By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

5 módních výstav, které musíte vidět

Všichni milovníci módy pozor! Tady jsou nejžhavější BoBo tipy na světové módní exhibice.

moda vystavy

@metmuseum

MANUS x MACHINA

CO: Tato výstava kostýmů zkoumá dopad nových technologií na svět módy a to, „jak designéři umí sladit ruční práci (manu) se strojovou výrobou (machina) ve světě Haute Couture i Ready-to-Wear“. Najdete zde více než 1000 modelů vyrobených v letech 1880 až 2015.

KDE: The Metropolitan Museum of Art, New York, www.metmuseum.org

KDY: 5. května 2016 – 16. srpna 2016

cara

moda vystavy

@chanelofficial

 

MADEMOISELLE PRIVÉ

CO: Kouzelné putování a objevování kreativity módního domu Chanel vás provede starými i novějšími kolekcemi, představí ikonické šaty a to vše za opojné vůně parfému Chanel No.5. Nebudou chybět ani šperky módního domu od roku 1932 a film, které představuje potenciální rozhovor mezi Karlem a Coco. A samozřejmě 12 ikonických Haute Couture modelů z archivu Chanel.

KDE: Saatchi Gallery, Londýn, www.saatchigallery.com

KDY: do 15. prosince 2015

cara

moda vystavy

@louisvuitton_official

 

VOLEZ, VOGUEZ, VOYAGEZ – LOUIS VUITTON

CO: Kurátor Olivier Saillard připravil v Paříži výstavu, která mapuje cestu, kterou značka Louis Vuitton urazila od svého založení v roce 1854 až do dnešní doby prostřednictvím portrétů zakladatelů značky i jejich následovníků, lidí, kteří udávají její podobu do budoucnosti. „Louis Vuitton byl vždycky na špici vývoje tvorby. Více než o sto let později má Louis Vuitton stále přední postavení ve světě módy, protože je pevně zakořeněn ve své tradici, ale nespouští ani prst z tepu doby. Kurátor Olivier Saillard se ponořil do archivů značky a snažil se dekódovat její tajemství. Formou výstavy představuje veřejnosti naši minulost, současnost a budoucnost,“ komentuje Michael Burke, generální ředitel společnosti Louis Vuitton.

KDE: The Grand Palais, Paříž, www.grandpalais.fr

KDY: 4. prosince 2015 – 21. února 2016

cara

moda vystavy

@karllagerfeld

 

KARL LAGERFELD, A VISUAL JOURNEY

CO: Nikdy předtím nebyla šance vidět tolik fotografií Karla Lagerfelda, včetně autoportrétů a fotek jeho múzy modela Baptiste Giabiconi.

KDE: Pinacothèque de Paris gallery, Paris, www.pinacotheque.com

KDY: od teď do 20. března 2016

cara

moda vystavy

@iblamejordan

 

GREATER NEW YORK

CO: Tato výstava představí tvorbu začínajících umělců žijících v americké metropoli New York. Najdete na ní práci současných designérů jako je Mike Eckhaus nebo Zoe Latta, Mary Ping a Susan Cianciolo.

KDE: MoMA PS1

KDY: od teď do 7. března 2016

cara

moda vystavy

@elizabethtaylor

 

GRIT AND GLAMOUR

CO: Ačkoliv tato výstava neodráží svět módy v pravém slova smyslu, ukáže nám svět kolem Elizabeth Taylor. Výstavou má za úkol zvýšit povědomí o AIDS. Na výstavě uvidíte krásné fotografie této módní ikony spolu s jejími cestami po celém světě.

KDE: Getty Images Gallery, Londýn, www.gettyimagesgallery.com

KDY: od teď do 7. ledna 2016

 

 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: instagram

Vydáno: 13.12.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist