By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

5 módních výstav, které musíte vidět

Všichni milovníci módy pozor! Tady jsou nejžhavější BoBo tipy na světové módní exhibice.

moda vystavy

@metmuseum

MANUS x MACHINA

CO: Tato výstava kostýmů zkoumá dopad nových technologií na svět módy a to, „jak designéři umí sladit ruční práci (manu) se strojovou výrobou (machina) ve světě Haute Couture i Ready-to-Wear“. Najdete zde více než 1000 modelů vyrobených v letech 1880 až 2015.

KDE: The Metropolitan Museum of Art, New York, www.metmuseum.org

KDY: 5. května 2016 – 16. srpna 2016

cara

moda vystavy

@chanelofficial

 

MADEMOISELLE PRIVÉ

CO: Kouzelné putování a objevování kreativity módního domu Chanel vás provede starými i novějšími kolekcemi, představí ikonické šaty a to vše za opojné vůně parfému Chanel No.5. Nebudou chybět ani šperky módního domu od roku 1932 a film, které představuje potenciální rozhovor mezi Karlem a Coco. A samozřejmě 12 ikonických Haute Couture modelů z archivu Chanel.

KDE: Saatchi Gallery, Londýn, www.saatchigallery.com

KDY: do 15. prosince 2015

cara

moda vystavy

@louisvuitton_official

 

VOLEZ, VOGUEZ, VOYAGEZ – LOUIS VUITTON

CO: Kurátor Olivier Saillard připravil v Paříži výstavu, která mapuje cestu, kterou značka Louis Vuitton urazila od svého založení v roce 1854 až do dnešní doby prostřednictvím portrétů zakladatelů značky i jejich následovníků, lidí, kteří udávají její podobu do budoucnosti. „Louis Vuitton byl vždycky na špici vývoje tvorby. Více než o sto let později má Louis Vuitton stále přední postavení ve světě módy, protože je pevně zakořeněn ve své tradici, ale nespouští ani prst z tepu doby. Kurátor Olivier Saillard se ponořil do archivů značky a snažil se dekódovat její tajemství. Formou výstavy představuje veřejnosti naši minulost, současnost a budoucnost,“ komentuje Michael Burke, generální ředitel společnosti Louis Vuitton.

KDE: The Grand Palais, Paříž, www.grandpalais.fr

KDY: 4. prosince 2015 – 21. února 2016

cara

moda vystavy

@karllagerfeld

 

KARL LAGERFELD, A VISUAL JOURNEY

CO: Nikdy předtím nebyla šance vidět tolik fotografií Karla Lagerfelda, včetně autoportrétů a fotek jeho múzy modela Baptiste Giabiconi.

KDE: Pinacothèque de Paris gallery, Paris, www.pinacotheque.com

KDY: od teď do 20. března 2016

cara

moda vystavy

@iblamejordan

 

GREATER NEW YORK

CO: Tato výstava představí tvorbu začínajících umělců žijících v americké metropoli New York. Najdete na ní práci současných designérů jako je Mike Eckhaus nebo Zoe Latta, Mary Ping a Susan Cianciolo.

KDE: MoMA PS1

KDY: od teď do 7. března 2016

cara

moda vystavy

@elizabethtaylor

 

GRIT AND GLAMOUR

CO: Ačkoliv tato výstava neodráží svět módy v pravém slova smyslu, ukáže nám svět kolem Elizabeth Taylor. Výstavou má za úkol zvýšit povědomí o AIDS. Na výstavě uvidíte krásné fotografie této módní ikony spolu s jejími cestami po celém světě.

KDE: Getty Images Gallery, Londýn, www.gettyimagesgallery.com

KDY: od teď do 7. ledna 2016

 

 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: instagram

Vydáno: 13.12.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Pokud máte světlé vlasy, pak tenhle zázrak určitě znáte. Fialové šampóny totiž mají tu úžasnou schopnost stahovat z vlasů žlutý pigment a tím zajistit, že si vaše blond vlasy zachovají studený podtón i mezi jednotlivými návštěvami kadeřníka. Proto jsme zapátraly[číst více]
  •   Většina z nás vstoupí do ledna nového roku plná předsevzetí, že tento rok to rozčísneme. Shození nějakého toho kila anebo zavedení zdravějšího jídelníčku jsou většinou prioritami prvních lednových dní, bohužel ty se velice často rozplynou, ještě než přijde únor. Tím,[číst více]
  • rady materstvi Před dvěma měsíci jsem porodila. Otěhotněla jsem ve chvíli, kdy mě zrovna práce nejvíc bavila a v těhotenství jsem dokonce byla nejproduktivnější. Práce je pro mě důležitá. Dává mi finanční svobodu a pocit naplnění. Potřebuji v životě něco vytvářet, něčím zaměstnat hlavu.[číst více]

 Wishlist