By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Eliška Podzimková navrhla charitativní trička pro adidas

Česká ilustrátorka svým designem podpořila závody RunCzech.

foto_075

 

adidas, jeden z hlavních partnerů RunCzech, opět připravil exkluzivní kolekci triček k osmi závodům letošní běžecké série. Autorkou grafických návrhů je talentovaná ilustrátorka, animátorka a digitální umělkyně Eliška Podzimková, jejíž projekt PLEŠOUNI chce adidas touto spoluprací podpořit.

Problematika nádorových onemocnění je globální téma, které je významné bez ohledu na pohlaví, věk nebo rasu či náboženskou příslušnost. Eliška Podzimková je bývalým onkologickým  pacientem. V šestnácti letech onemocněla a nyní se již deset let po léčbě stále aktivně věnuje projektům týkajícím se tohoto tématu.

 

Foto Eliska Podzimkova - Photo by Stepan Svoboda

 

Na počátku procesu léčby se celá rodina i s dítětem ocitnou v naprosto odlišné životní situaci. Od doktorů slyší spousty informací, ze kterých jde hlava kolem. “Pamatuji si okamžik, kdy mi paní psycholožka kreslila všechno na papír a vysvětlovala mi, co probíhá v mém těle. Bylo pro mě důležité alespoň trochu pochopit, co se děje, a vědět, proč mi třeba vypadají vlasy a proč nemůžu mezi lidi,” vzpomíná Eliška Podzimková.

„Hravý koncept Eliščiných ilustrací se nám moc líbí, stejně jako idea jejího projektu. Z tohoto důvodu jsme se letos rozhodli spolupracovat právě s ní. Zároveň chceme ukázat pozitivní sílu sportu a jak dokáže měnit životy. Proto půjde z každého trička limitované kolekce 50 Kč na podporu jedinečného projektu PLEŠOUNI,“ uvedla Terezia Nagyová, brand manažerka adidas ČR.

K dispozici bude pět vizuálů triček, přičemž každý pražský závod bude mít vlastní motiv a všechny regionální závody pak jeden společný. Trička z letošní speciální kolekce adidas budou představována postupně před každým závodem.

Cena se bude dle typu pohybovat mezi 519 Kč a 649 Kč. K dostání budou během série RunCzech ve stáncích adidas a Sportisimo v místě závodů, v prodejně Sportisimo v Palladiu a Metropole Zličín a online na www.sportisimo.cz.

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 2.4.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • kis eva   Moje nejoblíbenější roční období, podzim, je tady. Myslím tedy ten podzim, kdy jsou stromy ještě krásně zbarvené, svítí sluníčko a zaprší jen v případě, že mám chuť si při skleničce vína číst nějakou pěknou knížku a sledovat déšť pouze[číst více]
  •   Vysoké krejčovské umění! I přesto, že jsem se tohoto fashion weeku v Paříži nikdy nezúčastnila, vždycky pro mě přehlídky Haute Couture byly symbolem té nejvyšší elegance a ženské estetiky. Když módní domy totiž prezentují kolekce ready-to-wear, reprezentují nové trendy,[číst více]
  • pilotky Miluju styl 70. let a tzv. pilotky k němu naprosto skvěle padnou. Největší boom sice zažily díky Tomu Cruisovi v kultovním snímku Top Gun, ale dnes hlásí svůj velký comeback. Tenhle nadčasový tvar má navíc jednu nespornou výhodou – sedí[číst více]

 Wishlist