit generaci zítřka, povzbudit je k tomu, aby byli sami sebou a nechali svou osobnost zářit,“ říká Christensen.

Tohle jsou moje nejoblíbenější kousky:

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 3.2.2020 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Bývalá královna krásy a dnes úspěšná moderátorka Lucie Křížková nás už dlouho baví na sociálních sítích svými vtipnými a osobními postřehy o mateřství (mrkněte na instagram @lucie_krizkova). A po jejím druhém porodu nádherné dcery Loly jsme se rozhodly, že ji vyzpovídáme[číst více]
  •   adidas, jeden z hlavních partnerů RunCzech, opět připravil exkluzivní kolekci triček k osmi závodům letošní běžecké série. Autorkou grafických návrhů je talentovaná ilustrátorka, animátorka a digitální umělkyně Eliška Podzimková, jejíž projekt PLEŠOUNI chce adidas touto spoluprací podpořit. Problematika nádorových onemocnění[číst více]
  • veronika cervenec Ahoj všichni MU (milovníci umění)! Mám pro vás nové kulturní tipy, které stojí za to v létě sledovat, nebo lépe navštívit. Užijte si BoBo letní cestu za uměním! Nová Perla – Areál bývalých papíren, Vrané nad Vltavou Krajina na konci času Na začátku[číst více]

 Wishlist