By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Exkluzivní spolupráce: Edgardo Osorio & Salvatore Ferragamo

Hledáte perfektní pár? Pak je to spojení italského módního domu a mladého talentovaného návrháře!

salvatore ferragamo

 

James Ferragamo, generální ředitel, vždycky ctil závazek italského módního domu pro podporu mladých talentů. Proto, když se značka rozhodla oslavit sto let výročí, jejich ševci se přesunuli z Itálie do Hollywoodu, kde se rozhodli pátrat po mladých umělcích se smyslem pro zručnost a s novými inovativními nápady. Dnes je tento program součástí nadace Fondazione Ferragamo, a každý rok objevuje nové a nové talenty.

Edgardo Osorio byl do programu vybrán ve věku pouhých 19 let a od začátku bylo jasné, že v sobě skrývá neuvěřitelný potenciál. Narodil se v Kolumbii, ale vyrůstal v Londýně, kde také vystudoval London College of Fashion a Central Saint Martins. Hned po studiích se rozhodl pro založení vlastní značky a tak vznikla Aquazzura. Netrvalo dlouho a celá Evropa si začala vyprávět o mladíkovi, který dělá ty nejúžasnější dámské boty!

„Italský módní dům vždycky podporoval mladé talenty. I moje působení u značky je toho jasným důkazem. Bylo mi pouhých 31 let, když mi značka dala důvěru a postavila mě do pozice kreativního ředitele pánských kolekcí. Talent Edgarda Osoria se nedal přehlédnout a já věděl, že bude skvělým přínosem pro společnost,“ prozradil Massimilliano Giornetti, dnes již kreativní ředitel celé společnosti Salvatore Ferragamo.

Massimilliano a Edgardo společně sdíleli vášeň pro kombinaci nového a starého. Hodně času trávili v archivech značky, kde se inspirovali starými střihy a doplňovali je novými inovativními nápady jako jsou například křídla, která symbolizují hollywoodskou slávu, duha, která se inspirovala z ikonických klínků nebo puntíky ze 30. a 40. let.

„Z výsledku jsem nadšený,“ prozradil Massimilliano. „Cítím z něj hravost, ironii, kreativitu, tradici i nádech výstřednosti. Pracovali jsme tvrdě a myslím, že výsledek je vynikající. Teď to však musí potvrdit jejich nositelky!“

Co si o nové kolekci myslíte vy? My se rozhodně do butiku Salvatore Ferragamo v Pařížské ulici vydáme na průzkum. 

Salvatore Ferragamo, Pařížská 20, Praha 1

salvatore ferragamo

salvatore ferragamo

salvatore ferragamo

salvatore ferragamo

salvatore ferragamo

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv, www.lbm.cz

Vydáno: 7.3.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist