By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

9 dokumentárních filmů pro každou milovnici módy

Šampaňské, vysoké podpatky, Vy a postel… Znáte lepší způsob, jak strávit víkend letošního nesmělého jara?

Pokukujete po kolekcích SS18 a stále se ne a ne dočkat vyhovujícího počasí? Nevadí, nalaďte se na nadcházející sezónu stylovými módními dokumenty. Našly jsme devítku jedinečných filmů, které si jako správná milovnice/milovník módy nesmíte nechat ujít.

 

dokument moda

 

Diana Vreeland: The Eye Has to Travel

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který vás zasvětí do světa módy pohledem bývalé editorky Harper’s Bazaaru a Vogue. Byla to totiž právě ona, kdo zveřejnila první fotky Twiggy a postarala se o formování módní a umělecké pop kultury obecně.

cara

dokument moda

 

Bill Cunningham New York

Svět ztratil legendu módní fotografie před skoro dvěma lety. Bill Cunningham zemřel ve věru 87 let a před jeho smrtí v roce 2010 vznikl film, díky kterému se můžete ponořit do života vlivného a ikonického umělce, který se proslavil jeho jeden z prvních street-stylových fotografů. Anna Wintour o něm ve filmu říká: „Všichni se oblékáme pro Billa.“

cara

dokument moda

 

L’Amour Fou

Na české scéně dostal film název „Yves Saint Laurent: spalující láska“ a představuje život, dílo a jedinečnou uměleckou sbírku legendárního módního návrháře očima jeho celoživotního partnera Pierra Bergé. Celovečerní dokument režiséra Pierra Thorettona je tak velmi delikátním vyznáním lásky.

cara

dokument moda

 

Mademoiselle C

Dokument Fabiena Constanta líčí kariéru Carine Roitfeld, která byla v minulosti vrchní editorkou francouzské edice Vogue a vznik její nové knihy CR: Fashion Book. Tato Pařížanka, která neustále poletuje mezi New Yorkem a svou rodnou Paříží, dnes pracuje jako módní ředitelka všech edic magazínu Harper’s Bazaar a mezi její největší přátele patří Karl Lagerfeld, Tom Ford nebo Riccardo Tisci.

cara

maxresdefault

 

The September Issue

Americký dokument Zářijové číslo režiséra R. J. Cutlera vám nabídne jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí příprav vydání jednoho z nejobsáhlejších čísel amerického módního časopisu Vogue a také zblízka poznat jeho šéfredaktorku, „ikonu“ světové módy Annu Wintour.

cara

dokument moda

 

Dior and I

Tento film vás přenese do bájemi opředeného světa módního domu Christian Dior a příprav jeho první haute couture kolekce z dílny nového uměleckého ředitele Rafa Simonse. Film líčí každodenní intenzivní pracovní shon světa módy s tajemnými ozvěnami minulosti ikonické francouzské značky.

cara

Thandie Newton

 

Valentino: The Last Emperor

Intimní, působivý a humorný portrét jedné z velkých italských ikon a osobností nejen italské módní scény. Nití amerického dokumentu je zvláštní vztah mezi Valentinem a Giancarlem Giammettim, jeho obchodním partnerem a společníkem.

cara

dokument moda

 

Iris

Pokud bych ve světě módy měla vybrat jen jednu módní ikonu, byla by to právě Iris Apfel, která letos oslaví svoje 97. narozeniny. Její naprosto originální a jedinečný styl, odvaha a upřímnost jsou hlavní náplní dokumentárního filmu Alberta Mayslese.

cara

dokument moda

 

The Future of Fashion With Alexa Chung

Šestidílná série britského magazínu Vogue a módní ikony Alexy Chung líčí módní postřehy a zkušenosti z módního průmyslu nejen její, ale i módního návrháře Oliviera Rousteinga, Christophera Kane nebo Paula Smithe.

 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 11.3.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Zejména v posledním roce byl na nutnost dostatečného příjmu vitaminů a minerálů kladen mimořádný důraz. V přirozené podobě ze stravy však lidské tělo většinou není schopné získat dostatečné množství těchto látek. Jejich deficit přitom může mít zásadní vliv na náš organismus, a[číst více]
  • Pečené baby kuřátko se zeleninou na bílém víně   Baby kuřátko, také zvané kukuřičné, je výborná alternativa našeho obyčejného kuřete. Je o něco menší a má krásnou žlutou barvu, protože je živeno kukuřičnou směsí na výhradně francouzských farmách. A to se počítá! Jeho cena je opravdu sice o něco[číst více]
  • Je tu začátek roku. Bilancování, co se povedlo, co nepovedlo a co udělat lépe, snad již máme za sebou. Já bych teď ráda připomenula pár základních věcí, aby byl rok 2017 pozitivnější a kvalitnější.     Kvalitní spánek, životospráva a pohyb[číst více]

 Wishlist