By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Vyzkoušeno! Kosmetické rady a tipy během saunování

BoBo Vibe přináší tipy, jak podpořit pozitivní účinky sauny.

Eva Jasanovská, zakladatelka BoBo Vibe

V chladném počasí se sauna stává jedním z nejoblíbenějších relaxačních míst. Sauna navíc prospívá i vašemu tělu, které se během ní zbavuje nečistot, a díky tomu pokožka zůstává zdravější a silnější. Účinek tohoto napařování, které znali už lidé v době kamenné, je vhodné navíc podpořit speciální, extra výživnou kosmetikou. BoBo Vibe vám přináší tipy na ty nejlepší bio úlovky…

Ještě než vstoupíte do sauny…

Před vstupem do sauny je důležité svou pokožku důkladně očistit a připravit ji na hloubkovou očistu, která probíhá během samotného saunování. Sprchové oleje jemně odstraňují pot i nečistoty, pokožku hydratují a zvláčňují bez nadměrného odmaštění.

Rakytník-Orange

Sprchový olej, www.saloos.cz

Zbavte se staré pokožky

Promasírujete pokožku a současně odstraňte odumřelé buňky za pomoci peelingu.

brezovy-sprchovy-peeling

Březový sprchový peeling od Weledy (209 Kč)

Jemné cukerné tenzidy pokožku čistí, hodnotný meruňkový olej zabraňuje vysoušení kůže během sprchování.

Péče o vlasy

Účinky saunování jsou báječné, ne však pro vaše vlasy. Horko jim příliš neprospívá, vysušují se a lámou. Dopřejte jim patřičnou péči a regeneraci pomocí 100% čistého bio kokosového olejeVaše vlasy tak získají potřebnou výživu a odmění se vám zdravým a lesklým vzhledem. Zejména během saunování je kokosový olej ideálním a doporučovaným prostředkem pro vlasový zábal.

Bio kokosovy olej

Kokosový olej www.saloos.cz

00 RGB Oil Hair Glass Bottle

Vlasový olej, Weleda (269 Kč)

Jakou péči poskytnout svému tělu během saunování?

Milujete ten pocit dokonalého relaxačního zážitku, kdy horký vzduch v sauně prostupuje celým vaším tělem? Zavřete oči, zcela si vyprázdníte svou mysl a jen intenzivně vnímáte ovzduší doplněné o příjemné vůně esenciálních olejů. Esenciální oleje mají ve světě saunování své nezastupitelné místo, pozitivně ovlivňují lidskou duši, emoce a zdraví. Pouhých pár kapek navodí příjemnou relaxační atmosféru a povzbudí nejen vaši psychiku, ale i očistné tělesné procesy. Esenciální oleje se působením tepla postupně odpařují, intenzivně stimulují mozkové centrum a podporují obranyschopnost. Je velmi důležité, aby byl olej kvalitní a 100 % přírodní, protože je vnímán celým naším tělem a ovlivňuje jej. Vyvarujte se proto olejům syntetickým, tedy chemicky vyrobeným, které nemají žádné pozitivní účinky.

Vybírejte jen takové esenciální oleje, které jsou vaším smyslům příjemné. Doporučujeme také volit esenciální oleje dle konkrétních účinků na vaše tělo a mysl. Mohou pomoci při dýchacích potížích, podporovat koncentraci a příznivě působit při migrénách. Dokáží tělo povzbudit i uvolnit, některé mohou mít až afrodiziakální účinky.

Po saunování

Hydratujte pokožku suchým olejem. Dosáhněte sametově hebké pokožky pomocí tělového oleje Goodnessod Dove a jemným pleťovým olejem Bambucké máslo od L’OCCITANE. Ten pleť dokáže regenerovat tím, že posílí její vlastní obranné funkce.

Jemný pleťový olej Bambucké máslo

Bambucké máslo od L’OCCITANE ( 895 Kč)

Dove DermaSpa Goodness olej_vizuál

Goodness3  od Dove (300 Kč)

 

 

 

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv a www.saloos.cz

Vydáno: 17.2.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist