5 nejlepších přehlídek z Milánského fashion weeku

Ještě sice nezačalo ani jaro, ale my už víme, co se bude nosit na podzim 2016!

Milánský týden módy je pro redaktory, stylistky, modelky a ostatní lidi z módní branže doslova maratónský běh! Už jenom ta příprava: rozcvička při balení kufru plného perfektních stylingů (abyste zjistili, že v Miláně tři dny prší a vy prostě nemůžete chodit v semišových kozačkách, takže stejně skončíte u tenisek :), štafetový běh mezi přehlídkami, showroomy a schůzkami s PR manažery a to vše korunované nejnovějšími kolekcemi, o kterých víte, že je prostě musíte mít a na tuty zruinují vaši peněženku na další alespoň tři sezóny. Tohle jsou moji favorité v kolekcích FW 2016:

mfw

 

Kateřina Medicejská a sport 70. let. Renesance a rock’n’roll. Italský a francouzský couture. Tyto protiklady jsou novým evangeliem Alessandra Michele, kreativního ředitele italského módního domu Gucci. Nová kolekce je plná lásky k umění, starožitností a kreativity. Pokud stejně jako já milujete „moderní vintage“ styl, pak je tato kolekce to pravé pro vás. Nehledejte v něm logiku! Milujte ho a noste ho! Bez pravidel. Prostě podle sebe!

 

mfw

cara

mfw

 

Žena podle italského módního domu Prada je tulačka. Cestuje po celém světě a z každé země, z každé kultury a od každého člověka, si vezme něco… Oblečení jako koláž jednoho života – to je nová filozofie Miuccie Prada. Sama návrhářka neváhá tuto kolekci přirovnat například k ruským matrjoškám, malovaným panenkám, které se dají skládat od největší po nejmenší a díky svému tvaru perfektně zapadnou jedna do druhé. Já se zamilovala do malovaných šatů, dlouhých kabátů ozdobených kožešinou i linie doplňků.

 

mfw

cara

mfw

 

Milujete kalhotové kostýmy? Pak jste na tom stejně jako já a kreativní ředitel italské značky Bottega Veneta. Nová kolekce je jich plná. Jsou oversize střihů, přesto perfektně vypasované z originálních materiálů a já bych je brala mít v šatníku všechny. Kromě nich bych na podzim z módního domu přidala ještě leopardí kabátky (a to překvapuje i mě, protože zvířecím vzorům příliš nefandím), hřejivé pleteniny a kárované sukně ke kolenům.

 

 

mfw

cara

mfw

 

Jak to může dopadnout, když se sejdou kreativita, výrazné barvy a vzory spolu s perfektním make-upem a světovými topmodelkami na jednom přehlídkovém mole? Nebudete hádat, když řeknete, že víc než dobře. Přesně jako na přehlídce Marni FW2016. Velký kompliment kreativní ředitelce Consuele Castiglioni! Povedlo se jí totiž připravit kolekci, která je absolutně nositelná, originální a nápaditá.

 

mfw

cara

mfw

 

Upřímně se přiznám, že jsem se nikdy nepovažovala za velkou milovnici „missoni vzorů“. Letos ale rozhodně udělám výjimku a do šatníku nějaké přidám. Zvlášť oversize velké svetry spolu s éterickými šaty, vzorované kabáty a hřejivé proužkované šály si získaly moje srdce. Ať žije eklektismus a bohémský styl! Missoni se vydal po stopě Alessandra Michele a musím uznat, že to byla dobrá volba.

 

mfw

 

 

LUCIE JANOTOVÁ
zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 14.3.2016 | Všechny články autora