By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Ben Cristovao má svou první módní kolekci

Jak jinak než udržitelnou....

Jde o moji první zkušenost s tvořením kolekce. S Laurentem, který kolekci kreativně vedl, a celým týmem ABOUT YOU jsme si rychle sedli a spolupráci jsem si opravdu užil. Jsem nadšený z toho, jak moje Chick Peace & Benny Cristo kolekce vypadá a doufám, že bude bavit i lidi,” říká o spolupráci umělec.

Ben Cristovao se aktivně zapojuje do diskuse o udržitelnosti, zdravém životním stylu a veganství a své hodnoty zrcadlí do vzniklé kolekce. Ty kombinuje se svým svěžím, ležerním streetstylem a výsledkem je hravá kolekce plná barev podtržená silnými myšlenkami.

„Zapojili jsme barvy, claimy spojené s veganstvím a další schované message, které v jednotlivých kouscích určitě najdete. Chci upozornit na „novinové” triko, na které jsme texty dávali dohromady s mojí kamarádkou Karlou Hlavovou. Určitě se na ně zaměřte! Bylo pro mě opravdu důležité, aby byla kolekce udržitelná, a mám radost, že se to z velké části povedlo,“ dodává Ben Cristovao.

Logo Chick Peace představuje slovní hříčku. Foneticky jde o cizrnu, zpěvákovu oblíbenou veganskou surovinu (chickpeas), v doslovném překladu znamená mír slepicím. Ben Cristovao se dlouhodobě snaží propagovat veganství pro dobro planety, ale i lidského zdraví a tato kolekce může být dalším úspěšným krokem k šíření potřebné osvěty vedoucí k udržitelnějšímu světu.

Kolekce celkem obsahuje 40 kousků, z toho jich je 18 unisex. Pět kousků kolekce má certifikát GOTS, který zaručuje splnění nejvyšších ekologických a etických požadavků.

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 21.6.2021 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Netradiční konfrontace zúčatněných zemí, rozdílných přístupů k módě a designu pořádá WE’RE NEXT 10. září již pátým rokem. Letos se opět uskuteční v prostorách divadla X10 v centru města Prahy. Využijte jedinečné příležitosti zažít kolekce budoucích špiček módního průmyslu.[číst více]
  • Další sezona, další barvy do vašeho šatníku! Tentokrát svoji zimní sbírku svetrů slaďte i s vaší novou manikúrou. Lucie pro vás připravila svoje oblíbené barevné kombinace! Barva zrajícího vína je jednou z největších stálic mezi laky podzimní sezony. Mohlo by[číst více]
  • Pokud máte světlé vlasy, pak tenhle zázrak určitě znáte. Fialové šampóny totiž mají tu úžasnou schopnost stahovat z vlasů žlutý pigment a tím zajistit, že si vaše blond vlasy zachovají studený podtón i mezi jednotlivými návštěvami kadeřníka. Proto jsme zapátraly[číst více]

 Wishlist