By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

10 módních věcí, které přijdou s třicítkou

Lucie a pár jejích módních nezbytností, které přišly do jejího šatníku (nebo života) s věkem...

Když mi bylo dvacet, nad svým stylem, kariérou nebo milostným životem jsem se příliš nerozmýšlela. Prostě jsem si ten svůj život žila. Naplno! Teď je mi o „trošku“ víc a žiju naplno stále. Jen jsem objevila pár věcí, které by každá z nás měla po třicítce vlastnit nebo v nich mít jasno.

Jak jste na tom vy? Máte to podobně?

10 veci tricitka

 

1. Klasické lodičky

Ať už patříte mezi milovnice tenisek, balerínek nebo martensek, jedny klasické lodičky by v šatníku prostě měla mít každá z nás. Protože… proto, že člověk nikdy neví, kdy se mu budou hodit. A věřte mi, že jednou prostě budou. Kupte si jedny univerzální a nadčasové, které nepodléhají žádným trendům, a když se o ně budete dobře starat (a uložíte je pěkně do krabice), vydrží vám i několik let. Upřímně si ale myslím, že časem rozhodně u jednoho páru nezůstanete 🙂

10 veci tricitka

 

2. Dámský kostým

Brrrr… určitě si teď řeknete, že je to záležitost pro starší dámy, která se vás opravdu netýká. Omyl! Ať už pracujete v kreativním oboru, trénujete ve fitness centru nebo jste řidička tramvaje, jednou se vám bude hodit. Navíc klasické sako a kalhoty rovného cigaretového střihu budou vždycky vypadat skvěle, ať je budete nosit dohromady nebo zvlášť. Třeba jen k džínům a vašim oblíbeným converskám.

 

10 veci tricitka

 

3. Oblíbená květina

Až vám váš drahý bude posílat omluvný pugét nebo v práci budou chtít popřát k narozeninám, měli by vědět, čím vám udělají největší radost, ne? U mě rozhodně vedou pivoňky!

10 veci tricitka

4. Nadčasové hodinky

Jestli jste to ještě neudělali, doporučuji začít šetřit. Protože dřív nebo později po nich prostě zatoužíte. Po klasickém designu, koženém pásku, římských číslicích… to už je na vás. Stačí prostě čas od času vynechat nákup v klasické konfekci a vysvětlit sama sobě, že další (v pořadí již páté) bílé tričko opravdu nepotřebujete, peníze dát stranou a uvidíte, že za pár měsíců nasbíráte pěknou sumičku.

10 veci tricitka

5. Červená rtěnka

Když mi bylo dvacet, jediná rtěnka, kterou jsem občas použila, byla černá (asi známe všichni :). Kouzlo perfektních červených rtů jsem objevila poměrně nedávno a dodnes nechápu, jak jsem bez nich mohla vydržet žít. Nebudete je nosit každý den, ale když si je jednou za čas namalujete, svět bude hezčí… a klidně zrovna můžete mít na sobě vytahané tričko a džíny. Prostě bude!

 

10 veci tricitka

 

6. Svůj parfém

V tomto se hodně rozcházím se svými kamarádkami, které parfémy rády střídají. Já jsem po třicítce přestala. Tak nějak intuitivně. Prostě jsem objevila ten, co mi voní nejvíce a držím se ho. Uznávám, že většina dárků mého manžela tak najednou nejsou velkým překvapením, ale na druhou stranu, alespoň nedostanu něco, co by mi třeba nevonělo, ne?

10 veci tricitka

7. Jeden šperk

Možná už jste ho měli před dvacítkou, ale upřímně mně nikdy kočičí zlato (jediné, které jsem si v té době mohla dovolit) nevydrželo dlouho. Je to jeden šperk (náušnice, prstýnek, náramek nebo řetízek), který prostě nosíme pořád. Je prakticky vaší součástí a všechno je absolutně špatně, když ho nedejbože necháte na nočním stolku a jdete do práce. Prostě talisman.

 

10 veci tricitka

 

8. Oblíbený umělec

Může to být fotografie ze skandinávského řetězce nábytku, grafity na vaší oblíbené ulici nebo obraz v galerii. Prostě je to něco, co vás dělá šťastnou, jen se na to podíváte.

10 veci tricitka

9. Věčná kabelka

Je jen jedna. Taková, která prostě nikdy z módy nevyjde. Klasického stylu. Klasické barvy. Klasického tvaru. Taková, ke které se budete moci vracet a pokaždé, když ji znovu vyndáte ze šatníku, budete si ji moci vzít, ať už bude jakákoliv sezóna nebo rok.

 

10 veci tricitka

 

10. Zimní kabát

Nepotřebujete jich třicet – jeden v boho stylu, jeden rockový, jeden žlutý… Stačí vám jeden! Vsaďte na klasický béžový kabát, který nikdy z módy nevyjde. Navíc se hodí opravdu, ale opravdu ke všemu. Stačí se o něj starat a vydrží vám déle než většina přátelství.

 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 12.11.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist